En özel günde tüm ışığı üzerinde toplamayı hedefleyen gelin adaylarına öneriler!

Hayatınızın en önemli günü; belki hazırlıklara aylar öncesinden başladınız, belki de karar veremediniz ve son ana bıraktınız. Tüm gelinlerin aslında düşündüğü şeyi biliyoruz: Günün en güzeli olmak ve abartmış görünmemek... 

Güzellik konusunda size katılıyoruz, çünkü gelinliğin içinde zaten o gecenin en güzelinin siz olacağınıza inanıyoruz. Abartmış görünmeme kısmında ise o gün sizin gününüz! İster sade bir nikah isterseniz de dillere destan bir düğün planı yapın, yine de karar sizin! Bu nedenle doğal bir abartının hiç de fena olmayacağı düşüncesindeyiz.

Pinterest’e Sorduk!

Pinterest’e Sorduk!

Makyaj konusunda kendini özgür bırakan gelinler, kalıplardan çıkamayanlar, yoğun abartılar ya da doğal olanlardan hepsinin bir arada bulunduğu platform olan Pinterest’te, şu sıralar en çok aranan şeylerden biri gelin makyajı. Bu konuda en çok pin’lenenleri ve uygulananları sizler için derledik. Çünkü bu büyük organizasyon sadece bir gün gerçekleşiyor ve hayatınızın sonuna kadar hatıralarınızda kalıyor.

     1. Eğlencenize Ayak Uydurabilen Bir Makyaj!

Eğlencenize Ayak Uydurabilen Bir Makyaj!

Gelinlerin Pinterest’te aradığı makyajın en önemli özelliklerinden biri kalıcı makyaj malzemeleri ile verilen makyaj tavsiyeleri. Çünkü hiçbir gelin eğlencenin ortasında akan fondötenini silmeyi, uçuşan makyaj tozları nedeniyle gelinliğinin lekelenmesini ya da tüm makyajının duvağına bulaşmasını istemez. Bu nedenle biz de bunu arayan gelinlere katılıyor ve kesinlikle suya dayanıklı, uzun süre kalıcı makyaj malzemeleri tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz.

     2. Aydınlık Bir Ten!

Aydınlık Bir Ten!

En güzel günü ölümsüzleştirmenin olmazsa olmazı fotoğraf ve video çekimleri! Tabii, tüm bu aktivitelerden sonra hala aynı canlı görünüme sahip bir tenin sizinle gün boyunca devam edebilmesi gerekiyor.

Gelinler Pinterest’te en çok aydınlık ten makyajına odaklanıyorlar. Cilt tonunu eşitleyen ama doğal duran bir fondöten, yüz hatlarını belli eden kontür uygulaması ve ışıl ışıl elmacık kemikleri düğün gününde yüzünüzde taşımanız gerekenler arasında yer alıyor. Ten makyajınıza dair ihtiyacınız olan her şey burada!

     3. Işıltı Gözlerinizle Olsun!

Işıltı Gözlerinizle Olsun!

Doğal görünümden vazgeçmek istemeyen gelinlerin de abartılı ve simli makyaj yaptırmak isteyen gelinlerin de Pinterest’te ortak noktada buluştukları bir konu var: Işıltılı ve çekici göz makyajı! İster nude isterse parıltılı farlar ile yapılsın; her daim büyük görünen gözler, aydınlatılmış göz pınarları, kaş ve göz kapağı arasında yer alan ve kaş kavisine denk gelen alanın highlighter ile ön plana çıkarılması gelinlerden tam not alıyor.

Hacim Veren Maskaralar

Göz makyajının ışıltılı olmasına önem veren gelinler genelde uzun görünen ve hacimli kirpikler ile ilgili de bolca arama yapıyorlar. Farınızın rengi ne olursa olsun hacim veren maskaralar ile kirpiklerinize çekicilik katmayı unutmayın!

     4. Kaşlar Kontrol Altında!

Kaşlar Kontrol Altında!

Kaş demişken, gün boyu kameralar karşısında olacaksınız ve tüm görüntüler sizin ne kadar güzel bir gelin olduğunuza şahitlik edecek, ömrünüz boyunca bu anı size yeniden yaşatacak. Bunun için kaşlarınızı şekillendirmenizi tavsiye ediyoruz. Belirgin, şekillenmiş ve kaş maskaraları ile sabitlenmiş bir kaş makyajı gün boyunca iyi görünmeniz için önem taşıyor. Yüzünüz terledikçe, yakınlarınız sizi tebrik etmek için sarılıp öptükçe tıpkı saçlarınız gibi kaşlarınız da her temasta bozulabilir.

     5. Dudaklarınız İle Büyüleyin!

Dudaklarınız İle Büyüleyin!

Gün boyunca gülümsemelerinin zirvede olacağını bilen gelin adayları, Pinterest’te dudak makyajına da odaklanmış durumdalar. Göz alıcı rujlar ile dudaklarınızın büyülemesine hazır mısınız? Gelin makyajının en güzel yanlarından biri ten ve göz makyajınız doğal olsa da dudaklarda sonuna kadar abartabilir ya da yine tercihinizi doğallıktan yana kullanabilirsiniz.

Nude, kahverengi tonlarındaki doğal görünen dudak makyajınızı dudak kalemi ile belirginleştirebilir veya kırmızı bir ruj ile gelin olmanın en çekici yanlarını ortaya çıkarabilirsiniz. Dudak makyajında kalıcılığa ekstra önem vermenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü gece boyunca içtiğiniz kokteyller, sevdiklerinize dağıttığınız öpücükler dudaklarınızın büyüleyici rengini alıp götürmemeli değil mi?