Nasıl ki cilt bakım ürünlerinizin seçimini cilt tipinize uygun ürünlerden yana yapıyorsanız, aynı durum ten makyajınız için de geçerli. Peki, sizce hangi fondöten cildiniz için daha ideal?

Normal, yağlı, karma, hassas, olgun… Cilt tipiniz bu adlandırmalardan hangisine uygunsa ona göre bir bakım rutini uyguluyor olmalısınız. Aynı durum, elbette ten makyajınız için de geçerli. Özellikle de ikinci bir ten olarak cilt kusurlarınızı maskeleyen fondötenler için bu daha da büyük bir önem taşıyor. 

Peki, cilt tipiniz ve endişeleriniz için en uygun fondöten türünün hangisi olduğunu biliyor musunuz? Bu konuda sizin de aklınızda soru işaretleri varsa, doğru yerdesiniz! Lancôme, farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği eşsiz formüllü fondötenleri ile ten makyajınız için birbirinden cazip seçenekler sunuyor.  

1) Likit Fondötenler

Likit Fondötenler

Likit fondötenler, kolay uygulama sağlayan kremsi-losyon yapılarıyla ten makyajında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Nemsiz ciltlerden yağlı ciltlere kadar birçok zemine uyum sağlayan bu fondötenler, farklı kapatıcılığa sahip formülleriyle cilt kusurlarını gizlemek için çeşitli alternatifler sunuyor.

Tam Kapatıcı Etki

Tam Kapatıcı Etki

Teint Idole Ultra Wear Fondöten, 24 saate* kadar kalıcı etkisiyle ten makyajınızın size tüm gün kusursuz bir şekilde eşlik etmesini sağlıyor. Bu mat bitişli fondöten, yoğun pigmentli formülüyle cilt kusurlarının görünümünü mükemmel şekilde kapatıyor. Üstelik tere ve bulaşmaya karşı dayanıklı yapısıyla, zorlu koşullarda bile teninizdeki pürüzsüz görünümden ödün vermiyor. Ayrıca hafif yapısı sayesinde cildi boğmadan konforlu bir kullanım sağlıyor. 

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

Ayarlanabilir Kapatıcılık

Ayarlanabilir Kapatıcılık

Cilt kusurlarının görünümünü gizlerken aynı zamanda makyaj yapmamışçasına ferah hissettiren bir fondötene ne dersiniz? O halde Teint Idole Ultra Wear Nude ile tanışın! Ultra hafif yapılı bu Lancôme fondöten, kullanım yoğunluğuna göre ayarlanabilir düzeyde kapatıcılık sağlıyor. 24 saate kadar kalıcı bir formüle sahip olan ürün, suya ve tere dayanıklı yapısı sayesinde ise pürüzsüz cilt görünümünün tüm gün korunmasını sağlıyor.

2) SPF’li Fondötenler

SPF’li Fondötenler

Cildiniz güneşe karşı hassas bir yapıya sahipse, güneş koruma faktörlü fondötenler tam size göre! Bir yandan cilt kusurlarını gizleyen bu fondötenler, diğer yandan zararlı UV ışınlarına karşı savunma oluşturarak kusursuz cilt görünümüne ulaşmanıza yardımcı oluyor. Siz de hassas bir cilde sahipseniz, güneş lekeleri görünümü ve cilt tonu eşitsizliğine karşı bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

3) Stick Fondötenler 

Stick Fondötenler

Stick fondötenler, likit ürünlere nazaran daha yoğun formülleriyle hem güçlü kapatıcılık hem de etkin yağ kontrolü sağlıyor. Üstelik farklı renk alternatifleri sayesinde doğal görünümlü aydınlatma ve kontürleme uygulamalarına da imkan tanıyor. Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse, cilt kusurlarınızı gizlemek ve gün boyu mat bir görünüm elde etmek amacıyla siz de stick fondötenleri kullanabilirsiniz.

Yüksek Kapatıcılık ve Güneş Koruması

Yüksek Kapatıcılık ve Güneş Koruması

Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten, mat bitiş sağlayan dokusu ve yumuşak-kremsi formülüyle stick fondöten kavramını yeniden tanımlıyor! SPF 15 güneş korumasına sahip bu Lancôme fondöten, gün boyu kalıcı ve konforlu bir makyaj deneyimi sunuyor. Aynı zamanda kapatıcı olarak da kullanılabiliyor. 

4) Bakım Yapan Fondötenler

Bakım Yapan Fondötenler

Skinification kavramını daha önce duymuş muydunuz? Bu tanım, cilde bakım yapan makyaj ürünleri için kullanılıyor. Düzenli kullanımda cilt kalitesinin görünümünü geliştiren bu ürünler, nemlendirme ve bakım özellikleriyle çoklu etki sağlıyor. Siz de ten makyajınızda bu fondötenleri tercih ederek cilt bakım rutininize katkıda bulunabilirsiniz.

Günden Güne Daha Işıltılı Görünüm

Günden Güne Daha Işıltılı Görünüm

Aura-Inside teknolojisiyle geliştirilen Teint Miracle fondöten, cildin doğal ışıltılı görünümünü ortaya çıkararak göz alıcı bir etki sağlıyor. 18 saate* kadar nemlendirme özelliğine sahip olan bu fondöten düzenli kullanımda ise cilde aydınlık ve tazelenmiş bir görünüm veriyor.

*Instrumental test- 24 kadın