Bembeyaz gelinliğin içinde doğanızdaki saflığı ön plana çıkarmak mı istiyorsunuz? Sizin için en özel günlerden biri olan düğün günü için en az duygularınız kadar masum ve doğal bir makyajın püf noktalarını açıklıyoruz. Hazır mısınız?

Teninize Uygun Fondöten Seçimi

Teninize Uygun Fondöten Seçimi

Düğün gibi özel bir günde kusursuz görünmenin ilk adımı ten makyajı diyebiliriz. Çünkü teniniz ne kadar doğal ve pürüzsüz ise siz de hem o kadar kusursuz görünecek hem de üzerine uyguladığınız makyajınız o kadar iyi  görünecektir. Cilt tonu eşitsizliğiniz ya da teninizde pürüzler varsa öncelikle makyaj bazı ile başlayın. Çünkü makyaj bazı, kusurları doldurup cilt tonunuzu eşitleyecek ve fondöteninizin kalıcılığını artıracaktır.

Fondöteninizin rengini seçerken kesinlikle ten renginize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü boynunuz, gerdanınız ve gelinliğinizin kapatmadığı diğer tüm vücudunuz gerçek ten renginizi taşıyor. Kendi ten renginizden daha açık veya daha koyu bir fondöten seçimi yapmanız halinde ne yazık ki yüzünüz yapay duracak ve ışıklar altında çok belirgin şekilde bu fark ortaya çıkacaktır.

Aydınlık Bir Yüz

Aydınlık Bir Yüz

Düğün gününde doğal ışığınızı yansıtmak istiyorsanız aydınlık bir yüze sahip olmanız gerekiyor. Öncesinde cildinizi aydınlatmaya yönelik bakım uygulamanız bu nedenle önem taşıyor. Sonrasında ise aydınlatıcılar yardımınıza yetişiyor.

Aydınlatıcılar

Göz pınarlarınıza açık renkte göz kalemleri, kaş altına açık renkte aydınlatıcı kaş farı, elmacık kemiklerinize ise aydınlatıcı uygulayarak yüz hatlarınızı belirginleştirebilir ve daha aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Doğal görünen makyajınızın biraz ışıltılı olmasını istiyorsanız hafif ışıltı pigmentleri içeren aydınlatıcıları da tercih edebilirsiniz.

Aydınlatıcılar

Editör öneriyor: Burnunuzun biraz kalkık görünmesini istiyorsanız burun ucuna, dudaklarınızın daha büyük görünmesini istiyorsanız üst dudağınızın tam ortasındaki sınıra aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. 

Göz Renginizi Ön Plana Çıkaracak Doğal Dokunuşlar          

Göz Renginizi Ön Plana Çıkaracak Doğal Dokunuşlar

Etkileyici bakışlara sahip olmak için düğün makyajınızda göz renginizi ortaya çıkarabilirsiniz hem de makyajınızın doğal görünümüne zarar vermeden! Kahverengi gözleri ortaya çıkarmak çok kolay çünkü diğer göz renklerine nazaran birçok rengi ustalıkla taşıyor. Açık nude, kahve renge sahip farlar kahverengi gözleri doğal bir şekilde ön plana çıkarırken; bronz, bordo renkler daha belirgin olarak ortaya çıkaracaktır.

Göz Renginizi Ön Plana Çıkaracak Doğal Dokunuşlar

Mavi renkli gözlere sahipseniz turuncu veya kahverengi far ve ışıltılı siyah eyeliner tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer hem mavi göze hem de açık saç rengine sahipseniz turuncu tonlarındaki far sizin için biçilmiş kaftan!

Yeşil gözlere sahipseniz göz renginizi belirtmek ve daha canlı bakışlara sahip olmak için tercihinizi kırmızı veya kızıl tonlardan yana kullanmalısınız. Bu renkler bakışlarınıza sıcak ve enerjik etki sağlarken altın ışıltılarına sahip bir eyeliner ile makyajınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Doğal Işıltılı Dudaklar         

Doğal Işıltılı Dudaklar

Doğal gelin makyajında, dudaklarınızın görünümü önem taşıyor çünkü tüm makyajınızı çok doğal yaptıktan sonra dudaklarınıza doğallıktan uzak bir ruj sürmeniz halinde tüm ilgiyi hem dudaklarınıza çekecek hem de istediğiniz doğal makyajın bir adım gerisinde kalacaksınız.

Dudaklarınıza yapışkanlık hissi vermeyen doğal tonlarda bir lip gloss uygulayabilirsiniz. Artık çoğu gelin, ağır ve koyu renklerden ziyade lip glossun doğal gücüne kendini bırakıyor. Burada dikkat etmeniz gereken kalıcı olması, saçınıza ve gelin duvağınıza yapışmaması.

Doğal Işıltılı Dudaklar

Dudaklarınıza doğal bir renk uyguladıktan sonra ortasına bir ton açık renkte ruj uygulayarak doğal bir ışık verebilirsiniz. Nude tonlarda ruj veya lip gloss tercih edebilir, üst dudağınızın ortasındaki çukura uygulayacağınız aydınlatıcı ile dudaklarınızı daha da öne çıkarabilirsiniz. Bunun haricinde tamamen doğal bir görüntüden yanaysanız, dudak renginizden bir ton koyu ruj tercih edebilirsiniz.

Lancôme ile en mutlu gününüze ışıltılı katın!