Dolgun görünsün ama doğal da görünsün diyorsanız; birkaç küçük makyaj hilesi ile dolgun görünen dudaklara sahip olabileceğinizin sırrını burada açıklıyoruz!

Makyajda en çok dikkat çeken ve makyajın odağını oluşturan yerlerden birisi de dudaklarımızdır. Hemen hemen hiç makyaj yapmasak bile bir ruj sürüp çıkmak tüm kadınların rutin hareketleri arasında yer alır. Çünkü bizi daha çekici kılan dudaklarımızın her zaman güzel görünmesi bizim için önemli bir ayrıntıdır.

Dudaklarınızı Daha Büyük Gösterecek 5 Basit Makyaj Hilesi

Dudaklarınızı Daha Büyük Gösterecek 5 Basit Makyaj Hilesi

Makyaj ile gözlerimizi olduğundan daha büyük veya daha küçük gösterebiliyoruz. Yüzümüzde de aynı şekilde istediğimiz noktaları ön plana çıkarmak için birtakım makyaj hilelerine başvuruyoruz. Bir günde kendimize elmacık kemikleri yapıp, ertesi günü burun kemerimizi yok edebiliyoruz.

Dudak makyajı için de birtakım hileler ile dudakları olduğundan daha büyük göstermek mümkün. Nasıl mı? İşte dolgun görünen dudaklar için uygulayabileceğiniz 5 basit makyaj hilesi;

1)  Dudak kalemi ile sınırları çizin: 

En bilinen ve en çok kullanılan büyük dudak hilelerinin başında dudak kalemleri geliyor. Dudakları dışından hafif bir şekilde çok da doğallığının dışına çıkmadan, dudak çizgilerinizi belirleyebilirsiniz. Sonrasında rujunuzu kusursuz bir şekilde sürmeniz, dudaklarınızı olduğundan daha büyük gösterecektir. 

2)  Dudağınızı daha büyük gösteren renkleri dudak makyajınızda kullanın:

Koyu renkler her zaman dudakları olduğundan küçük gösterir. Nude ruj tonları ise dudaklarınızı olduğundan daha büyük göstereceği için mutlaka makyajınızda bu tonlara yer vermelisiniz. Kahverengi ve tonları da dudakları dolgun gösteren renkler arasında olduğu için makyaj çantanızdan bu renkleri de eksik etmemenizi öneriyoruz.  

3)   Dudak parlatıcılarına yer açın:

Dolgun dudak görünümünün olmazsa olmazı parlatıcılar ve parlak rujlar, dudaklarınızı her zaman daha dolgun ve büyük gösterir. Burada özellikle tavsiyemiz L'Absolu gloss plumper. Dudaklara dolgun bir görünüm veren bu ürün, ile dudaklara parlaklık ve dolgun bir görünüm kazandırıyor.

Dudak parlatıcılarına yer açınL'Absolu gloss plumper

 

4)  Dudak peelingi ile daha belirgin dudaklar:

Dudaklarda biriken ölü deriler ruj sürdüğünüz zaman hoş olmayan pütürlü bir görünüm oluşturabilirler. Bu görüntünün oluşmaması için peeling yöntemlerine başvurmanızı öneriyoruz. Bunun için kullanmadığınız bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Dudaklarınızı ölü derilerden arındırarak dudaklarınızı daha belirgin ve iri bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

5)     Son dokunuş kapatıcı ve beyaz kalem desteği: 

Dudakları vurgulamak ve daha fazla ön plana çıkarmak için son sihirli dokunuşumuz kapatıcı desteği ile oluyor. Dudakların alt ve üst kısmının ortasında kalan boşluğu kapatıcınız ile çerçeveler oluşturarak çizmeniz, bu bölgelere daha aydınlık bir etki vererek dudakların daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Diğer taraftan, beyaz kalemi de ruj uygulamasının hemen ardından dudaklarınızın ortasına uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcı bir etki bırakacak olan beyaz kalem uygulaması da yine dudaklarınızın daha büyük görünmesine destek olacaktır.