Highlighter Nasıl Sürülür?

Aydınlatma uygulaması, kullanacağınız highlighter’a göre farklılıklar gösteriyor. Peki, sizin için en doğru uygulama hangisi?

Ten makyajında göz alıcı ışık yansımaları oluşturan highlighter’lar, özellikle son yıllarda kadınların en gözde makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Highlighter türlerinden uygulama tekniklerine kadar merak ettiğiniz birçok sorunun yanıtını burada bulabilirsiniz. Öyleyse doğal görünümlü ışıltınızla göz kamaştırmaya şimdiden hazır olun!

Highlighter Türleri Nelerdir?

Ten makyajına ıslak ve ışıltılı bir görünüm veren highlighter’lar, üç temel formda bulunuyor:

 1. Likit aydınlatıcılar
 2. Stick aydınlatıcılar
 3. Toz aydınlatıcılar

1. Likit Aydınlatıcılar

Likit Aydınlatıcılar

Toz aydınlatıcılara nazaran daha fazla ışıltı ve pigment içeren likit aydınlatıcılar, tek başına uygulanabilmelerinin yanı sıra fondötenle karıştırılarak da kullanılabiliyor. Son derece kalıcı bir etkiye sahip olan bu aydınlatıcılar, az miktarda kullanıldığında dahi ten makyajına yoğun ve doğal görünümlü bir ışıltı katıyor.

Likit Highlighter Nasıl Sürülür?

Likit aydınlatıcınızı, elinizin üzerine aldığınız fondötenin içine damlatarak veya iki ürünü doğrudan yüzünüzde karıştırarak uygulayabilirsiniz. Likit aydınlatıcıyı tek başına bölgesel olarak kullanmak isterseniz, makyaj süngerleri bu konuda uygun bir seçim olacaktır. Küçük bir miktar ürünü önce parmağınızla cildinize sürerek veya doğrudan süngere damlatarak kullanabilirsiniz.

Işıltınızla Büyüleyin!

Işıltınızla Büyüleyin!

Custom Glow Drops Likit Aydınlatıcı, ultra yoğun yapısı ve benzersiz ışıltısıyla makyaj çantanızın parlayan yıldızı olacak! Fondötenin içine karıştırarak veya üzerine uygulayarak kullanabileceğiniz bu Lancôme aydınlatıcı, uygulama yoğunluğuna göre doğal görünümden en iddialı strobing tekniklerine kadar pek çok uygulama alternatifi sunuyor.

Editörün Notu: Yüzü sadece aydınlatıcı kullanarak boyutlandırma işlemine “strobing tekniği” adı veriliyor.  

2. Stick Aydınlatıcılar

Stick Aydınlatıcılar

Kremsi ve yumuşak formülüyle pratik bir şekilde uygulanabilen stick highlighter’lar, uzun süre kalıcı yoğun bir uygulama sunması bakımından birçok kadının vazgeçilmezi. Cilde doğrudan uygulanabilen bu ürünler, makyajınıza dilediğiniz an dilediğiniz yerde aydınlık dokunuşlar yapabilmenize imkan tanıyor.

Stick Highlighter Nasıl Uygulanır?

Stick aydınlatıcınızı yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgelere doğrudan sürebilir veya noktalar halinde dokunuşlar yapabilirsiniz. Sonrasında ürünü ister parmaklarınızı kullanarak isterseniz de makyaj süngeriyle dağıtabilirsiniz. Ancak parmaklarınızdan yardım alacaksanız, cildinizin diğer kısımlarına temas etmemeye özen göstermelisiniz.

Kusursuz Başlangıç, Göz Alıcı Bitiş!

Kusursuz Başlangıç, Göz Alıcı Bitiş!

Kusursuz ten makyajının ayrılmaz ikilisi, Teint Idole Ultra Duo Stick’te bir araya geldi! Bir ucunda makyaj bazı, diğer ucunda aydınlatıcı bulunan bu kalem formundaki ürün ile makyajınızı pratik bir şekilde tamamlayabilir ve günün her anında kolayca rötuş yapabilirsiniz.

Editörün Notu: Lancôme x Mert & Marcus koleksiyonu için sınırlı sayıda üretilen Teint Idole Ultra Duo Stick’e sahip olmak için geç kalmayın!  

3. Toz Aydınlatıcılar

Toz Aydınlatıcılar

Ten makyajına doğal bir görünüm veren toz highlighter’lar, kolay uygulanabilirliği ve ayarlanabilir aydınlatma düzeyi ile en çok tercih edilen türler arasında yer alıyor. Tek başına veya palet halinde ulaşabileceğiniz bu ürünleri, yüzünüzün belli bölgelerine ya da tümüne uygulayabilirsiniz.

Toz Highlighter Nasıl Sürülür?

Toz aydınlatıcınızı ışıltı vermek istediğiniz alanın genişliğine göre highlighter fırçası başta olmak üzere geniş pudra fırçası, büyük far fırçası veya parmağınız yardımıyla uygulayabilirsiniz. Pudra veya far fırçası kullanmanız halinde, aplikatörü kullanım öncesi ve sonrası temizlemeye özen göstermelisiniz.

Aydınlatıcı Hangi Bölgelere Uygulanmalı?

Aydınlatıcı Hangi Bölgelere Uygulanmalı?

Yüzünüzde aydınlık veya ıslak bir görünüm istiyorsanız, highlighter’ınızı “ten makyajınızın en son adımı olarak” tüm yüz ve dekolte bölgenize eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Bu durumda daha doğal bir yansıma elde etmek için aydınlatıcıyı omuzlarınızın en çıkıntılı kısımlarına da uygulayabilirsiniz.

Bölgesel kullanımda ise yüzünüz ve vücudunuzdaki çıkıntılı alanlar highlighter için mükemmel bir uygulama alanı olacaktır. Bu alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Elmacık kemikleri
 • Kaş kemikleri
 • Elmacık kemiklerinden ve kaş kemiklerine uzanarak göz çukurunu çevreleyen “C” şeklindeki bölgenin tamamı
 • Burun ucu
 • Burun ve dudak bağlantısında bulunan iki çıkıntıya sahip alan
 • Dudak çerçevesinin orta-üst kısmı
 • Göz pınarları
 • Çenenin en sivri bölümü
 • Köprücük kemikleri
 • Omuzlar

Artık içinizdeki ışığı ortaya çıkarma vakti!