Rénergie Serisi ile sizin için zaman geriye doğru akacak.

Hayat sürekli bir koşuşturma halinde sürüp gidiyor. Bir şeylere yetişmeye çalışmak, hedeflere ulaşmak için yollar kat etmek ve günlük telaşlar… Tüm bu hengamenin içerisinde yaşarken sanki saatler ilerlemiyor, günler akmıyor gibi hissediliyor. Fakat bu uzun yolda bir kez sakince durup arkaya bakıldığında, aslında her şeyin göz açıp kapamak kadar kısa sürdüğü anlaşılıyor. Ya da aynaya bakıldığında…

Gençliğin enerjisi ile her yere ve her şeye aynı anda yetişmeye çalışırken cilt bakımına yeterli zaman kalmayabiliyor. Fakat zaman hızlı akıyor ve zamanın etkilerinden cilt de payına düşeni alıyor. Yaş aldıkça elastikiyetini kaybeden ciltte kırışıklık görünümü oluşmaya başlıyor.  

Cilt Elastikiyeti Nedir?

Cilt Elastikiyeti Nedir?

İfade yeteneğini artıran mimikler, iletişimin en güçlü unsurlarından biri. Mimikler, hayat boyu bazen bilinçli şekilde bazen ise farkında olmadan sıklıkla kullanılıyor. En büyük kahkahaları attığınız sırada yüzünüzde beliren çizgilerin, kahkahanız bittikten sonra kaybolması cilt elastikiyeti ile açıklanabiliyor.

Yaş ilerledikçe cilt giderek elastikiyetini kaybediyor. Yani mimiklerinizin ardından oluşan söz konusu ufak çizgiler bir süre sonra kaybolmamaya ve kalıcı hale gelmeye başlayabiliyor. Bu durum ise cilt elastikiyeti kaybı ya da cilt sıkılığı kaybı olarak adlandırılıyor.

Kaç Yaşından İtibaren Cilt Elastikiyeti Kaybolmaya Başlar?

Kaç Yaşından İtibaren Cilt Elastikiyeti Kaybolmaya Başlar?

Cilt elastikiyeti kaybının ortalama olarak 40’lı yaşlarda başladığını söylemek mümkün. Fakat bu ortalama, belli değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Uyku düzeni, beslenme şekli, güneşe maruz kalma süreleri ve stres gibi etkenler, pek çok konuda olduğu gibi cilt elastikiyetinin kaybında da büyük oranda etkili oluyor. Peki, bununla mücadele etmek mümkün değil mi? Elbette ki mümkün!

Cilt Elastikiyetine Yardımcı Yollar

Cilt Elastikiyetine Yardımcı Yollar

Kendinizi iyi hissetmeniz için attığınız her adım, cildinizin görünümünü de olumlu etkiliyor. Bu doğrultuda su tüketimi, beslenme alışkanlıkları ve uyku düzeni, cildin görünümünü yenileme sürecini doğrudan etkiliyor. Yaşam şeklinizi doğru alışkanlıklarla düzenlemenizin yanı sıra, kırışıklıklara karşı cilt bakımını da mutlaka günlük rutinlerinize eklemeniz gerekiyor. Bu konuda mükemmel sonuca ise yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinden oluşan Lancôme Rénergie serisi ile ulaşmanız mümkün!

İki Farklı Zaman Dilimine Özel İki Mükemmel Bakım!

İki Farklı Zaman Dilimine Özel İki Mükemmel Bakım!

Rénergie Multi-Lift nemlendirici kremleri ile Lancôme cilt bakımı alanındaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Gündüz ve gece kremi olmak farklı seçenekleri bulunan nemlendiriciler, cilt sıkılığını destekleyen formülleri kırışıklık görünüme karşı savaşıyor.

Bu nemlendiriciler arasında  Rénergie Multi Lift Ultra, düzenli olarak uygulandığında cilt elastikiyetini artırarak daha sıkı ve dolgun bir görünüm kazandırıyor. Rénergie Multi Lift Gece Kremi  ise kırışıklıkların görünümünü azaltıyor.

Gülümsemenizde Gençlik Etkisi!

Gülümsemenizde Gençlik Etkisi!

Yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak ve kırışıklık görünümüne karşı koymak adına pek çok bakım uygulanıyor. Fakat çoğu zaman dudak ve çevresine yönelik bakım es geçiliyor. Oysa ki elastikiyet kaybı ilk önce dudak çevresinde başlayabiliyor ve dudaklardaki hacim yaş ilerledikçe azalabiliyor. Bu sebeple cilt bakımınıza, dudak ve dudak çevresine yönelik bakımları dahil etmeniz önem taşıyor. Bizim dudaklar için bakım ürünü önerimiz ise Rénergie Multi Lift Lip Balm!   

Tripeptit içeren formülü ile dudaklarda daha dolgun ve sıkı bir görünüm sağlamayı hedefleyen bu lip balm, aynı zamanda dudakların nem ihtiyacını da karşılıyor. Kolaylıkla uygulanan yapısı ile Rénergie Multi Lift Lip Balm, dudaklara pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

Rénergie Serisi’nin sihirli dokunuşuyla tanıştıktan sonra, zaman ne kadar hızlı akarsa aksın siz daha genç cilt görünümüne sahip olacaksınız!