Gün içinde çok fazla yorulsanız bile gece dışarı çıkarken etkileyici görünmekten vazgeçmeyenlerden misiniz?

Etkileyici Gece Makyajı

Etkileyici görünümü en güzel gözler temsil ediyor ve dikkat çeken gözler geceye bir adım önde başlamanızı sağlıyor. Sakin bir yemek ya da müziğin ritmine kendinizi bıraktığınız bir gece olması fark etmez, nerede olursanız olun; en dikkat çekiçi gece göz makyajı önerileri ile tüm bakışları üzerinizde toplayın!

Kedi Çekiciliği

Göz yapıları son derece çekici ve davetkar olan kediler, karakteristik özellikleri ve zariflikleri nedeniyle de kadınlara benzetiliyor. Kedi gözü makyajı gecenin tüm gizemini ve çekiciliğini gözlerinize taşıyor.

Kedi gözü makyajı

Göz kapağına göz pınarlarınızdan başlayarak eyeliner sürün. Eyelinerın kuyruğunu uzatarak ince bir bitiriş yapmanız kedi gözü makyajının püf noktalarından birini oluşturuyor. Diğer püf noktası ise alt kirpik diplerine bu kez kuyruk kısmından başlayarak eyeliner sürmek ve göz bebeğinin başladığı noktada yani ortalarda bitirmek oluyor. Üst kirpik diplerinde boşluk görünmemesi için Hollywood eyelinerı da uygulayabilirsiniz. Göz kapağının içine süreceğiniz göz kalemi kirpiklerin daha yoğun ve eyelinerın daha kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Hacim veren maskara da uygulayarak kedi gözü makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Gecenin Gizemi

Hiçbir zaman modası geçmeyen, her daim etkileyici bakışlar sağlayan siyah dumanlı göz makyajı geceler için biçilmiş kaftan!

Siyah dumanlı gece makyajı

Buğulu gözler ve gizemli bakışlar sağlamak için göz kapağınıza nude tonda bir far uygulayarak başlayın. Sonraki adım olarak koyu renkte farı göz kapağının katlanma çizgisine sürün ve dağıtın. Göz kapağının tam ortasına yani göz bebeğinin hizasına aydınlatıcı far uygulayarak makyajı belirginleştirin. Biraz daha açık tonlar ile yumuşak bir geçiş yaparak kaşlarınıza doğru renklendirin. Siyah göz kalemi ile eyeliner çektikten sonra far fırçası ile dağıtın ve maskara sürerek makyajınızı bitirin. Gecenin tüm gizemini gözlerinizde taşımak için hazırsınız.

Kırmızının Çekiciliği

Tutkunun rengi kırmızı, göz makyajında kullanıldığı zaman son derece çekici bir görünüm sunuyor.

Kırmızı gece makyajı

Göz kapağına kırmızı far uyguladıktan sonra siyah farınızı, eyeliner gibi katlanma çizgilerine kontür olarak uygulayıp, dağıtabilirsiniz. Siyah elbisenizin üzerinde harika duracak!

Partiye Hazır Mısınız?

Partilere bayılıyoruz çünkü en sıra dışı görünümlere ev sahipliği yapıyor! Hayal gücünüzü sınırlamadan kullanacağınız simli farlar, renkli eyelinerlar ve ışıltılı göz altları partilerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Gece partisi göz  makyajı

Kıyafetiniz ile zıt renklerde bir eyeliner tercih ederek farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz. İstediğiniz tonda eyelinerınız yoksa kesik uçlu far fırçasını ıslatıp farınızı ıslak bir şekilde eyeliner gibi uygulayabilirsiniz. Çokça ışıltı istiyorsanız tek yapmanız gereken far fırçasını bir kez de simler için kullanmak!

Sakinliğe İhtiyacınız Varsa

Gece için planınız sakin bir yemek veya sinemanın son seansına katılmaksa toprak tonları göz makyajınıza eşlik edebilir. 

Doğal Gece Makyajı

Göz kapağına açık kahverengi far uyguladıktan sonra kaşınızın hemen altına aydınlatıcı sürün. Siyah ve ince bir eyeliner uygulaması ile daha belirgin hale getirin. Bu sade makyajın dikkat çekici kısmı ise hacimli kirpikler! Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve uzun görünüm sağlayan bir maskaranın yardımı ile makyajınız hazır.

Gecenin Tüm Yoğun Renkleri

“Az ile yetinmeyi sevmiyorum, tüm gözler üzerimde olmalı!” diyorsanız bu önerimiz tam size göre!

Gece göz makyajı

Göz kapağınıza lacivert far uygulayın ve yumuşak bir geçiş ile kaşınızın altına kadar daha koyu bir renkte far sürün. Ekstra siyah ve kuyruğu uzatılmış eyeliner uygulamasından sonra kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın. Dudaklarınıza bordo gibi koyu tonlarda süreceğiniz ruj ile artık tüm gözler üzerinizde!