Hayat boyu yaşanan ve yaşanacak duygular ciltte zamanla iz bırakabiliyor. Elbette ki yaşanmışlıkların yanı sıra çevresel etkenler, yanlış ya da yetersiz cilt bakım uygulamaları da cildin genç görünümünü doğrudan etkileyebiliyor. Neyse ki doğru yaşlanma karşıtı bakım formülleriyle zamanın ciltteki yansımalarını hafifletmek mümkün!

Hayatın olağan akışına kapılınca kimi zaman ciltte meydana gelen değişiklikler çok geç bile fark edilebiliyor. Mesela kırışıklık görünümleri de bunlardan biri. Daha önce cildinizde meydana gelen kırışıklık görünümlerinin nedenlerini hiç düşünmüş müydünüz? Gelin, cilt kırışıklıklarının nedenlerini ve yaşlanma karşıtı cilt bakımının püf noktalarını birlikte keşfedelim!

1. Kırışıklık Görünümü Neden Olur?

kırışıklık görünümlerinin nedenlerikırışıklık görünümlerinin nedenleri
  • Güneş Işınları: Güneş koruması olmadan UV ışınlarına maruz kalmak dermis tabakasındaki liflere zarar vererek kolajen üretimini yavaşlatabiliyor. Bu durum doğal yaşlanma sürecini hızlandırarak kırışıklık görünümlerinin oluşmasına yol açabiliyor.
  • Yanlış Cilt Bakım Uygulamaları: Cilt tipiyle uyumlu olmayan cilt bakım uygulamaları cildin zarar görmesine ve kırışıklık görünümlerinin artmasına neden olabiliyor.
  • Yetersiz Cilt Bakımı: Ergenlik döneminden itibaren nemlendirici krem ve güneş kremi kullanmayan kişilerin ciltlerinde erken yaşlanma belirtileri daha fazla gözlemlenebiliyor.
  • Ürün Tercihini Yaşa Göre Yapmamak: Özellikle de 30 yaş sonrası anti-aging etkili cilt bakım rutinini ihmal etmek ciltteki kırışıklık görünümlerinin hızla artmasına yol açabiliyor.

2. Kırışıklık Görünümü için Krem mi, Yoksa Serum mu Kullanılmalı?

kırışıklık için krem mi serum mu kullanılmalıkırışıklık için krem mi serum mu kullanılmalı

Ciltteki kırışıklık görünümlerini azaltmak için baştan sona etkili bir bakım rutini uygulamak gerekiyor. Dolayısıyla bakım rutininizde hem kırışıklık karşıtı seruma hem de kreme yer vermelisiniz. Özellikle cilt bakımında asitlerin gücünden faydalanmak çok önemli. Örneğin; bitkisel kaynaklardan elde edilen ferulik asit cilt kusurlarının görünümünü hafifletmeye yardımcı olmasıyla biliniyor. Ayrıca ferulik asidin içeriğinde bulunan antioksidanlar, yaşlanma karşıtı cilt bakımını destekleyerek ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya katkı sağladığı biliniyor.

Cilt bakım rutininize doğru serumu ekleyerek ferulik asitten faydalanabilirsiniz. Lancôme’un cilt görünümünü yenileyen yaşlanma karşıtı bakım serumu Rénergie Triple Serum, ferulik asit ve hyalüronik asit içeren formülü sayesinde yaşa bağlı gelişen kırışıklık ve koyu leke gibi cilt problemlerinin görünümünü azaltmayı sağlıyor. C vitamini ve niacinamide içeren formülü ile ciltteki koyu leke görünümünü hafifletmeye de destek oluyor.

3. Yüz Kırışıklığının Görünümüne Hangi Krem İyi Gelir?

kırışıklığa hangi krem iyi gelirkırışıklığa hangi krem iyi gelir

Yüzdeki kırışıklık görünümlerini azaltmak için 25 yaş sonrası, özellikle de 30 yaşına gelindiğinde yaşlanma karşıtı bakım kremlerini cilt bakım rutinine dahil etmek gerekiyor. Hadi, Lancôme’un yaşlanma karşıtı formülleriyle kırışıklık görünümüne iyi gelen kremlerini keşfedin!

3.1. Kırışıklık Görünümünü Azaltıcı Krem Rénergie H.P.N-300 Peptide ile Daha Sıkı Görünen Bir Cilt!

Kırışıklık görünümü yüzün yanı sıra boyun bölgesinde de kendisini gösteriyor. Eğer cilt kırışıklıklarının görünümüne karşı etkili bir krem arıyorsanız Rénergie H.P.N-300 Peptide ile tanışmalısınız. Lancôme, Renergie H.P.N-300 Peptide ile yaşlanma karşıtı bakım ve kırışıklık görünümünü azaltan formülü bir araya getiriyor. Böylelikle kırışıklık ve renk eşitsizliğine karşı çok yönlü çözüm sunuyor.

4. Göz Altındaki Kırışıklık Görünümleri Nasıl Azaltılır?

kırışıklık görünümü nasıl giderilirkırışıklık görünümü nasıl giderilir

      Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmaktan kaçınarak,

      Dört mevsim boyunca güneş koruyucu krem kullanarak,

      Yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini oluşturup düzenli uygulayarak,

      Her gün yüz egzersizleri yaparak…

 

Yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybetmeye başlıyor. Özellikle UV ışınları ve yanlış cilt bakımı uygulamaları cildin daha erken yaşlanmasına neden olabiliyor. Ancak etkili bir cilt bakımı, doğru güneş koruması ve yaşam tarzınızda yapacağınız değişikliklerle göz çevrenizdeki ince çizgi ve kırışıklık görünümlerini hafifletebilir ve yenilerinin oluşumunu önleyebilirsiniz.

4.1. Göz Çevresi Kırışıklık Karşıtı Kremi Arayanlar için Rénergie Göz Kremi!

Lancôme laboratuvarlarında göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltmak için özel olarak üretilen Rénergie Göz Kremi, hyaluronik asit ve keten tohumu özü içeren formülüyle cildi sıkılaştırmaya ve aydınlatmaya yardımcı oluyor. İpeksi dokusunun beraberinde göz çevresinde lifting etkisi gösteren bu kırışıklık karşıtı bakım kremi, genç görünen bakışlarınızın anahtarı olacak!

 

Lancôme’un etkisi klinik olarak kanıtlanmış yaşlanma karşıtı formülleriyle cildinize hak ettiği bakımı sunmak için hemen şimdi harekete geçin!