Cildinizi rahatlatan masaj teknikleri ile ışıltınızı yeniden ortaya çıkarabilirsiniz!

 

Stresli ve yorucu bir günün üzerine, harika bir masaja kim hayır diyebilir? Öyle ki etkili bir masaj; tüm gün stres ve yorgunlukla gerilen doku ve kasların rahatlamasını, böylece çok daha dinamik hissetmenizi sağlar. Tıpkı vücudunuz gibi yüzünüz de gün boyu stres ve günlük aktivitelerin yorgunluğundan etkilenir. Bunun sonucunda ise cilt elastikiyeti giderek kaybolmaya ve kırışıklık görünümü artmaya başlar. İşte bunu önlemek için ise düzenli olarak yüz masajı uygulamanız önemlidir.

Günde yalnızca iki ila beş dakikanızı ayırarak uygulayacağınız yüz masajı teknikleri ile kırışıklık görünümünü engelleyebilir ve daha sıkı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Peki, yüz masajı nasıl yapılır biliyor musunuz? Etkili teknikleri bu yazıda sizin için bir araya getirdik!

Kaz Ayakları ve Göz Altı Kırışıklıklarının Görünümü için...

Kaz Ayakları ve Göz Altı KırışıklıklarıKaz Ayakları ve Göz Altı Kırışıklıkları

Kaz ayakları, pek çok duygunun ifadesi olan mimikler sebebiyle yüzde en erken ortaya çıkan cilt problemleri arasında yer alıyor. Ancak bu istenmeyen durumu anti aging masaj tekniği ile azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise işaret parmaklarınızı gözlerinizin bitiş hizasına ve orta parmaklarınızı ise kaşlarınızın bitiş noktasına koyarak dışa doğru nazik ve dairesel hareketlerle masaj yapmak. İşte bu kadar basit!

Kalkık Görünen Kaşlar ile Daha Dinamik Bakışlar

Kalkık Görünen KaşlarKalkık Görünen Kaşlar

Cilt elastikiyetinin giderek azalmasıyla kaşlar da aşağı doğru düşmeye başlıyor. Böyle bir problemle karşı karşıya kalmamak için günde yalnızca bir dakikanızı ayırmanız yeterli! Kaşlarınızı parmaklarınız yardımıyla beş saniye boyunca yukarı doğru gerin ve ardından beş saniye dinlendirin. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak daha kalkık görünen kaşlara ulaşabilirsiniz.

Pürüzsüz Görünen Bir Alın İçin

Pürüzsüz Görünen Bir AlınPürüzsüz Görünen Bir Alın

Hemen hemen her mimik hareketinizde alnınıza yerleşen yatay çizgiler, bir süre sonra kalıcı hale gelmeye başlayabilir. Ancak bunu azaltmaya çalışmakta, en az diğer masaj teknikleri kadar kolay! İşaret ve orta parmaklarınızı birleştirin, alnınızın ortasına koyun ve ellerinizi iki yana doğru gerin. Bu işlemi de birkaç saniye tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Dudak Kenarındaki Çizgiler 

Dudak Kenarındaki ÇizgilerDudak Kenarındaki Çizgiler

Burun ve dudaklar arasındaki ince gülümseme çizgileri, kalıcı hale geldiğinde can sıkıcı olabiliyor. Burun ve dudak kenarları arasındaki bölgelere iki elinizin üç parmağını yerleştirmeli ve yukarı doğru hareketle kulakların üst kısmına doğru germe hareketi yapmalısınız. Tıpkı diğer uygulamalar gibi bu hareketi de düzenli tekrarlarla birkaç saniye boyunca uygulayabilirsiniz.

Genç Görünümlü ve Zarif Bir Boyun

Genç Görünümlü BoyunGenç Görünümlü Boyun

Kırışıklık karşıtı bakım söz konusuysa zarafeti simgeleyen boyun bölgesini atlamak elbette ki mümkün değil… Kırışıklık görünümünün yoğun oluştuğu bölgelerden biri olan boynun pürüzsüz görünmesine yardımcı olmak için bu kez, iki elinizin tüm parmaklarını kullanmalısınız. Parmak uçlarınızı boyun bitimine yerleştirin ve avuçlarınız çeneye ulaşana kadar yukarı doğru hareket ettirin. İşte şimdi, günlük anti aging yüz masajınızı tamamladınız!

Sıra Bakım Uygulamasında...

Bakım UygulamasıBakım Uygulaması

Yüz masajı esnasında veya sonrasında uygulayacağınız besleyici bir serum ile bakımınızı çok daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Bunun için Lancôme cilt bakımı ürünleri arasında birbirinden etkili anti-aging serum çeşitleri bulunuyor. Bunlardan bizim önerilerimiz:

Absolue Oléo-Sérum

Absolue Oléo-SérumAbsolue Oléo-Sérum

Değerli yağlar ve gül özleri içeren formülüyle cildinize harika bir bakım sağlayacak Absolue Oléo-Sérum ile hemen tanışmalısınız! Absolue Oléo-Sérum, düzenli kullanımda cildin daha esnek, daha dolgun ve aydınlık görünmesi için oldukça iyi bir seçim!

Advanced Génifique Serum

Advanced Génifique SerumAdvanced Génifique Serum

Yedi prebiyotik ve probiyotik türevi ile zenginleştirilen formüle sahip Advanced Génifique Serum, cilt bariyerini onarırken aynı zamanda genç ve aydınlık bir görünüm veriyor. Düzenli kullanımda kırışıklık görünümünü gözle görülür şekilde azaltan Advanced Génifique Serum ile siz de zamanın izlerine meydan okuyun!

Nemlendirici Olmazsa Olmaz! 

Renergie Multi Lift UltraRenergie Multi Lift Ultra

Lancôme anti aging ürünleri arasında öne çıkan ve keten özlü formülüyle çok yönlü bakım sağlayan Rénergie Multi Lift Ultra sıkılaştırıcı krem, cilt elastikiyetini artırarak kırışıklık görünümünü azaltmada oldukça etkili! Siz de yüz masajınızı bu anti-aging krem ile tamamlayarak, cilt kalitenizin görünümünü kapsamlı bir yaşlanma karşıtı bakım rutini ile destekleyebilirsiniz.