Génifique yaşlanma karşıtı bakım serisi ile gençlik ışıltınız daim olsun! 

Kendinizi iyi hissetmek için dış görünümünüze oldukça özen gösteriyorsunuz. Ruhunuza en iyi gelen stili benimsiyor, renk uyumlarını veya uyumsuzluklarını estetik zevklerinize göre dengeliyor ve makyajla güzelliğinizi öne çıkarıyorsunuz. Tabii her şeyden önemlisi, gündüz ve gece cilt bakım rutinlerinizi eksiksiz tamamlıyorsunuz. Ancak hızla geçen yıllar, tercih ve zevklerde olduğu gibi cilt bakımında da birtakım değişiklikleri gerekli kılıyor. 

Bu konuda üzerinde en çok durulan noktalardan biri ise anti-aging cilt bakım ürünlerinin kullanım yaşı… Öyleyse gelin, bu konuyu birlikte açıklığa kavuşturalım:  

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalı?

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalı?

Biyolojik ve çevresel koşullardan dolayı cildin yenilenme süreci zamanla yavaşlıyor. Söz konusu süreç, 30’lu yaşlara yaklaştıkça ilk olarak ince çizgiler; sonrasında ise sırasıyla sıkılık kaybı, derin kırışıklıklar ve sarkma şeklinde kendini gösteriyor. Dolayısıyla cildin görünümünün yenilenme ve onarım sürecinin desteklenmesi adına, yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin kullanımına cildin olgunlaşma belirtileri ortaya çıktığında başlanması gerekiyor. 

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Cilde Nasıl Etki Ediyor?

Yaşlanma Karşıtı Ürünler Cilde Nasıl Etki Ediyor?

Çevresel etkilerden kaynaklanan yaşlanma belirtileri için cilt bariyerini güçlendiren içeriklere yer verilirken, cildin görünümünün onarımı için ise epidermise etki eden formüller kullanılıyor. Bu doğrultuda yaşlanma karşıtı bakım ürünleri; nem kaybından ince çizgilere, ton eşitsizliklerinden sarkmalara kadar pek çok yaşlanma belirtisine etkili bir şekilde karşı koyuyor.

Biliyor muydunuz?

Araştırmalara göre; erken yaşlanma belirtilerinin nedenleri yüzde 80 oranında çevresel koşullar olarak gösterilirken, bunun sadece yüzde 20’si biyolojik süreçten kaynaklanıyor. 

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıra ile Kullanılmalı?

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıra ile Kullanılmalı?

Kırışıklık karşıtı bakım daha kapsamlı bir rutini gerekli kıldığı için ürünlerin önerilen kullanım sırasını şu şekilde hatırlatmakta fayda var:

  1. Temizleyici ürünler ve tonik kullanımı
  2. Yaşlanma karşıtı serum
  3. Kırışıklık karşıtı krem
  4. Göz çevresi serumu
  5. Göz çevresi bakım kremi

Editörün Notu: Gece ve gündüz uygulayacağınız bakım rutinine ek olarak, haftada bir kırışıklık karşıtı maskelerle cildinize yoğun onarıcı bir bakım yapmanızı öneriyoruz. 

Génifique Serisi ile Daima Daha Genç Bir Görünüm!

  1. Sıkı ve Pürüzsüz Cilt Görünümü

Sıkı ve Pürüzsüz Cilt Görünümü

Mikrobiyom bilimi ile geliştirilen Advanced Génifique Serum, prebiyotik ve probiyotik türevi içeren formülü cildin yenilenme sürecine mükemmel bir katkı sağlıyor. Yaşlanmanın ana belirtilerine karşı güçlü bir kalkan görevi üstlenen bu kırışıklık karşıtı serum, cilde sıkı bir görünüm kazandırmasının yanı sıra ton eşitsizliklerinin de giderilmesine yardımcı oluyor. Böylece cilt, daha ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor.

  1. Daha Genç ve Aydınlık Görünümlü Göz Çevresi

Daha Genç ve Aydınlık Görünümlü Göz Çevresi

Yaşlanma belirtileri, kendini en çok da göz çevresinde göstermeye eğilimlidir. Bu süreçte göz çevresinde oluşan yorgun görünüm, kaz ayakları ve koyu halkalarla birlikte kirpik yoğunluğu da azalır. Advanced Génifique Yeux Light-Pearl göz ve kirpik serumu ile tüm bu sorunlara aynı anda veda edebilirsiniz! Bu ileri düzey serum, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerine karşı koyarken kirpikleri de güçlendiriyor.

  1. Hassas Bakım, Güçlü Etki

Hassas Bakım, Güçlü Etki

Advanced Génifique mucizesi, hassas cilt bakımı ile buluştu! Antioksidanlar içeren formülü ile cilt hassasiyetine karşı etkili bir çözüm sunan Advanced Génifique Sensitive yaşlanma karşıtı serum, cilde hem konfor hissini hem de gençlik ışıltısını geri kazandırıyor. Bunun için ürünün kapak başlığını çevirerek ikili formülü karıştırmanız yeterli!

  1. Nemlendirici ve Onarıcı Bakım

Nemlendirici ve Onarıcı Bakım

Génifique serisinin yaşlanma karşıtı gündüz kremi Génifique Creme ve gece kremi Génifique Repair ile anti-aging bakım rutininize güç katın! Génifique Creme, cilde günden güne daha yumuşak, genç ve aydınlık bir görünüm kazandırırken; Génifique Repair yaşlanma karşıtı gece kremi ise uyku süresi boyunca onarım sağlıyor. Bu Lancôme yaşlanma karşıtı kremler sayesinde, zaman size uğramadan akıp geçecek!

Génifique Repair

Editörün Notu: Cilt bakım rutininizi, haftada bir kırışıklık kremi yerine Génifique Hydrogel Melting Mask ile destekleyebilirsiniz.