Mevsimsel soğuk ve sıcaklardan çok kolay etkilenen cildimiz kendini toparlamak ve canlanıp ışıltısını yeniden kazanmak için bakım desteğine ihtiyaç duyuyor. Damarların genişlemesi veya daralması, cildin kuruması sonucu pul pul dökülmesi, güneş ışınlarına maruz kalması ile lekelenmesi ve yaşlanmanın etkisi ile sıkılığını kaybetmesi cildin ışıltısının azalmasına neden oluyor.

Rutin olarak tekrarladığınızda ve cilt tipinize uygun doğru ürünler kullandığınızda ışıltısını yeniden kazandıran cilt bakım önerilerini sizin için derledik.

Yaşamın Temeli

Işıldıyorum Ama Cildimde Biriken Kirlerden Görünmüyor!

Evet, cildimiz aynen böyle söylüyor olabilir. Gün boyunca kirli hava, ortam ışıkları, sağlıksız kapalı ortam havalandırmaları ve makyaj ile biriken kirleri sadece su ve yüz sabunu ile temizlemek yeterli olmuyor. Derinlemesine temizlik sağlayan jeller, cilt tipine uygun bakım yapan temizleme suyu veya sütü ile yıkamak gerekiyor.

Işıldıyorum Ama Cildimde Biriken Kirlerden Görünmüyor!

Yeterince temizlenmeyen cilt bariyeri uzun vadede zayıflamaya mahkum kalıyor. Zayıflayan cilt bariyeri ise ışığını kaybediyor, lekeler ortaya çıkıyor ve yaşlanmaya başlıyor. Temiz bir cilt her zaman kendi ışıltısını daha kolay yansıtıyor.

Serum Kullanmayı Alışkanlık Haline Getirin

Serum, çok ileri yaşlarda kullanmak için gerekli gibi görünse de aslında cildin ihtiyacını karşılamak için her yaşta kullanmak gerekiyor. Yoğun içerikleri ve özel formülleri sayesinde cilt bariyerine daha hızlı etki eden ve daha aydınlık bir cilde kavuşmayı sağlayan Advanced Génifique kullanarak cilt tonu eşitsizliğinden ve solgun görünümden kurtulabilirsiniz.


Serum Kullanmayı Alışkanlık Haline Getirin


Editör Öneriyor: Tek Serum ile İnce Çizgilerin ve Kırışıklıkların Görünümünü Azalt!

Lancôme Advanced Génifique serum, cildin gençlik ışıltısını ortaya çıkarırken cildi sıkılaştırır ve cilt tonunu eşitler.

Pürüzsüz Görünüm İçin

Pürüzsüz Görünüm İçin

Cildinizi rutin temizliğini tamamladıktan sonra biraz daha derin temizlik için toniklerden yardım alabilirsiniz. Tonik kullanımı daha ışıltılı bir cilde sahip olmayı sağlarken daha pürüzsüz ve gözeneklerden arınmış bir görünüme kavuşturuyor.

Boyun Bölgenize Dikkat

Yüz bölgesi her ne kadar genç ve canlı görünse de elastikiyetini kaybetmeye daha müsait olan bir bölgemiz var; boynumuz. Boynun bakımına önem verilmezse yaş ile birlikte elastikiyet kaybı oluşmaya başladığı için cildin ışıltısına gölge düşürüyor. Boyun bölgesini nemlendiren, toparlayan, canlandıran ve onaran bir bakım ürünü ile desteklemek gerekiyor.

Boyun Bölgenize Dikkat

Gün ortasında uyku için yeterli zamanı bulamasanız bile gece uykusunu güzellik uykusuna çevirmek sizin elinizde! Haftada 1 veya 2 kez uygulayacağınız uyku maskeleri ve rutin olarak her gece cildi temizleyerek, tonikleyerek, nemlendirerek uygulayacağınız bakımlar gece kendini onaran cildin dışardan destek alarak daha canlı ve ışıltılı olmasını sağlıyor.

Cildinize Olan Sevginizi, Parmaklarınızla Belli Edin

Yüz masajını, günün her anında kolayca uygulayabileceğiniz rahatlatıcı ve canlandırıcı bir etki olarak düşünebiliriz. Makyajdan önce kan dolaşımını hızlandırmak, cildi temizledikten sonra rahatlamasını sağlamak, stresli anlarda gerilmesini önlemek için tek yapmanız gereken parmaklarınız ile damarlarınızı harekete geçirmek!


Cilt masajından sonra canlanma etkisini anında hissedebilirsiniz.

Lekelerle Vedalaşın

Cildin ışıltısını engelleyen en büyük nedenlerden biri de koyu cilt lekeleri. Yaşın ilerlemesi, maruz kaldığı olumsuz etkenler ile melanin ve sebum dengesinin bozulması sonucu ciltte lekeler oluşuyor. Cildinizin daha ışıltılı olması için koyu leke karşıtı krem kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Cildin üzerindeki lekeler oluşmaya başladıkça veya oluşan lekeler geçmedikçe ne yazık ki canlı ve ışıltılı bir ciltten bahsetmek hayal oluyor.

Lekelerle Vedalaşın

Editör Öneriyor: Yaşlanma Etkileri ve Koyu Lekeler İçin Çözüm Tek Kremde!

Keten tohumu özleri ile zenginleştirilen Lancôme Rénergie Multi Lift Ultra; yaşlanma ile birlikte sıkılığını kaybeden cildin elastikiyetini kazandırırken koyu lekeleri azaltarak cildin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. SPF 25 koruması sayesinde günlük kullanıma imkan verirken; yüz, boyun ve dekolte bölgesi için komple bakım sağlıyor.