Deneme-yanılmaları geride bırakabilirsiniz. Lancôme, pürüzsüz cilt görünümünü hayal olmaktan çıkarıyor!

Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümü herkesin hayallerini süslüyor… Bu beklentinin önünde duran en büyük problemlerden biri ise gözenek görünümü oluyor. Bunun için birçok kişi, çeşitli bakım ve kozmetik ürünlerini deniyor veya gerekirse profesyonel merkezlerden yardım alıyor. 

Gözenek görünümü, baş edilmesi oldukça zor bir problem olsa da Lancôme, ürünleriyle işleri kolaylaştırıyor. Bu yazıda sizi birbirinden güzel Lancôme cilt bakımı ürünleriyle tanıştırıyoruz! Fakat öncesinde gözenek görünümünün köklerine inmeye ne dersiniz?

Gözenek Görünümü Neden Oluşur?

Gözenek Görünümü Neden Oluşur?

Gözenekler, cilt açısından sanılandan çok daha önemli bir göreve sahip olabilir. Cildiniz de tıpkı sizin gibi nefes almaya ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere tüm cilt yüzeyini kaplayan gözenekler, cildinizin bir nevi solunum yollarını oluşturuyor diyebiliriz. Vücuttaki yağ ve terin atılımını da sağlayan gözenekler, çevre kirliliğine karşı da koruma sağlayabiliyor. 

Gözenek Görünümü Neden Olur?

Gözenek Görünümü Neden Olur?

Mikroskobik boyutlardaki gözenekler, belli başlı sebeplerle genişleyip belirgin hale gelebiliyor. Bu sebepler arasında genetik faktörler, yaşlanma, yanlış beslenme, düzensiz uyku ve yanlış cilt bakımı gibi unsurlar yer alıyor. Ayrıca hava kirliliği ve UV ışınları gibi çevresel faktörler de gözenek görünümüne yol açabiliyor. Fakat bunun önüne geçmek imkansız değil!  

İlk Kural Cildi Temiz Tutmak!

İlk Kural Cildi Temiz Tutmak!

Gözenek görünümüne meydan okumanın birinci kuralı cilt temizliği! Ciltte biriken fazla sebum, gözenekleri tıkayarak gözenek görünümüne sebep olabiliyor. Bu sebeple günde iki kere yüz temizliği yapmak oldukça önemli. Ayrıca sıcak sudan uzak durmakta da fayda var.

Cildinize ürünleri seçmek de bu konuda etkili çözümü sağlıyor. Yüzünüzü yıkamada kullanacağınız ürünün, cildinize göre tercih edilmesi öneriliyor. Bununla birlikte peeling etkili ürünler de etkili bir temizlik ile gözenek görünümünün azaltılmasına yardımcı oluyor. 

Beslenme ve Uyku Düzenine Dikkat

Beslenme ve Uyku Düzenine Dikkat

Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerden mahrum kalması yaşlanma belirtileri ile birlikte gözenek görünümünün de artmasına sebep olabiliyor. Pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü için sebze ve meyveleri öğünlerinizden eksik etmemeniz, ayrıca şeker ve yağ tüketiminden de uzak durmanız gerekiyor.

Beslenme düzeniyle birlikte uyku düzeni de sağlıklı görünen bir cildin şartları arasında yer alıyor. Uzmanlar, günde en az sekiz saat uyku öneriyor. 

Genişlemiş Gözenek Görünümüne Karşı Cilt Bakım Rutini

Genişlemiş Gözenek Görünümüne Karşı Cilt Bakım Rutini

Gözenek görünümünü engellemek adına bakım rutininize ekleyeceğiniz birkaç adımla, cildinizde daha pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz mümkün. Bunun için etkili bakım ürünlerini ise Lancôme sizler için geliştirdi!

Gül Yapraklarının Pürüzsüz Dokusunu Cildinizde Hissedin!

Gül Yapraklarının Pürüzsüz Dokusunu Cildinizde Hissedin!

Haftada iki defa uygulayacağınız Rose Sorbet Cryo Mask, beklentilerinizin çok daha ötesine geçmeyi hedefliyor! Gül suyu, mentol ve salisilik asit içeren formülü sayesinde gözenek görünümünü azaltmaya yardımcı maske, ferahlık hissini de beraberinde sunuyor. Bu maske sayesinde daha pürüzsüz görünen bir cilde sahip olacaksınız!

Gençliğin Işıltısını Asla Kaybetmeyin!

Gençliğin Işıltısını Asla Kaybetmeyin!

Lancôme yüz maskesi çeşitleri arasında rahat dokusu ile birden fazla etkiyi bir arada sunmasıyla öne çıkan ürünlerden biri de, Genifique Hydrogel Melting Mask yüz maskesi. Tek kullanımlık olarak üretilen jel maske, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak 10, 20 ve 30 dakika gibi farklı sürelerde uygulanabiliyor. Her bir uygulamada varacağınız mükemmel sonuç ise ışıltı ve daha genç bir görünüm oluyor!

Zamanı Durduran Formül!

Zamanı Durduran Formül!

Mükemmel bir cilt görünümü elde etmek, günlük cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz tek bir ürünle oldukça kolay hale geliyor. Bunun için Visionnaire Advanced Skin Corrector’ı sabah ve akşam temiz cildinize nemlendirici öncesinde uygulamanız yeterli! Lancôme Visionnaire, kırışıklık ve gözenek görünümüne karşı savaşıyor. Size de mükemmel görünen cildinizle yıllara meydan okumak kalıyor!