Gül Çiçeğinin Özellikleri

Gül Çiçeğinin Özellikleri

14.04.2020 | 19:40

Gül Çiçeğinin Özellikleri

Çiçekler arasında en çok bilinenlerden olan gül, birbirinden güzel renkleri, göz dolduran çiçekleri ve mükemmel kokusuyla farklı bir yere sahip. Antik Yunan ve Roma’da banyolarda kokusundan faydalanılan ve parfüm olarak kullanılan gül, bugün ise bakım ve kozmetik dünyasının birçok alanında pespembe ışıldayan enerjisiyle karşımıza çıkıyor.

Hem gösterişli çiçeği, hem de kokusu ile gözde çiçeklerden olan gülün faydaları ise düşündüğümüzden çok daha fazla. Daha çok, hoş kokusuyla yemeklere tat vermesi için tercih edilen gül suyu, aslında cilt için muazzam bir bakım ürünü. Pamuğa döküp cildinize sürdüğünüzde bile yumuşaklığını anında hissedeceğiniz gül çiçeğinin faydalarına, gelin birlikte bakalım. Eminiz bu yazının sonunda kendinizi gül içeren bakım ürünlerini araştırırken bulacaksınız.

Cilt Kusurlarına Karşı Savaşır

Cilt Kusurlarına Karşı Savaşır

Ciltte en sık rastlanılan belirtiler arasında şüphesiz ki cilt pürüzleri ve lekeli cilt görünümleri oluşturuyor. Çünkü gül, arındırıcı özellikleri ile bir araya geldiğinde yüz yıkama ve temizlemede ideal ürünler arasında kendine yer buluyor. 

Gül içeriklerini çok uzun zamandır formüllerinde bulunduran Lancôme ise bu etkiyi daha da ortaya çıkarmak için gül özü içeren peeling tasarlıyor. Besleyici ve arındırıcı özelliklere sahip olan bu peelingi, yumuşacık bir cilde sahip olmak için masajla uygulamanız yeterli oluyor. Haftada 2-3 gün kullanarak bu bakımı siz de bir rutin haline getirebilirsiniz.

Cildi Yatıştırmaya Yardımcı Olur.

Gül mükemmel faydasını burada da kanıtlıyor. Cilt kusurlarına karşı savaşan gül, cildi yatıştırmaya ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturmaya yardımcı oluyor.

Cildi Nemlendirir

Cildi Nemlendirir

Cildimizin pürüzsüz bir görünüme kavuşması çok istediğimiz şeylerden biridir. Gül ile zenginleştirilmiş formüller etkili şekilde nemlendirmeye ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Lancôme’un Hydra Zen Glow Likit nemlendiricisi ise 24 saat* boyunca nemlenmiş bir cilt görünümü sunuyor. Gül özlerinin yanı sıra aloe vera, hyalüronik asit ve amino asitler barındıran ürün, cilt bariyerini güçlendiriyor. Ayrıca ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşturuyor.

*Instrumental test, 24 Kadın

Kokusu ve Aroması ile Dinlendirir

Gül aromatik olarak kullanıldığında zihni sakinleştirmeye ve cildi dinlendirmeye yardımcı olur. Kimi zaman yaprakları, kimi zaman ise çiçeğin kendisi esanslar içerisinde kendine yer bulur.

Cilt Tonuna Uygun Allık Hangisi?

Cilt Tonuna Uygun Allık Hangisi?

Etkileyici Gece Göz Makyaji İçin Öneriler

Etkileyici Gece Göz Makyaji İçin Öneriler