2020 yaz sezonunda yükselen dudak makyajı trendleri ile makyajınızı taçlandırın!

Yıla her ne kadar birçok zorlukla başlamış olsak da havaların ısınmasıyla birlikte modumuzda değişim rüzgarları esmeye başladı! İstersek tüm günümüz evde geçsin; yaz mevsimi, biz kadınlar için canlı renkler demek. Tabii bugünlerde gardıroplarımızda olduğu gibi dudak trendlerinde de sıcak tonlar ön planda...

Makyajın tamamlayıcısı kabul edilen rujlar, her sezonda farklı renk ve dokularla yerini alırken, biz de yaz trendlerini sizin için araştırdık. Sezonun öne çıkan renkleri, uygulamadaki püf noktaları ve dudak şeklinize en uygun trendleri bulabileceğiniz araştırmamız, sizi güzellik dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun

Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun

Kadınların makyajlarında en çok dikkat ettiği şeylerden biri  ruj seçimi. O halde dışarıdaki sıcak havanın enerjisini dudaklarınızda taşımaya hazır olun! Çekici dudaklarınızla sürekli fotoğraf çekilmek isteyeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Parlak, mat ya da metalik olarak tercih edilen rujlar; bu yaz fuşya, turuncu, mercan ve ışıltılı dokular ile makyajınızı tamamlıyor.

Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun

Lancôme’un L’Absolu Lacquer serisinden 366 Power Rose rengi de bunlardan biri. Parlak dokusu ve yumuşak yapısı ile dikkat çeken bu ürün, içinizdeki renkli ruhu ortaya çıkarıyor. 

Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun

Mercan tonları ise adeta tazelenen havamızı yansıtıyor. Lancôme’un Rouge in Love serisinden öne çıkan 174B Crazy Tangerine rengi de bunun için oldukça uygun. Yoğun renk pigmenti içeren formülü ile sıcak tonları teninizde yansıtacağınız bu rengi kullanırken, yüzünüze içerisinde kırmızı ve turunculuk barındıran allıklar tercih etmenizi öneriyoruz.

Bu Yaz Dudaklarınız Konuşsun

2020 dudak makyajı trendleri arasında kırmızı rengin büyüsüne yine kapılıyoruz. Lancôme’un, Fransız kadınlarının kırmızı rujlarına atıfta bulunduğu likit formdaki ruju L'Absolu Gloss Cream’in 132 Caprice rengi, tam da bahsettiğimiz çarpıcı kırmızı tonunu bize sunuyor.

Ombre Dudak Makyajı mı Degrade Dudak Makyajı mı?

Son bir yıldır dudak makyajı trendlerinde öne çıkan renklerin ardından, biraz da uygulama tekniklerinden bahsetmek istiyoruz. Hollywood yıldızlarının da dudaklarında sıkça gördüğümüz ombre ve degrade dudak makyajı teknikleri, son dönemin en favori uygulamalarını oluşturuyor. Peki, nedir bu ombre ve degrade dudak makyajı?

Ombre Dudak Makyajı

Ombre Dudak Makyajı mı Degrade Dudak Makyajı mı?

Ombre dudak makyajını, iki farklı renk ile yapılan dudakları gölgeleme işlemi olarak tanımlayabiliriz. Dudakları olduğundan daha dolgun gösteren bu akım ile farklı bir görünüm elde etmeniz mümkün oluyor. Ombre dudaklara kavuşmak içinse ihtiyacınız olan; dudak kalemi, ruj ve dudak fırçası. Sırası ile:

 

  • Seçtiğiniz rujdan daha koyu tondaki dudak kalemini, dudağınızın alt ve üst çerçevesini belirginleştirerek, aynı kalem ile çerçevenin içini boyamalı,
  • Dudağınızın iç kısmına seçtiğiniz açık renkteki ruju sürmeli,
  • İki rengin birleştiği noktayı dudak fırçanız ile karıştırıp, gölgeli bir görünüm elde etmelisiniz. Ombre dudaklara sahip olmak işte bu kadar basit!

İpucu: İnce dudaklara sahipseniz, ombre işleminin ardından, dudak dolgunlaştırıcı likit bir ruj ile dudaklarınıza ışıltı katabilir ve gösterişli dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Degrade Dudak Makyajı

Degrade Dudak Makyajı

Korelilerin dudaklarını küçük göstermek için kullandıkları degrade dudak makyaj tekniği ise daha doğal bir görünüm elde etmek isteyenlerin favorisi. Bunun için de ihtiyacınız olan; kapatıcı, dudak nemlendiricisi, koyu renkli bir ruj ve pamuklu çubuk...    

Bu tekniğin uygulanma sırası ise şu şekilde:

  • Öncelikle dudaklarınızı nemlendirin.
  • Ardından, kapatıcınız ile dudak çevrenizi silikleştirin.
  • Koyu tonlardaki rujunuzla dudaklarınızın iç kısmını renklendirin.
  • Son olarak renklendirdiğiniz alanı pamuklu çubuk ile dudaklarınızın dış çerçevesine çok yaklaşmayacak şekilde dağıtarak degrade dudaklara kavuşabilirsiniz.

2020 yaz dudak makyajında öne çıkan renkleri ve trendleri paylaştığımız bu yazımız ile mükemmel görüneceğiniz ipuçlarımıza göz atmayı unutmayın. Lancôme’un çarpıcı rujları ile enerjinizi yenileyin!