Biyometrik fotoğraf makyajı sayesinde, doğal görünümünüzü ufak dokunuşlarla çok daha çekici kılabilirsiniz!


Muhteşem ışığın şık ve bakımlı halimizle buluştuğu anlarda, ardı sıra selfie’ler çekmekten büyük bir keyif duyuyoruz. Ve bu kareleri özenli bir şekilde düzenleyerek, dijital kimliklerimizi oluşturan sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Hal böyle olunca; “Keşke nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaportlarımızda da bu fotoğraf karelerindeki gibi en iyi halimizle yer alabilsek.” dememek elde değil. Biyometrik fotoğrafların bunu pek mümkün kılmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak etkili makyaj teknikleriyle elbette hiçbir şey imkansız değil…


Vesikalık Fotoğraf Makyajı ile Güzelliğinizi Resmiyete Dökün

Biyometrik fotoğrafların mimik hareketlerine izin vermemesi ve doğrudan karşıdan gelen ışığa bakma zorunluluğu, yüz hatlarını net bir şekilde yansıtırken estetik açıdan istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bunun yanı sıra bu yeni nesil vesikalık fotoğraflarda makyajın da minimum ölçüde olması gerekiyor. Öyleyse sıkı durun, doğal görünümünüzü ufak dokunuşlarla çok daha çekici kılacak biyometrik fotoğraf makyajı tüyoları geliyor!


Adım 1: Doğal Görünümlü Fondöten Uygulaması

Doğal görünümünüzü maskelememek adına, fondöteni belli belirsiz ince bir katman halinde uygulamalısınız. Güçlü bir ışığın altında yakın kadraj fotoğraf çektireceğiniz için, kullanacağınız fondötenin mat bitişli olmasına da özen göstermelisiniz. Bu arada, Lancôme makyaj ürünlerinin birçok profesyonel tarafından tam da bunu sağlamak üzere tercih edildiğini biliyor muydunuz? Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten, mat dokusu ve tam kapatıcı formülü ile az miktarda uygulandığında dahi kusursuz ve homojen bir görünüm sağlıyor. 40 farklı renk tonu ile ten renginize  uyumlu alternatifleri bulabileceğiniz bu Lancôme fondöten; terlemeye, temasa ve bulaşmalara karşı dayanıklı yapısıyla 24 saate* kadar kalıcı bir ten makyajı deneyimi sunuyor.

*Kişisel değerlendirme, 109 kadın


Adım 2: Yüz Kontürlerinizi Boyutlandırın 

Tüm resmi evraklarınızda sizi temsil edecek bir fotoğrafta flaş ışığının yüz hatlarınızı yok etmesini istemezsiniz değil mi? Bunun için kontür ve aydınlatma uygulamaları ile yüz hatlarınızı daha da belirginleştirmenizde fayda var. Lancôme Belle de Teint bronzlaştırıcı pudranın “07 Belle de Moka” rengi ile kontür uygulamasında belirgin ve doğal sonuçlar elde edebilirsiniz. Highlighter olarak ise Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı hem doğal görünümlü hem de göz alıcı ışık yansımaları oluşturmanız için profesyonel bir uygulama sunuyor. Çok yönlü sonuçlar veren bu Lancôme aydınlatıcı, cildinize aydınlık görünüm sağlıyor.


Adım 3: Kirpiklerinize Hacim Kazandırın

Işık karşısında teninizle birlikte kirpikleriniz de açık renkli görünebilir. Bu nedenle kirpiklerinize uygulayacağınız maskaranın hacim kazandırma özellikli olması çok önemli. Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskara, siyah pigmentli yapısı ve uzman fırçası ile bu konuda tam da aradığınız çözümü sunuyor. Kirpiklere 12 kata* kadar daha hacimli bir görünüm veren bu Lancôme maskara suya dayanıklıdır. Stresli ve yoğun günlere karşı savaşan ürün, 24 saate** kadar kalıcı bir maskara deneyimi sunuyor.

*Instrumental test

**Kişisel değerlendirme, 102 kadın


Adım 4: Dudaklarınızı Doğal Görünümlü Renklerle Belirginleştirin

Dudak formunuzu belirginleştirecek nude rujlarla doğal güzelliğinizi biyometrik fotoğrafınızda da vurgulamanız mümkün. Ancak ruj seçiminizi mat dokulu ürünlerden yana yapmalısınız. Aksi takdirde dudaklarınız, ışığın etkisi ile istemediğiniz ölçüde parlayabilir. Bununla birlikte fotoğrafta dudaklarınızın ince ve pürüzlü görünmemesi adına uygulayacağınız rujun yumuşak dokulu olmasına da özen göstermelisiniz. Lancôme L'Absolu Rouge Drama Matte, çarpıcı renkleri ve yumuşak dokusu ile beklentilerin de ötesinde bir ruj deneyimi sunuyor. Doğal görünümlü ve bir o kadar da çarpıcı bir dudak makyajı için L'Absolu Rouge Drama Matte’ın “274 Sensualité” ve “510 Ardent Sand” renklerine göz atabilirsiniz.

 

İşte şimdi, kadrajın karşısına geçmeye hazırsınız!