Gözlerin daha güzel görünmesini sağlayan, bakışlara anlam katan, şairlerin bile şiirlerine konu olan kirpiklerin bakımı için ne yapıyorsunuz?


Çoğu kadın kişisel bakım denilince temiz olmayı ve iyi görünmeyi, buna ek olarak da cilt bakımını anlıyor. Cilt bakımında ise en çok yüzüne odaklanan kadınlar; temizleyici, maske, nemlendirici derken cilt bakımına yoğunlaşıp makyajda çok özen gösterilen kirpiklerin bakımını atlıyor. Maskara ile ortaya çıkması için yoğun çaba harcanan kirpikler, makyaj temizliği söz konusu olduğunda çoğu zaman üşengeçlikle karşı karşıya kalıyor.

Yeterince iyi çıkarılmayan maskaralar, ilerleyen yaş ile birlikte değişen hormonlar, kirpik kıvırıcı gibi aletlerin sık kullanılması gibi sebepler zamanla kirpiklerin zayıflayarak gücünü yitirmesine yol açıyor. Her ne kadar göz ardı edilse de biz bugün sizlere üç adımda pratik kirpik bakımı ile nasıl daha doğal ve uzun görünen kirpiklere ulaşacağınızın sırrını açıklayacağız.

Kirpiklerinizi Güçlendirecek Bakım Önerileri

 

Kirpiklerinizi Güçlendirecek Bakım Önerileri


Çok geç olmadan kirpiklerinize hak ettiği bakımı evde kolayca yapmanızı sağlayacak 3 adımlık kirpik bakımı tüyoları ile kirpiklerinizi eskisinden daha güzel ve canlı bir görünüme kavuşturacağız.

 

  1. Adım: Doğru Makyaj Temizleyicisi ile Temizlik

 

Makyaj temizlemeden uyumamamız gerektiğini artık hepimiz biliyoruz. Çünkü uyku süresi boyunca kalan göz makyajı, oldukça hassas bir yapıya sahip olan göz ve göz çevresini olumsuz etkiliyor. Tabii kullanılan göz makyaj temizleyicinin de bu hassasiyete karşı duyarlı olması gerekiyor. 

 

Lancôme’un çift bazlı göz makyaj temizleyicisi bi-facil-p-10005 Eye Makeup Remover, suya dayanıklı olanlar dahil tüm makyaj ürünlerini etkili bir şekilde temizlerken, hassas formülüyle lens kullanan kişilerde bile rahat bir kullanım sağlıyor. Heterojen bir yapıya sahip olan göz makyajı çıkarıcının, çalkalanarak kullanılması gerekiyor. Kullanım sonrası göz çevresinde pürüzsüz bir his uyandıran bu ürün ile makyajınızı temizlemek artık çok daha basit ve keyifli! 

 

  1. Adım: Kirpiklere Nemlendirici Bakım

 

Kirpiklere Nemlendirici Bakım


Kirpik bakımı ve kirpikte uzun görünüm denildiğinde doğal kaynaklı yağlar, en sık duyduğumuz besleyici bakımlar arasında yer alıyor. Kirpiklere nem veren bu içerikler aynı zamanda onların uzun görünmesine de yardımcı oluyor. Kirpik fırçası yardımı ile uygulayacağınız yağ bakımı ile birlikte kirpikleri her gün birkaç kez taramak, kirpiklerin daha güçlü hissetmesine ve uzun görünmesine katkı sağlıyor.

 

Kirpiklere iyi gelen faydalı doğal kaynaklı bakım yağları arasında ise zeytinyağı öne çıkıyor. Badem yağı ve Hindistan cevizi yağı da aynı şekilde kirpik bakımının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kirpiklerin güçlü görünmesine katkı sağlayan bu yağları bir pamuk yardımı ile kirpiklerin üzerine sürmek, düzenli uygulamalar sonrası kirpiklerin güçlenmesine ve daha yoğun görünmesine yardımcı oluyor.

 

Editör Önerisi: Tek ürünle etkili bir göz çevresi ve kirpik bakımına ne dersiniz? Öyleyse sizi Advanced Génifique Yeux Light-Pearl ile tanıştıralım! İleri düzey bakım sağlayan bu göz ve kirpik serumu, düzenli kullanımla göz çevresinde aydınlık görünüm sağlarken kirpikleri de güçlendiriyor. 

 

  1. Adım: Sağlıklı Beslenme ve Düzenli Olarak Kirpikleri Fırçalama

 

Sağlıklı Beslenme ve Düzenli Olarak Kirpikleri Fırçalama


Sağlıklı beslenme her şeyde olduğu kirpiklerimiz için de oldukça önemli. Nasıl ki kötü beslenme ciltte birtakım sorunlara yol açıyor, cilt kusurlarının oluşumuna sebep oluyor ise kirpiklerin sağlıklı görünmesi için de belli vitaminlerin yer aldığı gıdalara beslenmemizde yer vermemiz gerekiyor. 

 

A, C, D, E ve K vitaminleri içeren besinler, saç ve benzeri dokuların gelişiminde ve güçlenmesinde büyük rol oynuyor. Bu yüzden güçlü kirpikler için fındık, balık ve yeşil yapraklı sebzeleri beslenme rutinimizden eksik etmememiz gerekiyor. Son olarak düzenli olarak kirpikleri fırçalamak, hatta bu fırçalama sırasında E vitamini yağı gibi besleyici yağlardan destek almak, kökten uca kirpik bakımı için büyük önem taşıyor.

 

Güçlü kirpikleriniz ile güzelliğinizi zahmetsizce öne çıkarmanız mümkün…