Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

09.09.2021 | 14:04

Bronzlaşmak harika! Peki, cildinizde oluşturduğu uzun vadeli etkiler hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?


Aylardır özlemle beklenen o sıcak günler, birbirinden güzel tatil anılarıyla artık geride kaldı! Doyasıya yüzmek ve dinlenmek için muhtemelen sizin de pek çok fırsatınız oldu. Tabii bronzlaşmak da bu keyifli sürecin en somut parçalarından biriydi değil mi? Fakat şunu unutmamalısınız: Güneş ışınlarının, cildinizde oluşturduğu bronz görünüm dışında, henüz fark etmediğiniz bazı uzun vadeli etkileri de mevcut. Bu nedenle tatil dönüşü, güneş sonrası bakım ürünlerini de günlük rutininize dahil etmelisiniz.


Güneş Cildi Nasıl Etkiliyor?

Ultraviyole ışınlarının oluşturduğu bronz görünüm, cildin en üst tabakasında renk pigmentlerinin artması ile meydana geliyor. Ciltte belli bir süreçte eşit bir ton ve pürüzsüz görünüm sağlayan bu renk değişimi, cilt görünümünün yenilenme süreciyle birlikte ciltteki leke görünümünün artmasına yol açabiliyor.

Ayrıca güneş nedeniyle nem kaybeden cilt bariyeri, birtakım yapısal değişikliklere uğrayarak zayıflamaya eğilim gösteriyor. Ve bu bariyerin zayıflaması, cildi dış etkenlere daha açık hale getirebiliyor. Tekrar güneşe maruz kalınması halinde ise uzun vadeli cilt problemlerine yol açabiliyor. Bunların en başında, leke görünümünün yanı sıra elastikiyet kaybı gelebiliyor.


Güneşlenme Sonrası Ne Yapılmalı?


1. Kaybedilen Su Geri Alınmalı

Şunu belirtmek gerekir ki güneş, cilt başta olmak üzere tüm vücutta dehidrasyona yol açabiliyor. Bol su tüketimi ise bu durumu önlemenin hem en basit hem de en etkili yolunu oluşturuyor. Güneşlenme sonrası yeterli miktarda su tüketimi, vücudun ihtiyacını karşılamasına yardımcı oluyor.


2. Güneş Sonrası Cilt Bakımı Yapılmalı

UV ışınlarının etkilerine karşılık güneş sonrası cilt bakımı yapmak çok büyük önem taşıyor. Cilde nem kazandırarak, aynı zamanda pürüzsüz ve canlı görünümün daha uzun süre korunmasına da katkı sağlıyor. Aksi takdirde cildin en üst tabakasında yer alan deri katmanı, nem kaybından dolayı bütünsel yapısını kaybetme riski taşıyor. Bu da farklı problemlere zemin hazırlayabiliyor.


Tatilin Keyfini Lancôme Cilt Bakımı ile İkiye Katlayın

Lancôme uzmanlığı ile geliştirilen formüller, ayrıcalıklı bakımıyla cilt kalitesinin görünümünde fark edilir etkiler sağlıyor. Yoğun cilt bakımına ihtiyaç duyacağınız tatil günleri için siz de valizinizde Lancôme cilt bakım ürünlerine yer açın, cildinize yönelik endişeleriniz keyfinize gölge düşürmesin!


  • Cilt Bakımı Yaparken Tazelenin

Güneşin cildinizdeki etkilerine karşı teninize saten ışıltısı kazandıran bir ürüne ne dersiniz? Lancôme Soleil Bronzer After Sun Milk, güçlü nemlendirici özelliği ile ışıltılı bir bronzluk kazanmanız için birebir! Argan, monoi ve yaban gülü yağları ile formüle edilen bu güneş sonrası nemlendiricinin, cezbedici kokusu ile teninizdeki yumuşaklığın, göz alıcı bronzluğun ve ışıltının tadını çıkarabilirsiniz.


  • Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Güneş ışınlarının ciltte en fazla risk oluşturduğu bölgelerden birini de göz çevresi oluşturuyor. Yüze nazaran çok ince bir dokuya sahip olan göz çevresinde, güneş oldukça hızlı bir şekilde deformasyonlara yol açabiliyor. Bu nedenle güneşlenme esnasında ve sonrasında, göz çevresi nemlendirme ve koruma işlemi büyük önem taşıyor. Lancôme Hydra Zen Anti-Stress Eye Care, göz çevresinde nem ve konforlu bir his sağlıyor. Aynı zamanda yorgunluk belirtilerinin görünümünü de hafifleterek göz çevresinde yatışmış bir sağlıyor.


  • Tuz ve Klor Dudaklarınızı Yıpratmasın

Güneş ve nem kaybının dudaklarda oluşturduğu gerginlik hissini yaşamayan yoktur. Buna ayrıca sudaki tuz ve klor da eklenince, dudakların sürekli olarak nemlendirilmesi ve korunması şart haline geliyor. Lancôme Absolue serisi, dudaklarınız için de iddialı bir ürün alternatifi sunuyor: Absolue Precious Cells Lip Balm! Dudak nemlendirme özelliğinin yanı sıra dolgun görünüm ve pürüzsüzleştirici etki de sağlayan bu balm, sadece tatilinizin değil; tüm bakım rutinlerinizin favorisi olacak!

Lancôme Advanced Génifique Nasıl Kullanılır?

Lancôme Advanced Génifique Nasıl Kullanılır?

Hyalüronik Asit İçeren Lancôme Formülleri

Hyalüronik Asit İçeren Lancôme Formülleri