Son zamanlarda faydalarından sıkça bahsedilen hyalüronik asit hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?


Teknoloji ve bilimin ilerlemesi ile birlikte cilt bakım ürünlerinin içeriklerine her geçen dönem yenileri dahil oluyor. Bunlar arasında en gözde içeriklerden biri de şüphesiz hyalüronik asit. Pek çok alanda geniş bir kullanıma sahip olan bu içerik, cilt bakımında nemlendirici ve dolgun görünüm verici etkisi ile öne çıkıyor. Peki, hyalüronik asit hakkında bundan çok daha fazlasını keşfetmeye hazır mısınız? Hyalüronik asidin faydaları ve Lancôme’dan güzellik önerileri, bu yazıda sizi bekliyor.


Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik Asit

Hyalüronik asit vücuttaki eklemlerde, çeşitli bağ dokularında ve ciltte doğal olarak sentezlenen bir asit türünü oluşturuyor. İlk olarak 1934 yılında keşfedilen ve günümüzde “HA” veya “hyalüronan” şeklinde de adlandırılan bu bileşen, dokuların esneklik ve sağlamlık kazanmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda su moleküllerini tutma özelliği sayesinde nem kaybının önüne geçmeye yardımcı oluyor. İnsan vücudunda halihazırda oldukça az miktarda bulunan bu asit, yaşın ilerlemesi ile birlikte daha yavaş sentezlenmeye ve azalmaya başlıyor.


Cilt Bakımında Hyalüronik Asit Ne İşe Yarar?

puruzsuz-cilt-gorunumu

Hyalüronik asit cilt bakımı ile sağlandığında, cildi nemlendirmeye yardımcı oluyor.


Hyalüronik Asit Mucizesi, Lancôme Uzmanlığı ile Bir Arada

lancome-formulleri

Cildiniz, hayata gözlerinizi açtığınız ilk günden beri sizi güvenle sarıp koruyor. Bu güçlü fakat bir o kadar da hassas doku, aynı zamanda sizin bakımımıza ve korumanıza da ihtiyaç duyuyor. Lancôme, kapsamlı laboratuvar çalışmaları sonucu geliştirdiği formülleriyle, size cilt bakımınız için birbirinden etkili ve değerli içerikler sunuyor. Öyleyse şimdi, hyalüronik asit içeren Lancôme cilt bakım ürünleri ile cildinize hak ettiği özeni göstermenizin tam zamanı! 


1. Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici

Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici

Lancôme’un stres karşıtı cilt bakım serisi Hydra Zen, cildi dış etkenlere karşı korumak adına güçlü formüller sunuyor. Seride yer alan Hydra Zen Glow Likit Nemlendirici, hafif dokusu ve zengin içerikleriyle cilt bakımında yüksek etkili sonuçlar vadediyor. Aloe vera, hyalüronik asit ve gül özleri içeren bu Lancôme krem, cilde nemli ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Lancôme uzmanlığı ile geliştirilen bu hyalüronik asitli nemlendirici ile siz de cildinizde hayal ettiğiniz aydınlık ve yumuşak görünüme kavuşabilirsiniz.


2. Tonique Confort

Tonique Confort

Hyalüronik asit tonik bakımı ile buluştu! Lancôme’un en sevilen ürünleri arasında yer alan Tonique Confort, hyalüronik asit ile zenginleştirilen formülüyle cildinize rahatlatıcı ve tazeleyici etki sunuyor. Bu yüz toniği, kalıntıları nazikçe arındırırken nemlendirici için de ideal bir zemin oluşturuyor. Cilt bakım rutininizde çok daha verimli sonuçlara ulaşmak için siz de bu Lancôme tonik ile bir an önce tanışın!


3. Advanced Génifique Serum

Advanced Génifique Serum

Cildinize yoğun bakım sağlamak adına etkili bir hyalüronik asit serumu arıyorsanız, iyi haber! Lancôme’un konsantre yüz bakım ürünü Advanced Génifique Serum, ileri bilimsel çalışmalarla geliştirilen formülü ile cilt bakımınızda kısa sürede fark edilir sonuçlar vadediyor. 


Mikrobiyom bilimi ile geliştirilen bu Lancôme serum, yedi farklı prebiyotik ve probiyotik türevine ek olarak hyalüronik asit de içeriyor. Advanced Génifique Serum, yenilikçi bakımı ile bir haftalık kullanım sonrası cildi aydınlık bir görünüme kavuşturuyor. Bir şişenin sonunda ise ışıltılı, pürüzsüz ve genç görünen bir cilde kavuşmanızı mümkün kılıyor. 


Haydi, şimdi hyalüronik asidin gücünü benzersiz formüllerle keşfetme zamanı!