Siz de gözenek görünümünden şikayetçiyseniz, düzenli bakım ile bu problemlere meydan okuyabilirsiniz

Gözenekler, konu cilt bakımı olduğunda genellikle tıkanma ve genişleme gibi başlıklarla gündeme gelir. Ancak bu minik kanalların işi elbette bunlarla sınırlı değil. Cildin çevre ile iletişimini sağlayan gözenekler, bu önemli işlevlerinden dolayı cilt bakım uygulamalarının başlıca odak noktalarından birini oluşturuyor. Çünkü ciltteki nem ve yağ dengesinin sağlanmasında önemli bir rolü gözenekler üstleniyor.   

Geniş Gözenek Görünümü Neden Olur?

Geniş Gözenek Görünümü Neden Olur?

Cilt üzerindeki gözle görülmeyen kalıntılar, zamanla gözeneklerde birikerek tıkanmaya neden olabiliyor. Gözenekler yeterince temizlenmediğinde, kullanılan cilt bakım ürünlerinden de beklenen verim alınamıyor. En önemlisi de tıkanmış gözenekler, zamanla genişleyerek ciltte istenmeyen bir görünüme yol açabiliyor.

Buhar Banyosu Nedir?

Buhar Banyosu Nedir?

Kaynamış sudan yükselen yoğun nem, cilde uygulandığında “buhar banyosu” adını alıyor. Yüzyıllardır hamam ve sauna kültürü ile gelişen bu uygulama, ev koşullarında bölgesel olarak da yapılabiliyor. 

Buhar Banyosu Faydaları Nelerdir?

Buhar Banyosu Faydaları Nelerdir?

Buhar banyosu cilt güzelliği amacıyla uygulandığında, ısı ve nemin etkisiyle gözenekleri açabiliyor. Bu sayede gözeneklerde hapsolan yağ, kir ve kalıntılar ortaya çıkabiliyor. Buhar banyosu sonrası cilt temizliği yapıldığında, bu kalıntılar uzaklaştırılabiliyor. 

Buhar Banyosu Sonrası Neler Yapılmalı?

a.)  Arındırma

Arındırma

Buharın yüzünüzdeki etkisi geçmeden, peeling ve temizleyici yardımıyla etkili bir şekilde arındırabilirsiniz. 

b.)    Tonik

Tonik

Temizleme sonrası kalıntıları gidermeye yardımcı olmak adına tonik kullanımı oldukça önemli. Lancôme’un Tonic Confort nemlendirici yüz toniği, buhar banyosunun ardından cildinizi rahatlatmak için birebir! Tatlı badem yağı, akasya balı ve hyalüronik asit içeren formülü ile bu Lancôme tonik, size cilt temizliğinden daha fazlasını vadediyor.

c) Serum

Serum

Cildiniz halihazırda etkili şekilde arınmışken, hedefe yönelik verimli bir bakım uygulamadan olmaz değil mi? O halde sıkı durun! Asla hayır diyemeyeceğiniz bir öneri geliyor: Visionnaire Advanced Skin Corrector! Kırışıklık ve gözenek görünümüne karşı savaşmak adına bu ürünü tek başına veya bakım kremi öncesi uygulayabilirsiniz.

d) Nemlendirici Bakım

Nemlendirici Bakım

Konu buhar banyosu ise, “durulanmayan yüz maskesi” mükemmel bir son adım! Peki, en fazla 30 dakika uygulama ile hem bakımlı hem de daha genç görünen bir cilde ne dersiniz? Öyleyse Génifique Hydrogel Melting Mask ile tanışın! Tek kullanımlık olarak üretilen jel maske, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak 10, 20 ve 30 dakika gibi farklı sürelerde uygulanabiliyor. Her bir uygulamada varacağınız mükemmel sonuç ise ışıltı ve daha genç bir görünüm oluyor! Göz kamaştırıcı bir gençlik ışıltısı için Lancôme maske yeter!

Artık siz de evde yapacağınız uygulamalarla daha pürüzsüz ve genç görünen bir cilde kolaylıkla sahip olabilirsiniz!