Erken yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir cilt bakımı sayesinde, cildinizdeki sıkı ve aydınlık görünüme yeniden kavuşabilirsiniz.

Vücudu baştan sona çevreleyen cilt, yaşam döngüsü boyunca çeşitli yapısal değişimlere uğruyor. Bunların bir kısmı biyolojik sebeplerle meydana gelirken, kimisi de günlük alışkanlıklar ve çevresel faktörlerden dolayı oluşabiliyor. Yaşlanma belirtilerinin beklenenden daha erken ortaya çıkması ise ikinci grupta yer alıyor. Peki, cilt sarkmasının hızlanmasını tetikleyen bu erken yaşlanma belirtilerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

1)  Daha Nemsiz Cilt Görünümü

Daha Nemsiz Cilt Görünümü

Cildin en büyük ihtiyacı olan nem, cilt bariyerini güçlendirmekle birlikte elastikiyetin ve dolgun görünümün korunmasını da sağlıyor. Cildin nem kaybetmesi ise ince çizgi ve kırışıklık görünümünün oluşumunun hızlanmasına yol açıyor. Ciltteki gerginlik, hassasiyet ve pullanma; cilt hücrelerinin neme ihtiyaç duyduğunu belirtmesinin yanı sıra erken yaşlanmanın da en büyük göstergeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle 30’lu yaşlardan itibaren cilt bakımınıza anti aging etkili nemlendirici bakım kremlerini dahil etmeniz gerekiyor.

Çok Daha Nemli ve Dolgun Cilt Görünümü için…

Çok Daha Nemli ve Dolgun Cilt Görünümü için

Sağladığı çok yönlü bakım ve besleyici etkisiyle nemsiz cilt sorununun önüne geçen Rénergie Multi-Lift Ultra SPF20, kırışıklık karşıtı formülü sayesinde yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltıyor. Nemlendirici ve dolgunlaştırıcı etkiye sahip keten özü ile zenginleştirilen bu sıkılaştırıcı krem, düzenli kullanımda cilt elastikiyetinin korunmasını destekliyor. Aynı zamanda 20 faktör güneş koruması ile cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak günden güne daha aydınlık bir görünüm sağlıyor.

2)  Göz Çevresinin Görünümünde Bozukluklar

Göz Çevresinin Görünümünde Bozukluklar

Göz çevresindeki cilt dokusu, yüze nazaran oldukça ince bir yapıya sahip olmasından dolayı elastikiyetini ilk kaybeden dokular arasında yer alıyor. Dolayısıyla erken yaşlanmanın gözle görülür başlıca belirtilerinden birini de göz çevresindeki belirtiler oluşturuyor. Koyu halka, torbalanma veya kaz ayağı görünümü şeklinde kendini gösteren bu deformasyonların ilerlemesini azaltmak adına göz çevresi bakımı çok büyük önem taşıyor.

Bakışlarınızdaki Gençlik Işıltısını Korumak için…

Bakışlarınızdaki Gençlik Işıltısını Korumak için

Rénergie Multi-Lift Eye kırışıklık karşıtı sıkılaştırıcı göz kremi, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin görünümünü etkili bir şekilde azaltıyor. Sıkılaştırıcı etkiye sahip MultiLift teknolojisi ile geliştirilen bu Lancôme göz kremi, düzenli kullanımda göz çevresinde pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.

3)  Kahverengi Leke Görünümü ve Cilt Tonu Eşitsizliği

Kahverengi Leke Görünümü ve Cilt Tonu Eşitsizliği

Ciltte erken yaşlanma belirtilerinin birçok nedeni olsa da asıl sebebi, hücre yenilenmesinin yavaşlaması oluşturuyor. Onarım süreci yavaşlayan ciltte, elastikiyet kaybı oluşmasının yanı sıra çevresel etkenlere karşı savunma gücü de zayıflıyor. Bunun sonucunda ise ciltte kahverengi leke görünümü ve ton eşitsizliği oluşabiliyor. Güneş koruma etkisine sahip cilt bakım ürünleri, bu endişelerin önüne geçmek için oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

Aydınlık ve Sıkı Bir Cilt Görünümü için…

Aydınlık ve Sıkı Bir Cilt Görünümü için

Rénergie Multi-Lift Crème Légère kırışıklık karşıtı sıkılaştırıcı gündüz kremi, hafif dokusu ve etkili formülü ile cilde eşsiz bir bakım sağlıyor! SPF 15 koruması ile güneş ışınlarının zararlı etkilerini azaltmaya yardımcı olan bu krem, lifting etkisi sağlayan Multi-Tension teknolojisi sayesinde cildi daha genç ve canlı bir görünüme kavuşturuyor. Kolay emilen formülüyle konfor hissini sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümü ile buluşturan Lancôme Rénergie Multi-Lift Crème Légère, cilt bakımınızın yeni vazgeçilmezi olacak!

4)  Dudak Çevresinde Belirginleşen Mimik Çizgileri

Dudak Çevresinde Belirginleşen Mimik Çizgileri

Dudaklar, göz çevresi ile birlikte erken yaşlanma belirtilerinin en yoğun görüldüğü bölgelerin başında geliyor. Bu nedenle erken yaşlanma belirtilerinin önlenmesinde dudak bakımı da göz ardı edilemeyecek kadar büyük önem arz ediyor. Aksi takdirde dudaklardaki nem ve dolgunluk kaybı, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün dudak çevresinde hızlı bir şekilde ilerlemesine yol açabiliyor.

Dolgun ve Pürüzsüz Görünen Dudaklar için…

Dolgun ve Pürüzsüz Görünen Dudaklar için

Besleyici etkisiyle dudaklara uzun süre boyunca nemli bir his veren Rénergie Multi-Lift Lip Balm, dudak ve dudak çevresindeki erken yaşlanma belirtilerinin etkilerini azaltarak hacimli bir görünüm sağlıyor. Tripeptid ile zenginleştirilen bu dudak balmı, daha dolgun, canlı ve pürüzsüz görünen dudaklara kavuşmanız için etkili bir bakım sunuyor.