İlkbaharda Trend Olan Allık Renkleri

İlkbaharın canlılığını sezonun trend allık renkleriyle cildinize taşımaya hazır olun!

Ilık rüzgarlar, yeşilin bin bir tonunu kuşanan ağaçlar, cıvıldayan kuşlar, rengarenk çiçekler ve daha niceleri… Doğanın uyanışa geçtiği ilkbahar, yüksek enerjisi ile her seferinde yürekleri kıpır kıpır ediyor. Tüm bu coşkudan ilham alan ilkbahar makyaj trendleri ise doğanın tazeliğini ve ferahlığını cildinize yansıtmayı hedefliyor!

Doğal Güzelliği Öne Çıkaran Akım: Less is More

Doğal Güzelliği Öne Çıkaran Akım: Less is More

Uzun zamandır revaçta olan makyaj trendi az ama öz ya da yokmuş gibi makyaj, bu ilkbaharda da trend listelerindeki yerini korumaya devam ediyor. Doğal tonlar kullanılarak öne çıkarılan yüz hatları özellikle ilkbahar ve yaz aylarında günlük makyaj için daha ferah ve aydınlık bir görünüm sağlıyor.

Bu ilkbaharda taranmış gibi doğal biçimli kaşların yanı sıra göz makyajı için dolgun kirpikler ve pastel tonlarda farlar tercih ediliyor. Dudak makyajında ise nude ve pembe gibi dudak rengine yakın tonlar ile yine doğal bir görünüm elde etmek amaçlanıyor. Elbette ki doğallığın öne çıkarıldığı bu makyaj trendinde en önemli yeri ten makyajı tutuyor. Işıltılı bir cilt görünümü ilkbahar makyajının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Bahar Tazeliğinde Ciltler

Bahar Tazeliğinde Ciltler

No makeup akımına uyum sağlayacak şekilde yapacağınız makyaj için eğer cilt kusurlarına sahip değilseniz fondöten kullanmayabilirsiniz. Yalnızca yanaklarınızın üst kısmına uygulayacağınız uygun renkteki bir allık ile harika görünebilirsiniz. Fondöten kullanacaksanız da tercihiniz mutlaka hafif yapılı ürünlerden yana olmalı. Özellikle BB krem, hafif yapısının yanı sıra doğal görünüm de sağlaması sebebiyle bahar makyajı için oldukça iyi bir seçenek.

Cildinize Canlı Bir Görünüm Kazandırın

Cildinize Canlı Bir Görünüm Kazandırın

Cilt makyajında en son adımı allık oluşturuyor. Fondöten ile kusurları kapatılmış olan cildin canlı bir görünüm kazanması için allık kullanımı oldukça önemli. Elbette ki pek çok çeşit arasından doğru allık rengini seçmek kolay olmuyor. Bu noktada, tercihinizi yaparken ten renginizi ve makyajınızda kullandığınız renk tonlarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bununla birlikte, sezonluk allık trendlerini takip ederek gündemi makyajınızla da yakalayabilirsiniz.

Bu sezonun trend allık renkleri, doğal görünen makyaj akımı ile rahatlıkla uygulayabileceğiniz pembe ve tonları oluyor. Ferah ve dinamik bir görünüm elde etmeyi kolaylaştıran bu tonlar, aynı zamanda yanaklarda doğal bir efekt yaratmayı da sağlıyor. Pembe tonlarla hafifçe renklendirilen yanaklar ile doğanın enerjisi ve canlılığı yüzlere taşınıyor.

Profesyonel Dokunuşlar

Profesyonel Dokunuşlar

Bu bahar allık trendini en iyi şekilde yansıtmanız adına, Lancôme’un tasarladığı Blush Subtil harika bir alternatif! Koyu ve doğal tonlardaki seçenekleri ile birbirinden güzel renk tonlarına sahip bu allık, yanaklarınıza renkli ve ışıltılı bir görünüm kazandırmayı vadediyor.

Lancôme Blush Substil, allığın yanı sıra özel olarak tasarlanmış bir fırça da içeriyor. Bu fırça ile farklı allık sürme tekniklerini uygulayarak yanaklarınızı belirginleştirebilir, elmacık kemiklerinizi öne çıkarabilir ya da şekil verebilirsiniz. Profesyonellerin elinden çıkmış kadar mükemmel bir görünüme hazır olun!