Göz Çevresi Kırışıklıklarına Meydan Okuyun!

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Meydan Okuyun!

25.10.2020 | 04:30

Oldukça ince ve hassas bir yapıya sahip olan göz çevresi, ciltteki yaşlanma belirtilerini en erken gösteren bölgelerin başında geliyor. Peki, bunun önüne geçmek için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Yaşam, birçok yönüyle gözlerinizin çevresinde izler bırakabiliyor. Bunların başında ise uyku bozuklukları, az su tüketimi, UV ışınları, göz hastalıkları, stres ve yanlış uyku pozisyonu gibi faktörler yer alıyor. Aynı zamanda yüz kaslarının da ortak etki alanı olan göz çevresinde, sık yapılan mimik hareketleri de önemli nedenler arasında. Elastikiyet kaybı temelinde oluşan bu istenmeyen görünümlerine karşı uygulamanız gerekenler ise çok basit!

1) Düzenli Uyku

Düzenli Uyku

Günde en az altı saat düzenli uyku, bağışıklık sistemi ve ruhsal dengenin yanı sıra cilt için de gerekli. Bu, özellikle göz çevresi için çok daha büyük öneme sahip. Çünkü uykusuzluk ve göz yorgunluğundan doğrudan etkilenen göz çevresi, bakım sürecini ancak uyku sırasında verimli bir şekilde tamamlayabiliyor.

2) Bol Su Tüketimi

Bol Su Tüketimi

Su, vücuttaki sistemler kadar cilt için de ihtiyaç. Yeterli su tüketilmediğinde, cilt görünümünün yenilenmesi sekteye uğrayabiliyor. Bu aynı zamanda cildin dolgunluğunu azaltarak, göz çevresinde koyu halkalarla birlikte kırışıklık oluşumunu da hızlı bir şekilde tetikleyebiliyor.

3) Güneş Koruyucu Kullanımı

Güneş Koruyucu Kullanımı

Ciltte erken yaşlanma belirtilerinin görünmesinin en büyük nedenleri arasında yer alan güneş ışınları, özellikle de göz çevresinde geri dönülmesi zor istenmeyen görünümlere yol açabiliyor. Dolayısıyla yaşlanma belirtilerinin inatçı görünümüne meydan okumak adına, tüm yüzünüzle birlikte göz çevrenize de her mevsim güneş kremi uygulamanız gerekiyor.

4) Düzenli Göz Çevresi Bakımı

Düzenli Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresinin daha hassas bir yapıya sahip olduğu bilinen bir gerçek. Ancak şunun da unutulmaması gerekir ki bu hassas doku, aynı zamanda vücudun en özen gerektiren kısımlarından olan gözlerin hemen yakınında bulunuyor. Bu nedenle göz çevresi bakımının, bu bölgeye özel ürünlerle yapılması gerekiyor. 

Lancôme göz çevresi bakım ürünleri, size cilt endişelerinize yönelik uygun bakımı sunuyor. Öyleyse şimdi, bu mükemmel formülleri keşfetmenin tam zamanı!

Daha Dinlenmiş ve Aydınlık Görünüm: Advanced Génifique Yeux

Daha Dinlenmiş ve Aydınlık Görünüm: Advanced Génifique Yeux

Lancôme laboratuvarlarında geliştirilen Génifique teknolojisi, mükemmel sonuçlarıyla göz çevresi bakımında da harikalar yaratıyor! Göz çevresindeki koyu halkaların görünümünü azaltan Advanced Génifique Yeux göz kremi, düzenli kullanımda kırışıklık görünümünü azaltıyor. Böylece göz çevresi, daha dinlenmiş ve aydınlık bir görünüme kavuşuyor.

Daha Sıkı ve Genç Görünüm: Rénergie Yeux

Daha Sıkı ve Genç Görünüm: Rénergie Yeux

Koyu halkalar, göz altı torbaları ve sıkılık kaybı… Lancôme Rénergie serisinin kırışıklık karşıtı göz kremi Rénergie Yeux ile göz çevrenizdeki bu belirtilerin görünümüne meydan okuyabilirsiniz! Düzenli kullanımda göz çevresinde daha sıkı ve genç bir görünümün yanında, daha aydınlık bir görünüm de sağlıyor. 

Daha Pürüzsüz ve Eşit Bir Görünüm: Visionnaire Yeux Göz Kremi 

Daha Pürüzsüz ve Eşit Bir Görünüm: Visionnaire Yeux Göz Kremi

Göz çevresine blur etki veren Visionnaire Yeux Göz Kremi, göz çevresindeki ince çizgi ve ton eşitsizliklerine karşı güçlü bir bakım sunuyor. Düzenli kullanımda cildi aydınlatan ürün, bu sayede göz çevresinde çok daha pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.

Daha Taze ve Rahat: Hydra Zen Anti-Stress Eye Care

Daha Taze ve Rahat: Hydra Zen Anti-Stress Eye Care

Hydra Zen Anti-Stress Eye Care göz çevresi serumu, yoğun nemlendirme özelliğiyle göz çevresinde rahatlamış bir his sağlıyor. Bu stres karşıtı Lancôme göz serumu, düzenli kullanıldığında aynı zamanda yorgunluk izlerinin görünümünü de azaltıyor.

Çok Yönlü Bakım ve Onarım: Absolue L'Extrait Yeux

Çok Yönlü Bakım ve Onarım: Absolue L'Extrait Yeux

Masaj, maske ve serum etkisi, Absolue L'Extrait Yeux’da bir arada! Masaj aplikatörü ve göz maskesiyle birlikte sunulan Absolue L'Extrait Yeux krem, düzenli kullanımda göz çevresini daha aydınlık, pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşturuyor. Siz de bu çok yönlü göz çevresi bakımı ile bakışlarınızdaki gençlik ışıltısını ortaya çıkarabilirsiniz!

Lancôme'un Yeni İkonik Kokusu: La Vie Est Belle Intensement

Lancôme'un Yeni İkonik Kokusu: La Vie Est Belle Intensement

Lancôme'dan Aloe Vera Mucizesi

Lancôme'dan Aloe Vera Mucizesi