Şimdi, göz çevrenizdeki yorgun görünümle vedalaşma vakti!

Eşit görünümlü ve aydınlık bir cilt tonu, ten makyajı yaparken en büyük önceliği oluşturuyor. Ancak göz altı morlukları ve koyu halkalar tüm çabalara rağmen o istenen taze görünüme gölge düşürebiliyor. Göz altı kapatıcıları, işte tam da bu noktada yardıma koşuyor. Peki, göz altı kapatıcılarını uygularken nelere dikkat etmek gerekiyor? 

Göz Altında Koyuluklar Neden Olur?

Göz Altında Koyuluklar Neden Olur?

Göz altındaki halkalar, kalıtsal ve çevresel koşullara bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Göz çevresindeki bu durum; yetersiz su tüketimi, uykusuzluk, göz bozuklukları ve güneş ışınları gibi faktörlerle daha da görünür hale geliyor. Ve zamanında önlem alınmadığı takdirde oldukça inatçı bir karaktere sahip olabiliyor.

Göz Altı Morluk Görünümü Nasıl Kapatılır?

Göz Altı Morluk Görünümü Nasıl Kapatılır?

Göz altı morluklarının görünümünü gidermek adına günlük alışkanlıkları olumlu yönde yeniden düzenlemek, uzun vadede kalıcı ve başarılı sonuçlar gösterebiliyor. Bunun yanı sıra koyu halkaların verdiği yorgun görünümün, göz altı kapatıcıları ile anında kamufle edilmesi mümkün. Kapatıcının daha etkili sonuç vermesi ve gün boyu bozulmaması için yapmanız gerekenler ise hemen aşağıda sizi bekliyor.  

  1. Ekspres Kurtarıcı: Soğuk Pres

Soğuk Pres

Yorgun geçen bir günün ardından geç uyuduysanız; bu durum, sabah uyandığınızda ilk olarak göz çevrenizde kendisini gösterecektir. Aşırı yorgun ve uykusuz başladığınız günlerde göz çevrenize soğuk pres uygulamak, şişlik ve morlukların belirginliğini azaltmanızı sağlayabilir. 

  1. Göz Çevresi Bakım Kremi Kullanın

Göz Çevresi Bakım Kremi Kullanın

Düzenli kullanımda göz çevresindeki cilt dokusunun görünümünü düzenlemeye yardımcı olan göz kremleri, göz makyajının ve kapatıcının daha iyi uygulanmasını da sağlıyor. Bu nedenle hem uzun hem de kısa vadeli etkili sonuçlar almak için cilt bakım rutininize aydınlatıcı etkili bir göz bakım kremi ekleyebilirsiniz.

  1. Kapatıcıyı Fondötenden Sonra Uygulayın

Kapatıcıyı Fondötenden Sonra Uygulayın

Göz altı kapatıcılarını, fondöteni yüzünüzün her bölgesine uygulayıp cilt tonunuzu eşitledikten sonra kullanmalısınız. Ayrıca kapatıcılar oldukça yoğun pigmentli olduğu için çok az bir miktar uygulayıp kapatmak istediğiniz bölgeye eşit bir şekilde dağıtmaya özen göstermelisiniz.

  1. Doğru Tonda Kapatıcı Kullanın

Doğru Tonda Kapatıcı Kullanın

Ten makyajı için ürün seçimlerinizi cilt tonunuzla birebir uyumlu renklerden yana yapmalısınız. Özellikle de kapatıcılar bölgesel olarak uygulandığından, ten renginizle uyumlu olmadığında yapay bir görünüme neden olabilir. 

  1. Kapatıcıyı Pudra ile Hafifçe Sabitleyin

Kapatıcıyı Pudra ile Hafifçe Sabitleyin

Kapatıcının gün içinde göz çevresindeki çizgilere dolmasını önlemek için pudra ile sabitleme işlemi yapmalısınız. Kapatıcı uyguladığınız bölgeleri sabitlemek ve cildinizin geri kalanıyla dengeleyebilmek adına, hafif yapılı pudraları veya renkli transparan pudraları tercih edebilirsiniz.

Sizin Favori Lancôme Göz Altı Kapatıcınız Hangisi?

Sizin Favori Lancôme Göz Altı Kapatıcınız Hangisi?

Lancôme, yoğun kapatıcılığa ve uzun süre kalıcı formüle sahip fondötenleri ile ispatladığı başarısını, göz altı kapatıcıları ile de sürdürüyor! Lancôme göz altı kapatıcılar, yoğun pigmentleri ve cilde uyumlu yapılarıyla göz çevrenizde gün boyu doğal ve aydınlık bir görünüm sağlıyor. Peki, sizin tercihiniz hangisi?

Tam Kapatıcılık: Teint Idole Ultra Wear Camouflage

Tam Kapatıcılık: Teint Idole Ultra Wear Camouflage

Teint Idole Ultra Wear ailesinin bu küçük ama etkili üyesi, yoğun pigmentli yapısıyla göz çevresindeki tüm kusurların görünümünü gizliyor. Hafif dokusu ile cilde kolaylıkla uygulanabilen ve konforlu bir his sağlayan Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcı, çok ufak miktarda uygulandığında dahi tüm göz çevresini etkili bir şekilde kapatmaya yetiyor. Yüksek performansıyla çok uzun süreli kullanıma imkan tanıyan bu Lancôme kapatıcı ile göz çevreniz, gün boyu aydınlık ve dinlenmiş bir görünüm kazanıyor. 

Suya Dayanıklı ve Güneş Korumalı: Effacernes Longue Tenue

Suya Dayanıklı ve Güneş Korumalı: Effacernes Longue Tenue

Yoğun tempo, uzun yürüyüşler, hatta sevinç gözyaşları… Yaşam, SPF’li kapatıcıları hayatınıza dahil etmek için birçok nedenle dolu! Effacernes Longue Tenue güneş koruyuculu kapatıcı, hayatınızın her anında en büyük destekçilerinizden biri olmaya aday! Uzun süre kalıcı formülüyle gün boyu etkili kapatıcılık sağlayan bu ürün, suya dayanıklı formülü ve 30 faktör güneş korumasıyla tüm zorlu koşullara meydan okumanızı sağlıyor.

Hem Fondöten Hem Kapatıcı: Teint Idole Ultra Wear Stick

Hem Fondöten Hem Kapatıcı: Teint Idole Ultra Wear Stick

Yoğun ve kalıcı formülüyle kapatıcı olarak da kullanabileceğiniz bu Lancôme fondöten, ultra hafif ve yumuşak yapısıyla konforlu bir kullanım sunuyor. 15 faktör güneş koruması ile aynı zamanda cildi de koruyan Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten ile, ten makyajınızı pratik bir şekilde tamamlayarak uzun süre kalıcı pürüzsüz bir görünümün keyfini sürebilirsiniz.