Zararlı alışkanlıklar, maruz kalmayı önleyemediğimiz hava kirliliği, kimyasal ürünler, zararlı güneş ışınları ve yaşlanmanın etkisiyle cilt formunu kaybedip sarkabiliyor.

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Zararlı alışkanlıklar, maruz kalmayı önleyemediğimiz hava kirliliği, kimyasal ürünler, zararlı güneş ışınları ve yaşlanmanın etkisiyle cilt formunu kaybedip sarkabiliyor. Zamanı durdurmak mümkün değil ama alacağınız önlemler ile daha sıkı bir cilde kavuşarak zamana meydan okuyabilirsiniz.

Bedeninize İyi Bakın

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Düzenli spor alışkanlığı kazanmak ve günde 2,5 litre kadar su içmek, güzel görünümünüzü taçlandıracak en önemli iki etmenden biridir. Sporla sıkılaştırdığınız bedeninizi, bol su tüketerek daha nemli ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturabileceğinizi belirtelim. Ayrıca yeme içme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmenizde fayda var. Daha sağlıklı besinler tüketerek, bedeninizi ve kilonuzu koruyabilmeniz mümkün.

Cildinize Uykudayken De Özen Gösterin

Cildinize Uykudayken De Özen Gösterin

Uyku sırasında her ne kadar dış etkenlere kapalı olsak da cildimiz dış faktörlerden fazlaca etkileniyor. Çok yüksek yastık ile uyumayı tercih ediyorsanız boynunuzun kırışmasına ve cildinizinde sarkma görünümü oluşmasına davetiye çıkarıyorsunuz. Hafif alçak ve boyun anatominiz ile uyumlu bir yastığa baş koymak, daha iyi dinlenmenizi sağlarken cildinizinde sarkma görünümü oluşmasına karşı da savaşıyor.

Zararlı Güneş Işınlarına Dikkat!

Zararlı Güneş Işınlarına Dikkat!

Enerjimizi yükselttiği ve kemiklerimize fayda sağladığı için güneşi çok sevsek de zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak cildimizin yaşlanmasına ve sarkma görünümü oluşmasına neden oluyor. Güneşten uzak durmak yerine koruyucu faktörü yüksek olan SPF'li ve PA'lı bakım ürünleri tercih etmek, cilt sarkmalarının görünümüne karşı savaşıyor.

Uyanmaya Çalışırken Cildinizi Göz Ardı Etmeyin

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Sabah uyanır uyanmaz bir fincan kahve içen, öğle yemeğinden sonra kahveye sarılan hatta gün içinde odaklanmak için bir fincan daha kahve içen biriyseniz ne yazık ki bu haberimiz sizi üzecek. Saydığımız nedenler ile bile 3 fincana ulaşan kahve sayısına bir fincan daha eklemek cildinizin kurumasına ve sarkmasına neden olabiliyor. Kahve tüketiminizi kontrol altına alarak cildinizi daha genç tutabilirsiniz.

Yaşlanmak Korkutucu Değil

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Yaşlanmanın cildimiz için iyi gelmediği düşünülse de cildiniz için alacağınız önlemler ile yaşınızı sevebilirsiniz. Yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinden cilt tipinize ve sorunlarınıza uygun olanları tercih ederek cilt sarkmalarının görünümlerine karşı savaşabilirsiniz.

Cildiniz İlk Sinyalleri Vermeye Başladı mı?

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Kırışıklıklar cildinizin açıldığını ve sarkma görünümünün başlayacağını bildiriyor. Bu nedenle kırışıklık görünümünü giderecek bakım ürünlerini yaşlanma karşıtı özelliği olanlardan tercih ederek cildinizde daha gelişmiş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ek olarak cilde elastikiyet kazandıran ve sıkılaşmasına yardım eden kırışıklık karşıtı ürünler sayesinde tek ürün ile çoklu etki elde edebilirsiniz.

Zamanınız Varken Temizleyin

Cilt sarkmalarının görünümüne çözüm

Güzel görünen bir cildin püf noktası, zamanında yapılan temizlik adımıdır. Düzenli olarak temizlenen, nemlendirilen, bakım kremleri uygulanan ciltler daha sıkı forma sahip olurlar. Ayrıca tonik ile temizlenen ciltlerin, daha canlı ve sıkı bir görünüme kavuştuğunu da unutmamalısınız.