Ergenlik dönemi itibarıyla her yaşta görülebilen cilt kusurları; stres, uykusuzluk, yanlış beslenme ve hormon seviyelerindeki değişimler gibi farklı nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Nedeni ne olursa olsun, birkaç küçük dokunuşla cilt kusurlarını gizleyip pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmak ise oldukça kolay!

Beslenme düzeninden stres durumuna ve çevresel faktörlere kadar pek çok unsurdan kolaylıkla etkilenen ciltte, bazı ufak problemlerle karşılaşmak elbette ki oldukça normal bir durum. Bunlar arasında en sık yaşananlardan biri ise şüphesiz cilt kusurları oluşumu. Cilt tipinize ve endişenize uygun bakım ürünlerini düzenli olarak kullanıyor ve makyaj ürünlerinizi de buna göre seçiyor olsanız dahi farklı sebeplerden dolayı bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu çözümsüz bir problem değil!

Siz bir yandan cilt kusuru sorununuzun altında yatan nedenlere çözümleri ararken, biz de sizin için günü en iyi şekilde kurtaracağınız öneriler hazırladık. Öyleyse fondötenle cilt kusuru kapatma adımlarını uygulamaya hemen başlayalım!

Adım 1: Temizleme ve Nemlendirme

Temizleme ve Nemlendirme

Cildiniz cilt kusurları görünümüne eğilimli olduğu için cilt bakım ürünlerinizin sebum dengeleme özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Temizleyici ve tonikle yüzünüzü iyice temizledikten sonra su bazlı ve hafif formüllü bir nemlendirici uygulamalısınız. Ayrıca cildinizin UV ışınlarına maruz kalarak kalıcı izlere yol açmaması adına yağsız güneş kremi kullanmanızı da öneriyoruz.

Adım 2: Makyaja Hazırlık

Makyaja Hazırlık

Fondöten adımına geçmeden önce, cildinizle ten makyajı arasında koruyucu özelliğe sahip bir ürün kullanmalısınız. Nemlendirici ve güneş kreminin ardından, bunun en kolay ve etkili adımı ise makyaj bazı uygulaması. Bu işlem, makyajın kusurlu bölgeye zarar vermemesini ve cildinizin daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Adım 3: Fondöten Uygulaması

Fondöten Uygulaması

Kusursuz bir ten görünümü sağlamak adına, fondöten seçiminizi cilt kusurlarının belirginliğine göre yapmalısınız.

Cilt kusurlarının Görünümü için Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Teint Idole Ultra Wear Fondöten

  1. Cildinizde çok fazla iz ve kusurlu bir görünüm varsa; Teint Idole Ultra Wear Fondöten tam size göre! Yüksek kapatıcı etkiye sahip olan bu fondöten, 24 saate* kadar kalıcı formülünün yanı sıra suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı yapısıyla teninizin tüm gün pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

Teint Idole Ultra Wear Nude

 

  1. Cildinizde kusurlardan kaynaklı görünüm bozuklukları varsa ve yoğun kızarıklık görünümü yoksa; renk tonu eşitsizliklerini dengelemek için Teint Idole Ultra Wear Nude’u tercih edebilirsiniz. Hafif dokulu ve ayarlanabilir kapatıcılık özelliğine sahip olan bu Lancôme fondöten, 24 saate kadar kalıcı ve suya dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre etkili kapatıcılık sağlıyor.

Teint Miracle

  1. Cildinizde kusurların görünümüne bağlı ton eşitsizliği varsa; Teint Miracle fondötenin cilt dokusunu günden güne pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşturan etkileyici formülü ile tanışın! Cilt tonu eşitsizliklerinin önüne geçmek için oldukça etkili bir seçenek olan bu fondöten, 18 saate* kadar nemlendirme özelliğinin yanı sıra cilde ışıltı veren Aura-Inside teknolojisi ile aydınlık bir görünüm sağlıyor.

*Instrumental test- 24 kadın

 

Kusurların görünümünü Kapatmak için Hangi Renk Fondöten Kullanılmalı?

Kusurların görünümünü Kapatmak için Hangi Renk Fondöten Kullanılmalı?

Cilt kusurları ciltte kırmızı bir görünüme neden olduğu doğru. Ancak fondöten seçiminizi, normal cilt tonunuzla birebir uyumlu renklerden yana yapmalısınız. Bu sayede daha iyi bir dengeleme ve kapatıcılık sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde ten renginizin yüz bölgeniz ile vücut kısmında aynı olmaması yapay bir görünüme neden olabilir.

Fondötenle Cilt kusuru Nasıl Kapatılır?

Fondötenle Cilt kusuru Nasıl Kapatılır?

  • Fondöteninizi fırça yardımıyla tüm yüzünüze uygulayıp iyice dağıtın. 
  • Hala belirgin durumda olan kusurlar için parmağınıza çok az bir miktar daha fondöten alın ve kusurun olduğu bölgeye tampon hareketlerle uygulayın. 
  • Fondötenin, kusurların üzeri ve çevresine kalın bir tabaka olmayacak şekilde homojen dağıldığından emin olun. (Bunu yaparken kusurlara zarar vermemeye de özen göstermelisiniz.)
  • Ardından kapatıcı etkili ve matlaştırıcı bir pudrayı tüm yüzünüze ve kusurların üzerine hafifçe uygulayıp ten makyajınızı sabitleyin. Bu işlem, kusurların gün içinde yağlanarak görünür hale gelmesini engelleyecektir

Editör Önerisi: Yüzünüzün odağını kusurlu bölgeden farklı bir noktaya çekmek için ışıltılı allık ve aydınlatıcılardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca yoğun ve renkli bir göz makyajı da dikkati gözlerinize çekerek cilt kusurlarınızın tamamen geri planda kalmasını sağlayacaktır.