Güzellikleri ile büyüleyen Fransız kadınları, bunu elbette ki beslenme şekillerine borçlular. Ancak uzun boyları ve zarif görünümleriyle de dikkat çeken Fransız kadınları, aslında temiz, doğal ve çekici görünmeyi bir arada başarabildikleri için güzellik konusunda ikon olarak gösteriliyorlar. Biz de Fransız kadınlarının güzellik sırlarını açığa çıkardığımız bu yazımızda, sizi onlar gibi görünmeye davet ediyoruz.

Her Daim Özgüvenliler

Fransız kadınlarının güzellik sırları

Özgüven, Fransız kadınlarının doğasında yer alan bir güç kaynağı. Dik duruşları ve nazik gülümsemeleri ile kalbimizi ısıtırken, gözlerine baktığımızda asaleti de hissediyoruz. Güzelliklerinin çok fazla etkisi olduğu özgüvenlerini bir de çok okumaları, araştırmaları ve nazik görgü kurallarına uyum sağlamaları besliyor. Kişisel gelişimin yanı sıra güzelliklerinin neler ile zenginleştiğine birlikte bakalım.

Kokuları İmzalarıdır

Fransız kadınlarının parfümü

Fransız kadınlarının en büyük özelliği şüphesiz ki, kokuları. İmza niteliği taşıyan kokularını, her kadının teninin kendine has ve güzel kokusu olduğunu göz önüne bulundurarak seçen Fransız kadınları, parfümlerinin tenlerine uyumlu olması ve kalıcılığı konusunda da oldukça titiz davranıyorlar. Fransız kadınları, imzaları niteliğini taşıyan kokuyu seçmeden önce parfümün birkaç gün tenleri ile uyumunu test ediyorlar. Kullandıkları parfümü bedenlerinin bir parçası gibi taşıyan Fransız kadınları, seçtikleri parfümün kişiliklerini tamamlayan notalara sahip olmasına hassasiyet gösteriyorlar.

Saçları ile Anılmayı Seviyorlar

Uzun veya kısa fark etmez, doğal görünümlü saçları ile ikon olan Fransız kadınları, saçlarının güzelliği ile anılmaktan hoşlanıyorlar. Bu nedenle de saçlarının her zaman temiz ve bakımlı olmasına özen gösteriyorlar.

 

Fransız kadınlarının saçları

Saç modellerinde ise tercihlerini doğallıktan yana kullanıyorlar. Fransız kadınlarının saçlarında hiçbir zaman abartılı maşalar ya da dümdüz modeller göremezsiniz. Saçları her zaman doğal, dağınık veya topuz şeklindedir. Hatta dalgaları o kadar doğaldır ki, varla yok arasındaki buklelerine bakarken parmaklarınız ile sarıp oynama isteği duyabilirsiniz.

Güneş Bakımlarına Özen Gösteriyorlar 

Fransız kadınlarının güzellik sırları

Tatil yapmayı ve güneşi seven Fransız kadınları, güneş ışığına maruz kalacakları en kısa anlarda bile güneş kremlerini sürmeyi ihmal etmiyorlar. Aynı zamanda bronzlaşmak yerine doğal cilt rengini korumayı tercih ediyorlar. Bu da onların hiperpigmentasyon nedeniyle cilt tonlarının bozulmasını engelliyor ve böylece doğal güzelliklerini ön plana çıkarıyor.

Ciltleri Her Zaman Temizdir

Doğallıktan ve düzenli bakımdan yana olan Fransız Kadınları, ciltlerini temizlemeyi ve tonik ile sıkılaştırmayı ihmal etmiyorlar. Gece de olsa gündüz de olsa her zaman bakım rutinlerini uygularken vazgeçilmezleri tonik kullanmak oluyor.

Çekici Gözlere Sahip Olmak Onlar İçin Önemlidir

Fransız kadınlarının güzellik sırları

Fransız kadınları belirgin ve canlı gözleri ile ön plana çıkıyorlar. Gözlerine makyaj yapmaktan ziyade bakım yapmayı tercih ediyorlar. Özellikle gece göz bakımına önem veren Fransız kadınları, göz çevresindeki kırışıklıkları gidererek yaşlanma belirtilerini yok ediyorlar.

Büyük gözlere sahip olmalarının sırrı ise uyguladıkları ten rengi göz kalemlerinde saklı. Alt kirpik diplerine uygulayacağınız açık renk göz kalemi ile Fransız kadınları gibi büyük görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Fransız kadınlarının güzellik sırları

Fransız kadınlarının etkileyici bakışlar ile büyülemelerini sağlayan diğer bir sır ise tek tek ayrılmış hacimli kirpiklere sahip olmaları. Kirpikleriniz zayıf ve kısa olsa bile kat kat maskara uyguladıktan sonra ince bir cisimle kirpiklerinizi tek tek ayırabilirsiniz. Daha gür kirpik görünümüne sahip olmak için üst kirpik diplerinin iç kısmını suya dayanıklı göz kalemi ile doldurabilirsiniz.

Kırmızı Rujları Güzelliklerinin Mührüdür

Fransız kadınlarının güzellik sırları

Parizyen makyaj uygulamasında doğal görünüme çekiciliği kırmızı ruj katıyor. Fransız kadınları da tüm bu doğal görünümlerine çekici bir etki katan kırmızı rujdan vazgeçemiyorlar. Özel bir akşam yemeğinden sabah kahvesine kadar her an kıpkırmızı dudaklar ile güzelliklerini adeta mühürlüyorlar.