Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri

Kusursuz eyeliner çekmek için şimdiye kadarki bütün talihsiz uğraşlarınızı unutun. Artık tek seferde ve kolaylıkla mükemmel eyeliner çekebileceksiniz! 

Eyeliner, göz makyajına kattığı mükemmel etki ile her kadının ortak tutkusunu oluşturuyor. Farklı renkleri ve çeşitleri ile eyeliner, gözlere derinlik katıyor ve göz makyajına vurgu sağlıyor. Uygulama tekniğine bağlı olarak gözlerde istenilen formun elde edilmesi mümkün hale geliyor. 

Eyeliner’ın harika görünümü nasıl ki tüm kadınların ortak beğenisiyse, uygulaması da bir o kadar ortak problemi. Kusursuz çekilemeyen çizgiler ve eşitlenemeyen kuyruklar göz makyajını tekrar tekrar başa sararak dışarı çıkma hazırlığını ızdıraba dönüştürebiliyor. Fakat artık buna bir son veriyoruz! Sizin için hazırladığımız kolay eyeliner çekme taktikleri ile siz de tek seferde kusursuz eyeliner çekebileceksiniz.

İlk Adım: Uygun Koşulları Hazırlayın

Uygun Koşulları Hazırlayın

Makeup artistler parmak uçlarıyla tuttukları eyeliner ile hiçbir desteğe ihtiyaç duymaksızın tek hamleyle kusursuz eyeliner çekiyor olabilir. Fakat bu durum sizi yanıltmasın. Henüz el alışkanlığı kazanmadan aynı şekilde eyeliner çekmeye çalışırsanız, muhtemelen dümdüz bir hat değil dalgalı bir görünüm elde edeceksiniz. Buna engel olmak için ise ön hazırlık oldukça önemli!

Öncelikle bizim tavsiyemiz, eyeliner uygulamanız sırasında oturuyor olmanız. Ayrıca dirseğinize destek olması adına önünüzde bir masanın bulunması da işleri büyük oranda kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte, eyeliner fırçasını tuttuğunuz elinizin serçe parmağını yüzünüze yaslayabilirsiniz. Bu sayede elinizin titremesine engel olacak ve düz çizgiler çekebileceksiniz.

İkinci Adım: Noktalarla Taslak Oluşturun

Noktalarla Taslak Oluşturun

Uygun koşulları sağladıysanız kolay eyeliner nasıl sürülür sorusunu cevaplıyoruz: Noktalarla! Bu teknik özellikle yeni başlayanlar için kolay eyeliner çekme konusunda bulunmaz bir nimet. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit!

Eyeliner’ınız ile kirpik diplerinize belirli aralıklarla noktalar koyun ve ardından bu noktaları birleştirin. Bu sayede ince ve düz bir hat oluşturabilirsiniz. Üstelik bu işlemi gerçekleştirdikten sonra oluşan hattı baz alarak istediğiniz kalınlığı da sağlayabilirsiniz.

Üçüncü Adım ve En Zorlu Adım: Kuyruk

Üçüncü Adım ve En Zorlu Adım: Kuyruk

 “Eyeliner nasıl çekilir?” sorusu kadar zihinleri meşgul eden başka bir soru da eyeliner kuyruğunun nasıl yapıldığı oluyor. Belki de işin en zor kısmı bu. Bir türlü aynı doğrultuda veya aynı uzunlukta olmayan kuyruklar, eyeliner’ınızın geri kalanı düzgün olsa dahi kusursuz bir görünüm sağlamayı engelliyor. Bunun önüne geçebilmenin iki yolu bulunuyor.

Birinci yol, kirpik diplerinize uyguladığınız noktaları devam ettirmek. Eyeliner’ınızın kuyruğunun boyutuna ve doğrultusuna karar verdikten sonra, noktaları bu doğrultuda sürdürebilirsiniz. Ardından yine noktaları birleştirerek istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün. İkinci yol ise ilk önce gözlerinizin bitiminden yukarıya, kaşlarınızın bitimine doğru yönelen ince çizgiler çekmek. Bu tekniği kullanırsanız, önce kuyrukları oluşturup ardından kirpik diplerinize sürdüğünüz eyeliner’ı kuyruklarla birleştirmeniz gerekiyor.   

Daha Kolay Bir Teknik Arıyorsanız

Daha Kolay Bir Teknik Arıyorsanız

Eyeliner çekme yöntemleri için pek çok teknik sıralamak mümkün. Fakat kuyruk oluşturmanın biraz zorlu olduğunu kabul ediyoruz. Eğer bahsettiğimiz tekniklerle yine de istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız işleri kolaylaştırmanın bir yolu daha var: bant tekniği.

Doğru açıyı yakalamak adına burun kenarlarınızdan kaşlarınızın bitimine doğru birer bant yapıştırın. Ardından eyeliner ile kuyruk oluşturun ve bantları çıkarın. Bu sayede keskin çizgilere sahip kuyrukları kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Size En Uygun Eyeliner’ı Seçin

Size En Uygun Eyeliner’ı Seçin

Eyeliner nasıl yapılır sorusuna buraya kadar mümkün olduğunca cevap vermeye çalıştık. Fakat tekniklerin yanı sıra seçtiğiniz eyeliner da kolay uygulama adına büyük önem taşıyor. Pek çok çeşit arasından en rahat edeceğiniz eyeliner çeşidini keşfetmeniz, istediğiniz sonuca daha kolay şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. En kolay uygulama ve etkili sonuç için ise bizim iki eyeliner önerimiz bulunuyor: Lancôme artliner-p-10086-p-10086 ve Grandiôse Liner.

artliner-p-10086-p-10086, kalem benzeri formuyla kolay tutuş ve uygulama sağlamanın yanı sıra yumuşak uçlu yapısı ile tek seferde yoğun renk imkânı sunuyor. Üstelik farklı renk seçenekleri de mevcut! Grandiôse Liner ise 35 dereceye kadar bükülebilen uç kısmı sayesinde kirpik diplerinize daha yakın durarak istediğiniz açıdan uygulamayı kolaylaştırıyor. Lancôme’un bu birbirinden etkili ve kullanışlı eyeliner’ları ile profesyonelleri aratmayacak uygulamalara hazır olun!