Makyajınızda cilt alt tonunuza göre seçeceğiniz renklerle siz de güzelliğinizi kusursuz bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz!

 

Ten, göz ve dudak makyajı ürünleri; geniş renk yelpazeleri ile farklı stil ve kişisel zevklere uygun alternatifler sunuyor. Bununla birlikte sezonlara göre değişen renkler de tüm cazibesiyle makyaj trendlerine yön veriyor. Hal böyle olunca, makyajınızda hangi renkleri tercih edeceğiniz konusunda sık sık kararsız kalıyor olabilirsiniz. Aslında bunu belirlemenin oldukça kolay bir yolu var: Cilt alt tonu testi!

Cilt Alt Tonu Nedir?

Cilt alt tonu, ten renginden bağımsız olarak “sıcak”, “soğuk” ve “nötr” olmak üzere üç temel gruba ayrılıyor. Giyimden saç rengine kadar birçok alanda estetik görünüme etki eden bu ayrım, doğal olarak makyajda da önemli farklar yaratıyor. Bu doğrultuda, cilt alt tonunuzu göz önünde bulundurarak yapacağınız renk tercihleri ile güzelliğinizi fark edilir ölçüde ön plana çıkarmanız mümkün.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

Şimdi, bol güneş ışığı alan bir yere geçin ve bileklerinize bakın. Damar renginiz mavi ise soğuk cilt alt tonuna, yeşil ise de sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınızın görünümünde hem mavi hem de yeşil renk yansımaları varsa, bu cilt alt tonunuzun nötr olduğu anlamına gelir.

Cilt Alt Rengine Göre Makyaj Tüyoları

1)   Cilt Alt Tonuna Göre Fondöten

Fondöten renklerine göz attığınızda sıcak ve soğuk ton ayrımını oldukça net bir şekilde görmeniz mümkün. Sarı tonlu fondötenler sıcak cilt alt rengi için uyumlu seçenekler sunarken, pembe tonlu fondötenler ise soğuk cilt alt rengi için uygun bir kapatıcılık sağlıyor. Nötr cilt alt tonuna sahip olan kişiler için ise dengeli bej renkleri en uygun alternatifleri oluşturuyor.

Teint Idole Ultra Wear Fondöten ile Mükemmel Uyumu Yakalayın

Lancôme’un yüksek kapatıcı etkiye sahip fondöteni Teint Idole Ultra Wear, ten makyajınızda cildinize en uygun tonu seçebileceğiniz 40 farklı renk alternatifi sunuyor. Bulaşmalara karşı dayanıklı bir formüle sahip olan bu Lancôme fondöten, gün boyu kalıcı yapısıyla yüksek kapatıcılık sağlıyor.

2)   Cilt Alt Tonuna Göre Allık

Soğuk cilt alt tonuna sahip kişiler için allıkta en doğal uyumu leylak, pembe ve gül tonları sağlıyor. Dore, toprak ve şeftali renkleri ise sıcak cilt alt tonlu kişiler için en ideal seçenekleri oluşturuyor. Eğer cildinizin alt tonu nötr ise allık seçiminizi, makyajınızda ve günlük stilinizde en yoğun kullandığınız renklere göre yapabilirsiniz.

Hayalinizdeki Mükemmel Görünüme Blush Subtil ile Ulaşın

Uzun süre kalıcı uygulama sağlayan Blush Subtil allık, birbirinden çekici renk seçeneklerini keşfetmeniz için sizi bekliyor. “03 Sorbet Corail” rengi ile bu Lancôme allık, sıcak cilt alt tonları için oldukça uyumlu bir tercih oluyor. “02 Rose Sable” ve “041 Figue Espiègle” renkleri ise soğuk alt tonlu ciltlerde son derece doğal bir görünüm sağlıyor.

 

Editörün Notu: Ten makyajında allık yerine bronzer tercih ediyorsanız, Lancôme’un şeffaf pürüzsüzleştirici pudrası Belle de Teint’in sekiz farklı renk alternatifini keşfedin! Işıltılı dokusu ile ten makyajına canlı bir görünüm veren bu Lancôme pudra ile siz de cildinizde göz kamaştırıcı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Belle de Teint’in soğuk tonlu açık renklerini dilerseniz, sıcak cilt alt tonunu dengelemek amacıyla da kullanabilirsiniz.

3) Cilt Alt Tonuna Göre Ruj

Cilt alt tonuna göre renk seçiminde bir diğer önemli noktayı da dudak makyajı oluşturuyor. Ruj renginin belirlenmesinde stil önemli bir ölçüt olsa da, bu konuda dikkat edeceğiniz küçük detaylarla çok daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Sıcak alt tonlu ciltler için en uyumlu ruj renkleri şeftali, mercan, nar çiçeği kırmızısı, şarap kızılı, dore metalik renkler, sarı-turuncu yoğunluklu bej ve kahveler;

- Soğuk alt tonlu ciltler için en uyumlu ruj renkleri ise leylak, pembe, gül kurusu, gül kırmızısı, gümüşi metalik renkler, nude tonları, bordo ve mor oluşturuyor.

L'Absolu Rouge ile Büyüleyici Dudaklar

Birbirinden çarpıcı renkleri ile gece ve gündüz stiliniz için karşı konulmaz alternatifler sunan Lancôme L'Absolu Rouge, sizi konforlu bir ruj deneyimi ile tanışmaya davet ediyor. Yumuşak dokusu ile dudaklarda nemli bir his bırakan bu Lancôme rujlar, mat-kremsi-parlak seçenekleri ile hayalinizdeki dudak makyajına kavuşmanızı sağlıyor.