Göz makyajında parıltılı bir döneme giriyoruz. Makyaj stilinize yepyeni bir soluk getirecek ışıltılı far paletleri ile yıldız gibi parlamaya hazır olun!

Göz farları, kadınların göz makyajında en çok kullandığı ürünlerin başında gelir. Mat, nude, ışıltılı, metalik tonları ile adeta zengin bir renk skalası sunan farlar, gözlere neredeyse her göz makyajında ayrı bir ifade kazandırır. 

Bir kadının bakışını derinleştiren ve etkileyici olmasını sağlayan farların gücü göz makyajında oldukça ön plandadır. Gözleri büyütme ve küçültme, aydınlatıcılar ile daha aydınlık bakışlar elde etme gibi çeşitli illüzyonlar da göz farları sayesindedir.

Gözlerde adeta sihirli bir etki bırakan göz farına günlük makyajınızda ne kadar yer veriyorsunuz? Göz makyajında  eniliklere açık olacağınız bir döneme giriyoruz! Çünkü yeni trend, ışıltılı göz farları ile ışıl ışıl gözler! Hazırsanız ışıltılı farlar ile göz makyajı önerilerimize başlıyoruz.

Işıltılı Farlara Göz Makyajınızda Yer Verin

Pırıltılı makyaj denilince her ne kadar akla ilk olarak özel davetler ve gece makyajı gelse de günlük kullanımda da ışıltılı farlara pratik ve kolay uygulamalar ile yer vermek mümkün.

Metalik renkli farlar ile göz makyajı önerileri

Hiç modası geçmeyen metalik farlar bakışlara kattığı gizemli görünüm ile kadınlar tarafından oldukça seviliyor. Göz kapağının üstüne kalın bir şekilde uygulayacağınız metalik göz farı ile bakışlarınıza derinlik ve etkileyici bir görünüm katabilirsiniz.

En sevdiğiniz renkleri harmanlayarak metalik renkli farlarla dumanlı bir göz makyajı da elde etmeniz mümkün. Burada püf nokta gözün dışından koyu renkler ile başlayarak iç kısma doğru açık renklere geçmek, bunu sakın unutmayın. Son olarak da kuyruklu bir eyeliner çekerek göz makyajınızı kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer makyajda pratik olmak ve çok zaman kaybetmek istemiyorsanız da metalik kalem far tercih ederek makyajınızı daha çabuk bir şekilde bitirebilirsiniz.

 Metalik renkli farlar ile göz makyajı önerileriMetalik renkli farlar ile göz makyajı önerileri

Işıltılı Far Paletleri ile Makyaj Önerileri

Far paletinizdeki ışıltılı tonlar hala ilk aldığınız günkü gibi paketinde mi duruyor? Sadece özel gecelerde veya gece makyajlarında kullanarak onları bitiremeyeceğinizi siz de çok iyi biliyorsunuz. Işıltı farları kullanırken koyu renkleri daha çok gece, açık renkleri ise gündüz kullanarak hem akşam hem de günlük kullanımda bakışlarınıza kolayca ışıltı kazandırabilirsiniz.

Gözlere aydınlık ve daha büyük bir görünüm veren ışıltılı göz farını günlük makyajınıza nasıl dahil edeceksiniz gelin birlikte bakalım. Günlük kullanımda stilimize en çok mat farları yakın buluyor ve kullanmayı tercih ediyoruz. Fakat bunu yavaş yavaş yıkmanın zamanı gelmedi mi? Çok sevdiğiniz mat farınızı ışıltılı bir ton ile birleştirmeye ne dersiniz? Mat far uygulama sonrası göz pınarlarınıza kullandığınız rengin tamamlayıcısı olan daha çok açık tonlarda bir ışıltılı far tercih ederek bakışlarınıza dikkat çekici ışıltılı bir görünüm katabilirsiniz. Işıltı göz farını tüm göz kapağınıza yayarak kullanabileceğiniz gibi, kaş kemiklerinin altına, kirpik diplerine efekt vererek de kullanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir püf noktası bulunuyor. Göz farında eğer ışıltılı parlak tonlar tercih ettiyseniz ruj, allık ve aydınlatıcınızda daha soft renklere yönelmeniz ışıltıyı tüm yüze yaymadan gözlerde bırakmanızı sağlayacak. Aksi halde demode bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Son olarak göz kalemi ve kaş boyaları ile de küçük dokunuşlar yaparak göz makyajınızı hiçbir ayrıntıyı atlamadan bitirebilirsiniz.

Işığınla Büyüle

Eğer sen de göz makyajında ışığın ile çevrendekileri büyülemek istiyorsan Lancome.com.tr’deki ışıltılı göz farlarını kaçırma! Hemen bir ombre Hypnôse Mono Ultra Sparkling göz farı alarak gözlerini vurgulamaya başla. Hafif ışıltılı, yoğun ve iddialı renklere sahip bu göz farı ile sadece birkaç dakikada ışıltılı & smokey göz makyajına ulaş.