Akmayan Makyaj Yapmanın Püf Noktaları 

Makyajınızın gün boyu bozulmadan kalması için hangi ürünleri seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Yoğun tempolu günler, yaz sıcakları, yüksek nem, temas, terleme ve sebum üretimi… Tüm bunlar makyajınızın kısa sürede akmasına yol açıyor olabilir. Ancak şunu unutmamalısınız: Çabuk akan makyaj yoktur, uygulanmayan önemli püf noktaları vardır. Makyaj adımlarınıza dahil edeceğiniz bazı ürünlerle, hava şartları ve cilt tipiniz nasıl olursa olsun, makyajınızda uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz.  

1.   Adım: Nemlendirici

Nemlendirici

Her cilt neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle ten makyajına başlamadan önce cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız oldukça önemli. Cildiniz yağlı veya karma ise su bazlı ve hafif dokulu nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Böylece fondöten teninize daha iyi uygulanırken, cildiniz ise daha taze ve ışıltılı görünecektir.

2.   Adım: Makyaj Bazı

Makyaj Bazı

Makyaj sabitleyici bazlar, ten makyajında uzun süre kalıcılık sağlarken aynı zamanda yağlanmaya bağlı parlamaları da önlüyor. Cilt ile fondöten arasında koruyucu bir bariyer oluşturan bu ürünler, bu sayede cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. 

Lancôme’un Blur & Go makyaj bazı ile siz de makyajınızda o istediğiniz kalıcılığı ve pürüzsüz görünümü elde edebilirsiniz. Gözenek görünümünün yanı sıra yaşlanma belirtilerinin görünümünü de azaltan bu baz sayesinde, teninizdeki göz kamaştırıcı pürüzsüzlüğün tadını çıkarabilirsiniz!   

3.   Adım: Uzun Süre Kalıcı Fondöten

Uzun Süre Kalıcı Fondöten

Akmayan makyaj uygulamasında bazlar çok önemli bir yer tutsa da fondötenin bu konudaki rolü yadsınamaz. Kullanacağınız fondötenin uzun süre kalıcı ve özellikle de suya dayanıklı olması, makyajın bozulmaması adına çok büyük önem taşıyor. 

Lancôme fondötenler ile ten makyajında kalıcılığı ve konforu yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Lancôme’un en sevilen ürünlerinden Teint Idole Ultra Wear Fondöten, hafif dokusu ve terlemeye dayanıklı yapısı sayesinde hem cildinizin hem de ten makyajınızın kurtarıcısı olacak! 

Teint Idole Ultra Wear Fondöten, temasa karşı dayanıklıdır. 40 farklı renk tonu ile zengin alternatifler sunan bu 24 saate* kadar dayanıklı Lancôme kalıcı fondöten ile siz de makyajda kusursuz uyumu yakalayabilirsiniz.

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

4.   Adım: Transparan Pudra

Transparan Pudra

Yoğun pigmentli pudralar, fondöten ve yüksek ısı ile bir araya geldiğinde bir süre sonra ciltte “cakey face” olarak da adlandırılan pürüzlü görünüme sebep olabiliyor. Bu nedenle fondötenden sonra ten makyajınızı sabitlemek için transparan pudra kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Transparan pudralar, ciltteki fazla yağı önlemesinin yanı sıra fondöteni mat bir görünüm ile sabitliyor. Bu sayede makyaj daha uzun süre kalıcılığa ulaşıyor.

Lancôme’un yağlanma karşıtı Long Time No Shine Transparan Pudrası, uzun süre kalıcı makyaj ve yumuşaklık hissini bir arada sunuyor! Ciltteki fazla parlamanın önüne geçerek mat görünüm sağlayan bu transparan pudra, aynı zamanda kusurların görünümünü de azaltıyor. Böylece fondötenin kalıcılığı artarken, cilt ise daha eşit tonlu ve aydınlık bir görünüm kazanıyor.

5.   Adım: Dudak Kalemi

Dudak Kalemi

Dudak makyajınızda mat görünümlü ürünleri tercih etseniz de silinme ve bulaşmaların önüne geçmek çoğu zaman zor olabiliyor. Tabii dudak kalemi kullanmadığınız müddetçe! Peki, kalıcı dokusu sayesinde dudaklarınıza gün boyu çekicilik katarken zengin pigmentiyle tek başına da kullanabileceğiniz bir dudak kalemi nasıl olurdu?

Birbirinden çekici 11 rengi ile Lancôme Le Lip Liner, kalıcı dudak makyajında yepyeni bir boyut açıyor! Dudaklarınıza daha belirgin bir şekil vermenizi sağlayan bu suya dayanıklı dudak kalemi, kontürleme fırçası sayesinde ise hem pratik hem de profesyonel bir uygulama sunuyor.   

6.   Adım: Göz Makyajı

Göz Makyajı

Akarak göz çevresine bir gölge gibi inen bir göz makyajı… Birçok kadının korkulu rüyası! Bunu önlemenin en etkili yolu da waterproof maskara kullanımından geçiyor. Çünkü maskaralar, doğrudan kirpik diplerine temas ettiği için göz pınarlarında birikme veya akma gibi sorunlara neden olabiliyor.

Monsieur Big Waterproof Maskara, suya dayanıklı yapısıyla 24 saate* kadar kalıcı maskara deneyimi sunuyor. Çapraz örgülü fırçası ile kirpiklere 12 kata** kadar hacim veren bu topaklanmayan maskara ile bir yandan yoğun görünen kirpiklere ulaşırken, diğer yandan gözlerinizde makyaj olduğunu unutacaksınız!

*102 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

**Instrumental test

Editörün Notu: Kirpiklerinizin yanı sıra göz farınızda da uzun süre kalıcılık sağlamak adına göz makyaj bazlarından yardım alabilirsiniz.