Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı ÖnerileriKahverengi Gözler İçin Göz Makyajı Önerileri

Makyaj kadınlarda ayrı bir tutkudur. Güzelliğin en güzel formunu yakalamanızı sağlayan makyajın sizin tarzınıza uygun olması gerekir.

Güzel görünmek her kadının özen gösterdiği çoğu zaman da çaba gerektiren bir süreçtir. Fakat tarzınıza ve görünümünüze uyum sağlayan doğru ürünleri kullanmadıktan sonra ne kadar çabalarsanız çabalayın istenen o muhteşem görünümü bir türlü yakalayamazsınız.

Öncelikle size yakışan renkleri ve tonları belirlemeli daha sonra istediğiniz markalar ile makyaj ürünlerinizi oluşturmalısınız.

Her türlü makyajın en ön plana çıkan kısmı ve etkileyici bir görünümün olmazsa olmazı göz makyajı adımıdır. Bu sebeple biz de bu yazımızda sizlere kahverengi gözler için göz makyajı önerilerinde bulunacağız. Kahverengi gözlere en çok yakışan renkler ile göz makyajınızı nasıl daha çekici bir hale getireceğinizin tüyolarını vereceğiz.

Kahverengi Gözlü Kişiler Göz Makyajında Hangi Renkleri Kullanmalı?

Nasıl ki sarışın bir kadın ile esmer bir kadının makyajda kullandığı tonlar birbirinden farklı ise bu durum farklı göz renkleri için de geçerlidir. Farklı göz rengine sahip 2 kişiye aynı makyajı yaptığımızı düşünelim. Bunun bizde aynı etkiyi uyandırmayacağı bir gerçektir.

Her tonun neredeyse yakıştığı doğal bir göz rengi olan kahverengi gözlüler aslında oldukça şanslılar. Her makyaj stiline ve rengine elverişli olan bu göz rengini doğru renkler ile daha fazla ön plana çıkarmak mümkün. Peki, bu doğru renkler hangileri dediğinizi duyar gibiyiz.

İşte kahverengi göz makyajında doğal güzelliğinizi vurgulayacak o renkler;

  • Bakır ve Kızıl Tonlar

Kahverengi gözlüler için parlak bakırlar, sarı, turuncu ve kızıllar gönül rahatlığı ile uygulayabilecekleri bakışlarını daha etkili kılan göz farı renklerinin başında gelmekte. Güneş tonları dediğimiz bu renkler girdiğiniz her ortamda sizi fark edilir kılacak ve tüm bakışları üzerinize toplayacaktır.

  • Toprak ve Yeşil Tonlar

Toprak tonlu farlar hiç şüphesiz kahverengi gözlüler için bir nimet. Hem gece hem gündüz makyajında çok kullanışlı olan bu tonlar kahverengi gözlülere yakıştığı kadar hiçbir gözde bu kadar dikkat çekici durmuyor dersek abartmış olmayacağız. Kahverengi gözlere en fazla uyum sağlayan ve güzel bir kontrast oluşturan yeşil tonları da etkileyici görünümü ile kahverengi gözlerin göz makyajı için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

  • Mor ve Lacivert Tonlar

Mor ve lacivert tonlar kahverengi gözlülere en çok yakışan renklerdir dersek yanlış olmaz. Lacivert veya mor göz kalemi ile yapacağınız dumanlı bir makyaj gözlerinizin muhteşem görünmesini sağlayacaktır.

Son olarak eyeliner’ın en çok yakıştığı kahverengi gözler; onlara en çok yakışan göz farı renklerini uyguladıktan sonra göz makyajını siyah bir eyeliner ile tamamlayıp kirpiklerine de dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan bir maskara ile son şeklini verebilir.

Kahverengi Gözlü Kişiler Göz Makyajında Hangi Renkleri Kullanmalı? 

Göz renginize en çok yakışan renklere tek bir palet ile ulaşmaya ne dersiniz?

Cevabınız evet ise Lancôme’un muhteşem ürünü Hypnôse Palette’i gelin birlikte keşfedelim!

Gözlerinizi açığa çıkaran Hypnôse Palette’ler zengin renk seçenekleri ile size mükemmel bir makyaj deneyimi sağlıyor. Göz makyajında fark yaratan doğal renk tonları ile bakışlarınızı daha çarpıcı kılıyor. Ayrıca profesyonel aplikatörü ile her an her yerde kolay bir şekilde göz makyajınızı yapma fırsatı sunuyor.

Kuru ve Islak kullanıma uygun!

Kuru ve ıslak kullanıma uygun olması istediğiniz zaman doğal, istediğiniz zaman ise yoğun bir görünüm elde etme imkanı tanıyor. Tek bir palette 5 farklı renk seçeneği olması günlük kullanımda mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Pürüzsüz dokuları ile de bu farlar gün içinde size makyaj tazeleme ihtiyacı hissettirmiyor.