Ten makyajının mükemmel görünümü için önemi tartışılmayacak kadar büyük. Peki, ten makyajının olmazsa olmazını fondöten mi yoksa pudra mı oluşturuyor?  

Kişisel zevklere göre çeşitlilik gösterse de makyaj, her kadının vazgeçilmezi. Bunun altında ise kusursuz bir görünüme sahip olma isteği yatıyor. Tercihiniz ister yoğun makyaj olsun ister hafif makyaj, her koşulda mükemmel görünümün yolu doğru şekilde yapılmış ten makyajından geçiyor.

Ten makyajının maske görünümü vermemesi adına ürün seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Fakat pek çok ürün arasından seçim yapmak kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu ürünler içerisinde ise özellikle fondöten ile pudra arasındaki fark, pek çok kişi için soru işareti oluşturuyor.

Fondöten vs. Pudra

Fondöten vs. Pudra

Fondöten, likit yapısı ile özellikle cilt kusurlarını kapamak ve cilt tonunu eşit bir görünüm adına oldukça etkili bir ürün. Fakat yine yapısı gereği, uygulamadan bir süre sonra ciltte parlama yapabiliyor. Pudra ise ciltteki fazla yağı emen ve mat görünüm sağlayan bir makyaj ürünü. Fakat pudra da tek başına cilt kusurlarının görünümünü kapatmada yeterli olmayabiliyor.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, ten makyajının mükemmel görünmesi için fondöten mi pudra mı sorusunun cevabı aslında çok basit: Her ikisi de! Fakat doğru ürünleri seçmek oldukça önemli.

Mükemmel Kapatıcılık: Fondötenler

Mükemmel Kapatıcılık: Fondötenler

Fondöten seçimini yaparken ilk olarak kullandığınız diğer cilt bakım ürünlerine ve cilt tipinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle kuru ciltler için fondöten seçiminde nemlendirici etkili ürünlere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Her cilt tipine uygun geniş ürün yelpazesi ile mükemmel fondöten deneyimi için ise bizim önerimiz Lancôme fondötenler

Lancôme fondötenlerin geniş renk skalası içerisinde, ten renginizle mükemmel uyumu yakalayacak renk tonunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu fondötenlerin güneş korumalı ya da cilt kusurlarının görünümüne yönelik formüllere sahip çeşitleriyle, ten makyajının yanı sıra cilt bakımınıza da katkı sağlamanız mümkün. Üstelik Lancôme fondötenler, uzun süre kalıcılığın yanı sıra mükemmel yapıları ile de konforlu bir ten makyajı deneyimi vadediyor!

Dayanıklı Makyaj: Pudralar

Dayanıklı Makyaj: Pudralar

Pürüzsüz cilt görünümü için birkaç adımdan oluşan ten makyajında, fondötenden sonraki adım pudra uygulaması oluyor. Ten makyajınızın gün boyu kalıcılığını sağlamak adına bu adımı atlamamalısınız. Özellikle, parlama görünümün daha fazla oluştuğu “T” bölgesine pudra uygulandığında, bu istenmeyen görünümün önüne geçmek mümkün hale geliyor.

Her makyaj ürünü gibi pudralar da farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitleniyor. Temel olarak ise iki farklı pudra çeşidi buluyor: Transparan pudra ve renkli pudra.

Mat Görünüm: Transparan Pudra

Mat Görünüm: Transparan Pudra

Yağlı cilt tipine sahipseniz muhtemelen sizin de ten makyajınızda en büyük problemlerinizden biri, fondöteninizin kalıcılığını gün boyu koruyamamaktır. Bunun aksine kuru cilt tipine sahip olsanız dahi, kullandığınız nemli bitişli fondötenler yine aynı probleme yol açıyor olabilir. Hem fondöteninizin rengini korumak hem de bu problemin önüne geçmek istiyorsanız, seçimizini transparan pudralardan yana yapmalısınız.

Transparan pudralar, renksiz ve hafif yapılarıyla ciltte parlama kontrolünü sağlamaya yardımcı oluyor. Ten makyajınızı sabitlemenin formülünü Lancôme, Long Time No Shine ile sunuyor. Mükemmel mat görünüm vadeden Long Time No Shine transparan pudra, ciltte kuruluk hissi yaratmadan parlama görünümünün önüne geçiyor!

Yüksek Kapatıcılık: Renkli Pudra

Yüksek Kapatıcılık: Renkli Pudra

Ten makyajınızı sabitlerken aynı zamanda kapatıcılığını da artırmak istiyorsanız tercihiniz renkli pudralardan yana olabilir. Fakat bu pudraları kullanırken renk seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Doğal bir görünüm elde etmek için tıpkı fondöteniniz gibi pudranızın da ten renginize uyum sağlaması önemli bir detayı oluşturuyor.

Bu noktada yine mükemmel sonucu Lancôme’un Teint Idole Ultra Compact pudrasıyla almanız mümkün. Farklı renk seçeneklerinin yanı sıra perlit içeren formülü ile matlaştırıcı özelliği artırılan pudra, eşit cilt tonu görünümü ile birlikte pürüzsüz bir cilt görünümüne de imkan tanıyor. Bu pudra ile desteklediğiniz ten makyajınız sayesinde cilt kusurlarınız görünmez hale gelecek!