Masalar, davetliler, süsler… Her şey hazır. Peki ya cildiniz? Yıllardır hayalini kurduğunuz düğün gününde nasıl sağlıklı, aydınlık ve ışıltılı görünüme kavuşacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu 5 adımı takip edin!

Gelinler düğün günlerinde her şeyin kusursuz olması için her detayı tek tek planlarlar. Gelin buketindeki çiçek çeşitlerinden, saç tokalarına, peçete seçiminden şarkı listesine kadar her şeyi özenle seçerler. Ama doğal güzelliğini nasıl ön plana çıkaracağını bilen gelinler için saç modelinden ve hatta gelinlikten bile daha önemli bir şey vardır: Kusursuz bir cilde sahip olmak. Büyük güne aylar kala yapılan düzenli cilt bakımlarının (ikonik Advanced Génifique Serum bakım rutini) yanı sıra, mükemmel bir cilt görünümünün en büyük sırrı doğal strobing makyaj uygulamasıdır. O gün ne kadar uykusuz ve stresli olursanız olun! Doğru uygulanmış strobing makyaj cildinize sağlıklı, taze ve aydınlık bir görünüm verir. Üstelik farklı saç modelleriyle birlikte her türlü konsept ile uyum sağlar. Yaz düğünleri için güzel çiçeklerle süslü, örülmüş veya salık saçlar, strobing makyaj ile birlikte mükemmel doğallığı arayan gelinlerin vazgeçilmezidir. Boğazda unutulmaz bir düğün isteyen gelinler için ise sıkı topuz saç modelleri, yoğun göz makyajı ve strobing ten makyajıyla çarpıcı bir uyum sağlar. Kusursuz bir düğün makyajı için 5 adımı takip edin!

5 Adımda Aydınlık ve Işıltılı Gelin Makyajı

1. Adım: Aydınlık makyaj bazı uygulaması

Günlük hayatınızda primer kullanmıyor olabilirsiniz, fakat düğün için ışıltılı bir makyaj bazı, gelin makyajının en önemli adımlarından biridir. Düğün boyu tüm gözler gelinin üstündedir, birçok kameraya poz vermek, konuklarla ilgilenmek ve sürekli dans etmek zorunda kalırsınız. Nasıl enerjik ve canlı görüneceğinizi dert etmeyin!

Advanced Génifique Serumiçeriğindeki ileri düzey aktif konsantre ilecildin gençlik ışıltısını ortaya çıkarır ve gece boyu gelin makyajı için kalıcılık sağlar. Nemlendiricinizi uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve Advanced Génifique Serumu cildinize parmaklarınızla, makyaj süngeriyle veya fırça yardımı ile eşit olarak uygulayın. Bir kaç dakika bekledikten sonra bir sonraki adıma geçin. Aydınlık gelin makyajı için ilk adım tamamlandı bile!

Aydınlık makyaj bazı uygulaması

2. Adım: Pürüzsüz bir gelin makyajı için fondöten uygulaması

Teninizde kapatılacak bir kusur olduğunu düşünmüyor olabilirsiniz; fakat düğün fotoğraflarınızda mükemmel görünmek istiyorsanız, cildinizi mükemmelden öteye taşıyan bir fondöten en özel gününüz için uygun olacaktır.

Teint Idole Ultra Wear fondöteni makyaj süngeri veya fondöten fırçası ile tampon hareketlerle uygulayın. Yağsız, ekstra kalıcı ve yüksek kapatıcı formülü ile cildinizdeki ton farklarını eşitler ve doğal bir bitiş sağlar. Kusurlu bölgelere birden çok uygulama yaparak kapatıcılığı artırabilirsiniz. Peki ya göz altlarınız bu yoğun tempoyu nasıl karşılayacak? Teint Idole Ultra Wear Camouflage göz altı kapatıcısı , stresin ve yorgunluğun izlerini gizleyerek tam kapatıcı bir bitiş sağlar. Favori aplikatörünüze (doğal bir bitiş için fırça uygun olacaktır) ufak bir miktar sıkın ve göz altlarınıza 'V' şeklinde uygulayın. Teninizden 1-2 ton açık bir göz altı kapatıcısıyla hem yorgunluğun izlerini gizleyebilir, hem de enerjik bir gelin makyajı görünümü elde edebilirsiniz.


Pürüzsüz bir gelin makyajı için fondöten uygulaması

3. Adım: Çarpıcı gözler

Doğal bir gelin makyajının olmazsa olmazı, toprak tonlarında göz makyajıdır.

Hypnôse Palette içindeki 5 renkli göz farı ile hayal ettiğiniz bakışlara kavuşmanızı sağlar. 'D08 Taupe au Natural palet rengi, doğal ve çapıcı göz makyajı isteyen gelinler için uygundur. Paletin içindeki en açık rengi tüm göz kapağınıza uygulayın. Daha sonra açık kahve tonu ile kaş kemiğinin altına uygulayarak göz üzerine gölgelendirme yapın. Son olarak, koyu tonları dışa doğru uygulayarak çarpıcı bir göz makyajına sahip olun. Gözlerimi nasıl daha büyük gösterebilirim diyorsanız, bükülebilen Grandiôse Liner ile başarısız olma korkusu olmadan kirpik diplerine ince bir çizgi çekebilirsiniz. Şimdi sıra göz makyajının tartışmasız en önemli uygulamasında! Sizin için önerimiz, 12 kata kadar yüksek hacim veren ve takma kirpik etkisi sağlayan Monsieur Big Maskara! Topaklanma ve bulaşmaya dayanıklı maskarayı kirpik diplerinden ucuna kadar zikzak hareketlerle uygulayın. Düğün gününde hangi gelin mutluluktan ağlamaz ki? Neyse ki göz makyajınız için Monsieur Big Waterproof var.

4. Adım: Ekstra ışıltı

Gölgelendirme ve aydınlatma teknikleri gelin makyajı için olmazsa olmazdır!

Custom Glow Drops likitaydınlatıcı ile ister yüzünüzün yüksek bölgelerini aydınlatın, ister sağlıklı bir bronzluk için gölgelendirme yapın. Golden Glow rengi ile kaş kemiğinden başlayarak elmacık kemiğine kadar 'C' şeklinde parmak ucu veya fırça yardımıyla uygulayın. Bronze Glow rengini yanaklarınıza uygulayarak elmacık kemiklerinizi şekillendirin. Son olarak Teint Idole Stick allık 'Rosy Flush' rengiyle yanaklarınıza hafif bir pembelik vererek daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir gelin makyajı fazla aydınlık değildir.

5. Adım: Parlayan Dudaklar

Doğal gelin makyajı için dudaklara hafif bir gloss uygulaması yapmak uygun olacaktır. Yeni

L'Absolu Lacquer likit ruj ince ve hafif formülü sayesinde dudaklarınızda yapış yapış bir his bırakmaz. Kat kat uygulanabilen yapısı ile tercihinize göre rujun rengini ve parlaklığını arttırabilirsiniz. Göz makyajını ön plana çıkarmak isteyen bir gelin için tek kat 'Nuit & Jour' rengi, dudaklarını ön plana çıkarmak isteyen bir gelin için ise 2 kat 'Rose Rouge' rengi kusursuz görünüme kavuşmanızı sağlayacak! Son adım ile gelin makyajınız hazır! Düğün gecende tüm gözlerin üzerinizde olacağına eminiz.