Güneş ışığının olmadığı bir yaşam, neredeyse düşünülemiyor. Cildinizin, ondan alacağı D vitamini ise oldukça önemli. Ancak güneş ışınlarına fazla maruz kalmak, ciltte bazı problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle dışarıda güneş olsun veya olmasın, güneş kremi kullanmaya mutlaka özen göstermeniz gerekiyor. Peki; güneş kremlerini nasıl ve neye göre seçmeli, hangi sıklıkta uygulamalısınız? Lancôme’un etkili güneş kremlerini yakın merceğimize aldık. Cildinizi yıl boyunca güneşin zararlı etkilerinden koruyabileceğiniz bakım önerilerimiz geliyor.

 

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her şeyde olduğu gibi, güneş kremi seçmenin de belli püf noktaları bulunuyor. Bunun içinse öncelikle cildinizi ve cilt yapınızı iyi tanımanız gerekiyor. Buna göre;

 

 

 • Cildiniz yağlı ya da karma cilt tipinden birine mensup ise su bazlı güneş koruyucu ürünlere yönelmelisiniz.
 • Nemlendirme etkili güneş koruyucular sayesinde cildinizi UVA ve UVB ışınlarından korurken, nem dengesini de koruma şansı elde edebilirsiniz. Böylece nemsiz görünüme son vermiş olursunuz.
 • Terlemeye meyilli bir vücut yapısına sahipseniz, güneş bakımınızı suya dayanıklı ürünlerden seçmelisiniz. 

 

Tüm bunların dışında bir de güneş bakımının uygulanması hususunda dikkat edilmesi gereken belli yönergeler mevcut. Bunlar kısaca;

 

 • Güneş kremlerini, güneşe çıkmadan en az 15-30 dakika önce uygulamaya özen göstermek. Aksi takdirde etkisi hissedilmeyecektir.
 • Bulutlu havalarda da güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmemek. Unutulmamalıdır ki güneşin zararlı ışınları, bulutlu havalarda bile cildimize zarar verebiliyor.
 • Son olarak her ne şekilde olursa olsun, güneş kremlerinin etkisinin 2 saat olduğunu biliyor olmak ve güneş bakımını, 2 saatte bir yenilemeye özen göstermek.

 

Siz de yukarıdaki bu maddeleri göz önünde bulundurarak, güneş bakımınızı daha etkili kılabilirsiniz. Öyleyse gelelim Lancôme güneş bakım ürünlerini yakından tanımaya!

 

Lancôme Güneş Bakım Ürünleriyle Cildinizi Koruyun

 

Cildimiz, en hassas noktamız. Bu nedenle ona iyi bakmak da bir hayli önemli. Bunun için işe önce cildimizi güneşin zararlı ışınlarından koruyarak başlamalıyız. Lancôme’un birbirinden özel içeriklerle harmanladığı ve güneş bakımında öne çıkan 2 farklı kremi ise size beklediğinizin çok ötesinde bir bakım sunuyor. 

 

 1. Karşı Koyamayacağınız Hafif Süt Doku

 

Karşı Koyamayacağınız Hafif Süt Doku

Cildinizi, sürekli maruz kaldığınız UVA ve UVB ışınlarından korurken, şehrin yarattığı kirlilikten de korumayı ister miydiniz? O halde Lancôme’un UV Expert Youth Shield Milky Bright SPF 50 PA++++ koruması içeren güneş kremi ile tanışın.

 

Uzun UVA filtreleri ile zenginleştirilmiş filtreleme sistemi içeren bu krem, cildinizde mükemmel bir koruma sağlıyor. Hafif ve sütsü dokusu sayesinde cilde uygulaması kolay olan ürün, uygulama sonrası cildinizde konforlu ve nemli bir his bırakıyor. Ayrıca dehidrasyon, lekeler ve kararmaya karşı ciltte çoklu koruma sağlıyor. Çantanızdan ayıramayacağınız bu güneş bakımına “hayır” diyemeyeceksiniz.

 

 1. Cildinizi Yaşlanma Belirtilerinden Koruyun

 

Güneşin zararlı ışınlarının, cildi yaşlandırdığı bir gerçek. Aynı zamanda ciltte istenmeyen lekelerin görünümü de yine güneş kaynaklı cilt problemleri arasında gösteriliyor. Yaşlanma karşıtı bakım ise Lancôme’un UV Expert Youth Shield Aqua Gel SPF 50 PA+++ güneş bakımında sizi bekliyor.

 

Güçlü filtreleme sistemi ile zenginleştirilen bu jel formüllü krem, cilt üzerinde oluşabilecek leke problemlerine karşı savaşmada büyük oranda yardımcı oluyor. Ayrıca foto-yaşlanmanın kaynaklarına karşı da cildi etkili bir şekilde koruyor. Böylece sürekli maruz kalınan güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi korurken, günden güne daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilt tonu görünümüne kavuşturuyor. Size de güzelliğinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

 

Gördüğünüz gibi güneş koruması, cilt için hayati öneme sahip bakımlardan biri. Lancôme güneş bakım ürünleri ise size bir kremden çok daha fazlasını sunan ürünleriyle keşfedilmeyi bekliyor. 

 

Kırışıklık Bakımınızı SPF Korumasıyla Güçlendirin  

Kırışıklık Bakımınızı SPF Korumasıyla Güçlendirin

Günlük bakımınızı, güneş korumasıyla desteklemeye ne dersiniz? Yalnızca nemlendirici kullanmak, cilt bakımınız için yeterli değildir. Aynı zamanda içerisinde SPF koruması bulunan ürünlerden de destek almalısınız. Özellikle de cildinizdeki ince çizgi ve kırışıklık görünümden şikayetçiyseniz, Lancôme’un kırışıklık karşıtı  Rénergie Multi-Lift Ultra SPF20 kremi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Çok yönlü ve üçlü etkili yaşlanma karşıtı bu nemlendirici krem, keten tohumu özü ile zenginleştiriliyor. Hafif dokusuyla kanıtlanmış bir etki sunan ürün;

 

 • Kırışıklıkların görünümünü azaltıyor.
 • Cildi sıkılaştırıyor
 • Koyu lekelerin görünümünü azaltıyor.

 

Üstelik tüm cilt tipleri için de uygun oluşu ile mükemmel bir bakım ve koruma sağlıyor. 

 

Lancôme’un güçlü formülleri ile cildinizi korumak sizin elinizde!