Lancôme makyaj ürünleriyle hiçbir fotoğrafa hazırlıksız yakalanmayacaksınız!

Fotoğraflarda gerçekte olduğunuzdan çok daha farklı göründüğünüzü söyleyen birileri mutlaka olmuştur. Olmasa dahi, aynadaki görüntünüzün fotoğraflarla aynı olmadığını siz farketmişsinizdir. İşte bu farklılığın iyi ya da kötü yönde olması tamamen sizin elinizde!

Sosyal medyanın günlük yaşam ve sosyal ilişkilerdeki rolü, fotoğrafların önemini de artırıyor. Sizi yansıtacak mükemmel fotoğraflar için ise mekanlar, ışık ve kıyafetler kadar makyaj da önemli bir yer tutuyor. Makyaj, aynada ne kadar kusursuz ve hoş görünüyor olursa olsun, aynı görünüm fotoğrafa yansımayabiliyor. Bu da akıllara tek bir soruyu getiriyor: Fotoğraf öncesi nasıl makyaj yapılır?

Makyaj Bazı Olmazsa Olmaz

Makyaj Bazı Olmazsa Olmaz

Gerçek hayatta ya da fotoğraflarda, her zaman mükemmel görünüm için en önemli kısımlardan biri ten makyajı! Ve mükemmel ten makyajının da formülü, hangi makyaj stili için olursa olsun ilk adım olarak makyaj bazı uygulaması. Kırışıklık görünümünü azaltmak ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlayabilmek için makyaj bazı kullanmalısınız.

Lancôme  Blur & Go Makyaj Bazı ile pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu makyaj bazı, mat bitişli yapısı sayesinde, hoş fotoğrafların önündeki en büyük engellerden biri olan parlama görünümünün de önüne geçiyor. Üstelik, makyaj öncesinde uygulamanın yanı sıra, gün içerisinde rötuş için de kullanılabiliyor. Blur & Go ile mükemmel görünen cildiniz her an fotoğrafa hazır olacak!

Doğru Bir Kontür

Doğru Bir Kontür

Mükemmel fotoğraf için duruşunuz kadar etkili bir makyaj hilesi de bulunuyor: Kontür makyajı. Çeşitli teknikler kullanarak uygulayacağınız kontürler ile yüz hatlarınızın görünümünde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Peki, kontür nasıl yapılır? Esasen almak istediğiniz sonuca göre çok farklı teknikler bulunuyor. Fakat özünde yapılması gereken, yüzünüzde derinlik kazandırmak istediğiniz kısımlara koyu renkli, öne çıkarmak istediğiniz kısımlara ise açık renkli bir ürün uygulamak.

Yoğun Renkler

Yoğun Renkler

Elmacık kemiklerini öne çıkarmak için allık kullanımı da etkili bir yöntem. Bunun için özel olarak hazırlanan Lancôme Blush Subtil’i içerisindeki fırça ile üç farklı teknikte uygulayarak, üç farklı sonuç elde etmeniz mümkün. Bu Lancôme allık ile desteklediğiniz kontür makyajınız sayesinde kamera filtrelerine ihtiyaç duymadan istediğiniz yüz hatlarına sahip olabilirsiniz!

Makyajınızın kamera flaşlarının güçlü ışığında kaybolmaması için yoğun renkli makyaj ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Blush Substil, uzun süre kalıcı ve güçlü renk tonlarıyla bu ihtiyaca da cevap veriyor. Bununla birlikte, ruj tercihinizde de yine aynı şekilde yoğun renkler tercih ederek gülüşünüzün tüm hatlarıyla fotoğrafa yansımasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlar Vurgulanmalı

Kaşlar Vurgulanmalı

Fotojenik makyajın bir başka önemli detayı ise hiç şüphesiz kaş makyajı oluyor. Kaşlar, istenilen sıklık ve şekle sahip olsa dahi, fotoğraflarda yansıma sebebiyle belirginliğini yitirebiliyor. Bu sebeple kaşların bir makyaj ürünüyle desteklenmesi, daha iyi sonuçlar almak adına fayda sağlayabilir. Fakat bunu yaparken abartıp doğallıktan da uzaklaşılmamalı. Özellikle kaşların başlangıç noktasında keskin hatlar yaratmaktan kaçınmalısınız. Kaş makyajınız, kaşların başlangıcından bitimine doğru koyulaşacak şekilde olmalı.

Lancôme kaş makyajı için de hem doğal görünümün önüne geçmeyecek hem de istenilen desteği sağlayacak etkili bir alternatif sunuyor: Brow Densify Powder to Cream. Pudradan kremsi dokuya dönüşen yapısıyla bu kaş pudrası, 3D efekti ile doğal bir görünüm sağlayarak kaştaki boşlukları dolduruyor. Bulaşma ve dağılma yapmayan bu kaş pudrası ile gün boyu tüm özgüveninizle kadrajlara göz kırpabilirsiniz!

Parlama Karşıtı Makyaj Malzemesi Seçimi

Parlama Karşıtı Makyaj Malzemesi Seçimi

Kamera arkası ya da kulis görüntülerinde, çekimlere her ara verildiğinde elindeki pudrayla oyuncuların makyajını tazeleyen bir makyöz mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Ciltteki istenmeyen parlamalar, kameranın ışığıyla birleşince rahatsız edici ışık patlamalarına yol açıyor ve hoş olmayan bir görünüme sebep olabiliyor. İşte bu sebeple makyözler her fırsatta kamera önündeki kişilerin yüzüne pudra uygulayarak bu istenmeyen durumun önüne geçiyor.

Siz de Lancôme’un Teint Idôle Ultra Compact pudrası ile buna meydan okuyabilir ve pürüzsüz görünen cildinizin aydınlattığı fotoğraflar ile göz kamaştırabilirsiniz!