Golden Hour Selfie'leri için Makyaj Rehberi

Golden Hour Selfie'leri için Makyaj Rehberi

25.10.2020 | 00:00

Gün batımı öncesi güneş ışınlarının doğal filtreli açısını ışıltılı bir makyajla buluşturarak mükemmel selfie’ler çekebilirsiniz!

Şairlerin uğruna dizeler yazdığı, fotoğrafçı ve yönetmenlerin en güzel kareleri yakaladığı, yansıdığı her şeye sanatın ince ruhunu işleyen o altın rengi ışıklar… Güneşin ufuk çizgisine ilerlediği golden hour yani altın saat, özellikle gökyüzü açık olduğunda yeryüzünü adeta bir Rönesans tablosuna çeviriyor.

Yazın akşamüstü saatlerine doğal bir filtre görünümünü veren golden hour, haliyle selfie’lerde de harika sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu sihirli saat için yapacağınız doğal görünümlü ve ışıltılı bir makyajla siz de güzelliğinizi doğanın estetiğiyle buluşturabilir, mükemmel kareler elde edebilirsiniz. O halde sosyal medyayı sallayacağınız golden hour makyaj önerilerimiz sizin için geliyor!

Hafif Ama Işıltılı Bir Ten Makyajı

Hafif Ama Işıltılı Bir Ten Makyajı

Golden hour’da güneşin açısı, size kendiliğinden mükemmel bir makyaj görünümü verecek. Ancak ışıltılı bir ten makyajı ile daha da büyüleyici bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bizim önerimiz, ten makyajına geçmeden önce aydınlatıcı etkili bir nemlendirici kullanmanız. Bu sayede fondöteninizin daha doğal ve ferah bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Peki, teninizde çok daha göz alıcı bir ışıltıya ne dersiniz?

Az miktarda fondöteni bir veya iki damla likit aydınlatıcı ile karıştırarak, yüzünüze nefes kesici bir ışıltı kazandırabilirsiniz. Lancôme Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı, yoğun yapısı ve farklı kullanım alternatifleriyle bunun için size mükemmel bir uygulama sunuyor. Bu likit highlighter’ı fondöteninizle karıştırarak kullanabileceğiniz gibi yüzünüzün yüksek kısımlarına tek başına da uygulayabilirsiniz.

Yanaklarda Taze ve Enerjik Bir Görünüm

Yanaklarda Taze ve Enerjik Bir Görünüm

Golden hour fotoğraflarınızı teninizdeki sıcacık renklerle taçlandırmamak olmaz değil mi? Ten makyajının vazgeçilmezi olan allıklar da işte bunun için var! Teninizin doğal rengine uygun ışıltılı allıklarla daha canlı ve enerjik görüneceğiniz golden hour selfie’leri yakalamanız mümkün. Siz de ten makyajınızı tamamlamak için böyle bir ürün arıyorsanız, Blush Subtil allıklarla tanışın! İpeksi ve parıltılı dokuları ile bu Lancôme allıklar, birbirinden çekici renk seçeneklerini keşfetmeniz için sizi bekliyor.

Hacimli Kirpikler

Hacimli Kirpikler

Golden hour selfie’lerinizde etkileyici bakışlar yakalamak için maskara kullanımı çok ama çok önemli. Ancak güneş ışınlarının yoğun yansıması kirpiklerinizdeki dolgun görünümünü azaltabileceğinden, yoğun pigmentli maskaraları tercih etmeniz gerekiyor. Siz de halihazırda böyle bir maskara arayışındaysanız, sıkı durun!

Lancôme, hacimli ve kıvrık görünen kirpiklerin vazgeçilmezi olan Monsieur Big Maskara efsanesini yoğun siyahın cazibesi ile buluşturuyor. Monsieur Big Carbon Black maskara, yoğun siyah pigmentli formülüyle kirpiklerinizi çarpıcı bir görünüme kavuşturuyor. İster golden hour’un göz kamaştırıcı altın yansımaları isterse de birbiri ardınca patlayan flaşlar olsun; kirpiklerinizdeki yoğun görünümü gölgede bırakamayacak.

Belirgin ve Kalkık Kaşlar

Belirgin ve Kalkık Kaşlar

Yoğun ışık, tıpkı kirpikleriniz gibi kaşlarınızın da belirginliğini azaltabilir. Bu nedenle fotoğraf öncesi kaşlarınızdaki boşlukları kaş kalemi ile doldurmalısınız. Kalkık bir görünüm elde etmek için ise kaşlarınızı yukarıya doğru tarayıp sabitlemelisiniz. Doğal kaş renginizle uyumlu seçenekleri ve profesyonel fırça başlığı ile Monsieur Big Brow kaş kalemi, bunun için ihtiyacınız olan uygulamayı sunuyor.  

Monsieur Big ailesinin kirpik ve kaşlarınız için sunduğu iddialı seçenekler arasında artık kaş highlighter’ı da yer alıyor! Yumuşak formüllü kalem başlığıyla Monsieur Big Brow Highlighter, kaşları kalkık göstererek bakışları ortaya çıkarıyor. Bunun için ürünü kaşlarınızın altına hafifçe uygulamanız yeterli. İşte şimdi göz makyajınız golden hour’a hazır!

İnci Parlaklığında Dudaklar

İnci Parlaklığında Dudaklar

Sıra geldi makyajın son adımı olan dudak makyajına! Işıltılı golden hour makyajını tamamlamak için kırmızı rujun karşı konulmaz cazibesi bir yana, lip gloss’lar da harika bir seçenek. Lancôme L'Absolu ürün ailesinde yer alan L'Absolu Gloss Sheer likit rujlar, yoğun pigmentleri ve ışıltılı dokularıyla dudaklarınız için mükemmel bir görünüm vadediyor. Dudaklarda yapışkan bir his bırakmayan bu rujlar, kolay uygulama sağlayan aplikatörü sayesinde ise mükemmel bir uygulama sunuyor.

Nefes kesici gönderi ve hikayeler paylaşmak için yapmanız gerekenler işte bu kadar basit. Şimdi, ardı sıra gelen beğeni ve hayranlık dolu mesajların tadını çıkarmanın tam vakti!

Lancôme Rénergie Serisi ile Daha Sıkı Bir Cilt Görünümü

Lancôme Rénergie Serisi ile Daha Sıkı Bir Cilt Görünümü

Nude Makyaj Yapma Rehberi

Nude Makyaj Yapma Rehberi