Pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümü için uyku öncesi makyajınızı tamamen temizlediğinizden emin olmalısınız. 

Makyaj ile anında çok daha çekici ve enerjik bir görünüme kavuşmak gibisi yok! Fakat günün sonunda iş makyaj temizlemeye gelince, bu konuda makyaj yapmak kadar istekli olmadığınızı tahmin etmek güç değil. Hatta günün yorgunluğu ve evdeki diğer işler derken, ertesi güne makyajlı bile başlıyor olabilirsiniz. 

Ancak bilmelisiniz ki makyajla uyumak, cildin gece yenilenme sürecini sekteye uğratmakla birlikte birçok cilt problemine de davetiye çıkarıyor. Bu nedenle makyajın, uyku öncesi mutlaka tümüyle temizlenmesi gerekiyor. Peki, cildinizi makyajdan hem etkili hem de pratik bir şekilde arındırabilseniz nasıl olurdu? Kolay ve yoğun bir şekilde makyaj temizliğine dair öneriler, bu yazıda sizi bekliyor!

Adım 1: Göz Makyaj Temizliği

Göz Makyaj Temizliği

Göz çevresinin nemli yapısından dolayı göz makyajında kullanılan ürünler, ten makyajına nazaran daha yoğun formüllere sahip oluyor. Buna maskara ve eyeliner gibi ürünlerin koyu renkleri de eklenince, göz makyaj temizleyicinizin son derece güçlü bir formüle sahip olması gerekiyor. Gözleriniz ve göz çevreniz, aynı zamanda oldukça hassas bir yapıya sahip. Bu nedenle göz makyajınızı temizlemek için güçlü olduğu kadar, göz ve göz çevresine de zarar vermeyecek ürünleri tercih etmelisiniz.

Hassas ve Güçlü Temizlik!

Hassas ve Güçlü Temizlik!

Yağ ve su bazlı olmak üzere iki farklı formülden oluşan Lancôme bi-facil-p-10005 göz makyaj temizleyicisi, yoğun temizlik ve hassas bakımı bir arada sunuyor. Suya dayanıklı maskarayı bile kirpiklerden kolayca arındıran bu makyaj temizleyici, ciltte konforlu bir his bırakıyor. Ürün, hassas cilde sahip kişilerin yanı sıra kontakt lens kullanıcıları için de oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Üstelik makyaj temizleme rutininizin vazgeçilmezi olacak bu ürünü, Lancôme bi-facil-p-10005 Seyahat Boy ile hayatınızın her anına dahil edebilirsiniz.

Adım 2: Ten Makyaj Temizliği

Ten Makyaj Temizliği

Fondöten ve kapatıcı seçiminizi gözenekleri tıkamayan ürünlerden yana yapsanız dahi, bu ürünler cilt ısısı ve nem gibi faktörlerle cilde tutunarak arındırması zor bir hale gelebilir. Temizlenemeyen makyaj kalıntıları ise geniş gözenek görünümünden cilt tonu eşitsizliklerine kadar birçok sorun demektir.

Cildi tamamen arındırmak adına birçok kadın, yüz makyajını sabun ile temizlemeyi tercih edebiliyor. Ancak bu uygulama, ciltte aşırı nem kaybına neden olmakla birlikte sebum dengesini de bozuyor. Bu da nem kaybı veya yağlanmaya bağlı cilt problemlerine yol açıyor. Dolayısıyla yüz makyaj temizleyicinizi seçerken hem cildin nem kaybetmesini önleyen hem de yağlı his bırakmayan ürünler tercih etmelisiniz.

Temizlik ve Yumuşaklık Hissi Bir Arada!

Temizlik ve Yumuşaklık Hissi Bir Arada!

Lancôme’un çift fazlı yüz makyaj temizleyicisi bi-facil-p-10005 Visage, ten makyajının ciltten tümüyle arındırılmasını sağlarken aynı zamanda yumuşacık bir his bırakıyor. Yağ ve su bazlı iki farklı formüle sahip olan bu Lancôme makyaj temizleyici, etkili temizlik sağlıyor. Hassas ciltlere uyumlu yapısı sayesinde ise cilde nazikçe bakım yapıyor.

Adım 3: Kalıntılar için Tonik Kullanımı

Kalıntılar için Tonik Kullanımı

Nemlendirici adımına geçmeden önce, cildinizin tamamen temizlendiğinden emin olmalısınız. Tonikler, temizleme sonrası ciltte kalan kir ve makyajı arındırması bakımından bu konuda oldukça etkili bir çözüm sunuyor. Siz de cildinizde eksiksiz temizlik ve ipeksi bir his için Lancôme’un nemlendirici yüz toniği Tonique Confort’ı kullanabilirsiniz. Yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahip bu tonik, tatlı badem yağı, akasya balı ve hyaluronik asit içeren formülü  ile cildiniz için mükemmel bir bakım sunuyor.

Peki, temizleme sonrası veya tek başına kullanabileceğiniz temizleyici bir ürüne ne dersiniz? Öyleyse son yılların gözdesi misel sularla tanışmanızın tam zamanı! Eau Micellaire Douceur, ciltteki tüm kalıntıları mıknatıs gibi çeken misel su mucizesini Lancôme’un mükemmel cilt bakımı ile bir araya getiriyor! Yüz, göz ve dudak makyajını temizlemek amacıyla kullanabileceğiniz bu çok amaçlı ürün, aynı zamanda cilde nem de kazandırıyor. Size de kısa sürede temiz ve nemlendirilmeye hazır bir cilt kalıyor!