Düşük Göz Kapakları için Göz Makyajı

Doğru makyaj teknikleri ile göz kapaklarınızdaki düşük görünümü tersine çevirebilirsiniz!

Göz makyajı, tek başına dahi görünüme çarpıcı bir hava katmak için yeterli. Fakat düşük göz kapaklarına sahipseniz, bu durum biraz daha dikkat ve özen isteyebiliyor. Aksi takdirde yapılan göz makyajı gölgede kalmakla birlikte, düşük göz kapaklarının verdiği yorgun görünüm daha da ön plana çıkabiliyor. 

Peki, daha canlı ve enerjik bir görünüm için düşük göz kapağı makyajı nasıl olmalı? Siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız, bu yazıda gözlerinize çarpıcı bir boyut katacak makyaj ipuçlarını bulacaksınız.

Göz Kapaklarınızı Makyaja Hazırlayın

Göz Kapaklarınızı Makyaja Hazırlayın

Göz kapaklarınızın kirpiklerinizle olan yakın mesafesinden dolayı, göz farınız gün içerisinde hızlıca bozuluyor olabilir. Tabii bu durum, far kullanmayı bir kenara bırakmanızı gerektirmiyor. Göz makyajı öncesi uygulayacağınız göz makyaj bazları ile çok daha pürüzsüz bir uygulama ve kalıcılık sağlamanız mümkün. Ardından göz kapaklarınızın tamamına, ten renginize uygun veya bir ton açık mat bir far uygulayabilirsiniz.  

Işıltılı Farlar Tercih Edin

Işıltılı Farlar Tercih Edin

Göz kapaklarınızda sahip olduğunuz dar alanı, kullanacağınız farlar ile daha büyük göstermeniz mümkün. Bunun için koyu renkli farlardan çok, açık ve orta tonları tercih etmelisiniz. Göz pınarlarınıza süreceğiniz en açık renkli ve parıltılı farların beraberinde, crease yani katlanma çizgisi ve yukarısı için orta tonlardan hafif koyuya doğru gölgelendirme tekniği ile uygulama yapabilirsiniz.

Kullanacağınız belirleyici renkleri özellikle gözlerinizin bitiminden başlayarak şakaklarınıza doğru bakan kısma uygulamalısınız. Böylece gözleriniz daha açık ve yukarıda görünecektir. Bizim bu konudaki önerimiz, elbette Hypnôse Palette! Beş farklı tondan oluşan bu Lancôme far paleti ile makyajınızda göz alıcı bir görünüm ve uzun süre kalıcı etki sağlayabilirsiniz. Son olarak kaş kemiklerinize aydınlatıcı uygulayarak tüm göz bölgenizde daha kalkık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Göz Kalemini Kirpik İçlerinize Uygulamaktan Kaçının

Göz Kalemini Kirpik İçlerinize Uygulamaktan Kaçının

Gözlerinizi iç kısımdan çerçeveleyen göz kalemi uygulamalarından olabildiğince kaçınmalısınız. Zira bu durum, gözlerinizde oluşturmak istediğiniz çekik ve kalkık görünümü engelleyebilir. Bunun yerine bakışlarınızı yukarı kaldıracak eyeliner uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu konuda da bazı detayları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Eyeliner Nasıl Çekilmeli?

Eyeliner Nasıl Çekilmeli?

Göz kapaklarınızın yapısından dolayı süreceğiniz eyeliner’ın yoğun formüllü ve kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca eyeliner’ı sürerken, kirpik dipleriniz boyunca devam eden hattı ince; kuyruk kısmını ise daha kalın ve yukarıya doğru kıvrımlı olacak şekilde uygulamalısınız. Lancôme artliner-p-10086, bu konuda size mükemmel bir uygulama imkanı sunuyor! Profesyonel fırçası sayesinde kolay uygulanabilen bu eyeliner, yoğun rengi ve kalıcı formülüyle göz makyajınızın vazgeçilmezi olacak.  

Maskara Seçiminizi Suya Dayanıklı Ürünlerden Yana Yapın

Maskara Seçiminizi Suya Dayanıklı Ürünlerden Yana Yapın

Göz kapaklarınızın kirpiklerinize yakın temasından dolayı, günün sonunda maskaranız göz farınıza bulaşıyor olabilir. Bu durumun önüne geçmek ve kirpiklerinize daha dayanıklı bir uygulama yapmak adına waterproof maskaraları tercih etmelisiniz. Böylece gözleriniz ve göz kapaklarınızda oluşabilecek nemden dolayı maskaranız bozulmayacaktır.

Uygulama konusunda ise alt kirpiklerinize uygulama yapmaktan kaçınmalı, üst kirpiklerinize yoğun bir uygulama yapmalısınız. Hatta üst kirpiklerinizin dışa bakan kısımlarına daha fazla kıvrım ve hacim vererek gözlerinize yukarıya doğru çekik görünüm verebilirsiniz.

Kaşlarınıza Yukarıya Doğru Şekil Verin

Kaşlarınıza Yukarıya Doğru Şekil Verin

Düşük göz kapağı makyajında kaş şekillendirme de çok büyük öneme sahip. Kaşlarınızın aşağı yönlü görünümünü dengelemek adına, işe göz kapaklarınıza inen alt kaşları almakla başlayabilirsiniz. Böylece kaşlarınızın altında daha açık bir görünüm elde edebilirsiniz. Kaş makyajını yaparken de tarama ve sabitleme işlemini unutmamalısınız.

Yukarıya taranmış dolgun kaşlar, göz kapaklarınızın daha büyük ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Bunun için fırça başlıklı kaş kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Lancôme’un Monsieur Big Brow kaş kalemi, bu konudaki ihtiyacınızı karşılamak için birebir! Kremsi formülü ile kaşlara doğal ve dolgun bir görünüm veren bu kaş kalemi, özel tasarımlı fırçası ile de homojen bir dağılım ve mükemmel şekillendirme olanağı sunuyor. Onunla siz de kaşlarınızda hayranlık uyandırıcı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Şimdi, gözlerinizdeki ışıltıyı hiç olmadığı kadar görünür kılmanın tam zamanı!