Cilt tonunuza uygun highlighter rengini seçerek ten makyajınızda doğal bir ışıltı görünümü yakalayabilirsiniz.

Cilde hem doğal hem de ışıltılı bir görünüm veren highlighter’lar, özellikle son yıllarda makyajın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Gece makyajını çok daha çarpıcı bir görünüme kavuşturan bu ürünler, günlük makyajda kullanıldığında ise güneşin sıcacık enerjisini cilde taşıyor.

Siz de cildinizde o meşhur göz kamaştırıcı görünümü elde etmek istiyorsunuz; fakat hangi aydınlatıcı rengini seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Bu yazımızda, cilt tonunuz için uygun aydınlatıcı önerilerini bir araya getirdik. O halde hemen başlayalım!

Beyaz Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Beyaz Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Eğer çok açık bir ten rengine sahipseniz, makyajınızda highlighter’lara yer vererek cildinizi daha canlı bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Fakat bu konuda cilt alt tonunuzu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Buğday Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Buğday Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Buğday ten, hafif bronz yansımalarıyla aydınlatıcı uygulaması için muhteşem bir zemin oluşturuyor. Eğer siz de buğday tenliyseniz, cildinizdeki doğal güneş etkisini highlighter’lar ile göz alıcı bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak bunu yaparken doğal görünümden de uzaklaşmamak için gül, şeftali veya altın renklerini tercih etmelisiniz.

Genel olarak sıcak yansımalı olması itibariyle buğday ten, daha az farklılıklar gösteriyor. Bu nedenle buğday tenliyseniz, aydınlatıcı tercihinizi makyajınızda kullandığınız tonlara göre yapabilirsiniz.

Esmer Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Esmer Ten için Aydınlatıcı Önerileri

Esmer tene sahip olan kişilerin, aydınlatıcı tercihini içerisinde beyaz ışıltılar olmayan ürünlerden yana yapmalarını öneriyoruz. Aksi takdirde bu ışıltılar, cildin doğal ışık yansımaları ile uyumsuz olması bakımından yapay bir görünüm oluşturabilir. Bu bakımdan koyu tenliler için uygun highlighter seçeneklerini, altın ve bronz renkler oluşturuyor. Bunun yanı sıra bronz pırıltılı gül renkleri de bir diğer uyumlu alternatif olarak öne çıkıyor.

Esmer tene sahipseniz, highlighter seçiminizi cildinizin bronzluk derecesine ve favori makyaj renklerinize göre yapabilirsiniz. Teniniz buğdaya yakın bir esmerlikte ise altın, daha koyu renkli ise de bronz yansımalar makyajınız için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir.

İçinizdeki Işıltıyı Lancôme ile Ortaya Çıkarın

İçinizdeki Işıltıyı Lancôme ile Ortaya Çıkarın

Lancôme, farklı renk ve yapıdaki highlighter’ları ile cildiniz için mükemmel seçenekleri bir arada sunuyor. Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı, mükemmel formülüyle cilde ışıltı katarken; Glow For It Aydınlatıcı Paleti ise tüm yüz ve vücutta farklı kullanım alternatifleri sunuyor. Peki, sizin seçiminiz hangisi?

Likit Aydınlatıcı

Likit Aydınlatıcı 

Fondötenle karıştırılarak da kullanılabilen likit aydınlatıcılar, yapısı sayesinde cilt üzerinde mükemmel bir etki yaratıyor. Siz de Custom Glow Drops likit aydınlatıcı seçeneklerinden birini tercih ederek, içinizdeki ışıltıyı tüm görkemiyle gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

Toz Aydınlatıcı

Toz Aydınlatıcı

Pudra formundaki highlighter’larda, ürünün yoğunluk derecesi daha kontrollü bir şekilde ayarlanabiliyor. Dolayısıyla bu ürünler, hataları minimuma indirerek oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Peki, cildinizi tek bir ürünle aydınlatırken, aynı zamanda renklendirme ve şekillendirme işlemlerini de yapabilmeye ne dersiniz? Üç farklı rengi ve kremsi yapısı ile Glow For It Aydınlatıcı Paleti, yüzünüzün yanı sıra göz, dudak ve vücut makyajınız için de mükemmel bir seçim oluyor!

 Işıltı daima sizinle olsun!