Hassas göz çevrenizde meydana gelen yaşlanma, yorgunluk ve stres belirtilerine karşı silahınız etkili bir cilt bakım rutini olmalı. Peki bu savaştan nasıl galip gelebilirsiniz? Cevabı bu yazıda.

Stresli ve yoğun bir hayat; göz çevresinde torbalanmalar, şişlikler, morluklar ve kırışıklıklara neden olabilir. Çevresel faktörlerden kolayca etkilenebilen göz çevresindeki hassas cilt dokusunu güçlendirmek için ihtiyaca göre nemlendirici ve/ya serum kullanılabilir. Peki bu göz çevresi bakımı ürünlerinden hangileri kullanılmalı? Özel masaj aplikatörüne sahip ürünler mi yoksa parmaklarınız yardımıyla uygulayabileceğiniz ürünler mi?

STRES KARŞITI GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI: PARMAKLARINIZ YARDIMIYLA UYGULANABİLECEK ÜRÜNLER

Endişe? Kırışıklar, koyu halkalar ve ince çizgiler

Çözüm? Dairesel masaj = Hassas göz çevresini yatıştıran, rahatlatan ve pürüzleştiren etki.

1.Hydra Zen Eye Care. Yarı jel yarı kremsi dokuya sahip bu göz bakım ürünü, göz çevresine stres karşıtı bir bakım yaparak yatıştırıcı bir his sağlar. Özellikle gözlerin dış köşelerine doğru uygulanan dairesel masajlar, ürünün performansını arttırır. Koyu halkalar ve göz torbalarının görünümünün azalmasına yardımcı olan Hydra Zen Eye Care, yoğun nemlendirici etkisiyle de gün boyu konfor sağlar.

2.Visionnaire Yeux Eye On Correction™. Kremsi dokusu, yumuşacık dokunuşu, tazelenmiş hissi… Bu nazik kremin rahatlatıcı etkisi ile kaz ayakları ve göz çevresi kırışıklıklarına "Elveda!" diyin.

3.YORGUNLUK KARŞITI GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI: APLİKATÖR YARDIMIYLA UYGULANABİLECEK ÜRÜNLER

Endişe? Çökmüş ve şişkin görünen göz çevresi; yorgun ve cansız bakışlar

Çözüm? Etkin formüllerin özel bir aplikatör kullanılarak arttırılmış etkisi

1.Advanced Génifique Yeux Light-Pearl™. Probiyotik türevleriyle zenginleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip formül, yenileyici bir etkiye sahiptir. Göz çevresi bakımında en temel bakımı sağlayan bu formül 360°dönebilen, esnek bir masaj aplikatörüyle göz çevresine etkili bir bakım sağlar. Her gün 1 dakika yapılacak özel bir masajla göz çevresinde gözle görülür farklılıklar gözlemlenir. Sunduğu ışıldayan ve aydınlık bir göz çevresi ile yorgun görünmeyi unutun.

2.Energie de Vie Gel Yeux. Bu cilt bakım ürünü göz çevresindeki yorgun görünümü azaltırken göz çevresinin canlanmasını sağlar. 3 bilyeli masaj aplikatörüyle uygulanan ürün, göz çevresine enerji vererek daha canlı bakışlara sahip olmanızı sağlar.