Maskara sürerken uygulayacağınız birkaç basit teknik sayesinde çok daha uzun ve gösterişli görünen kirpikler sizi bekliyor! 

Güzellik anlayışı kişiden kişiye değişkenlik gösterse de, hacimli ve uzun görünen kirpikler bu konudaki en büyük ortak beğenilerimizden birini oluşturuyor. Bu nedenle biz kadınlar, kendimizi daha güzel hissetmek istediğimizde ilk olarak maskaralarımıza uzanıyoruz. Peki, kirpiklerde o istenen mükemmel etkiyi sağlamak için maskara nasıl sürülmeli? 

Kağıdı kalemi hazırlayın, bu yazımızda maskara sürmenin püf noktalarını adım adım açıklıyoruz! Artık kirpiklerinizi daha önce hiç olmadığı kadar yoğun ve dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

1) Maskara Öncesi Pudra Uygulayın

Maskara Öncesi Pudra Uygulayın

Maskaralar kirpikleri tek tek ayırabilecek şekilde tasarlansa dahi, bazen kirpikleriniz bu duruma direnç gösterebilir. Bunun sebebi kirpik diplerindeki nem, yağ ve benzeri kalıntılar olabilir. Bu nedenle maskara sürmeden önce kirpiklerinizin kuru ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Daha mükemmel bir uygulama için maskara öncesi kirpiklerinizi temiz bir fırça ve transparan pudra yardımıyla tarayabilirsiniz. Böylece kirpiklerinizin daha yoğun ve hacimli görünmesine yardımcı olabilirsiniz. 

12 Kata* Kadar Daha Hacimli Görünen Kirpikler için…

12 Kata* Kadar Daha Hacimli Görünen Kirpikler için

Kirpikleriniz 12 kata* kadar daha hacimli görünse nasıl olurdu? Monsieur Big Maskara ile bu mümkün! Monsieur Big Maskara, kirpiklerin ayrılmasını sağlayan mükemmel formülü ile kirpikleriniz daha uzun görünüyor. Topaklanmaya ve bulaşmaya dayanıklı bu maskara, etkileyici bakışlarınızın ardındaki güç olacak!  

*Instrumental test

2) Maskarayı Sağa Sola Doğru Sürün

Maskarayı Sağa Sola Doğru Sürün

Sıra, “Maskara nasıl uygulanır?” sorusunun can alıcı yanıtına geldi! Maskarayı düz şekilde sürdüğünüzde, kirpiklerinizi birbirinden tam olarak ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu da kirpiklerinizin kimi yerde yoğun kimi yerde ise daha seyrek görünmesine yol açabilir. Maskara uygulaması esnasında fırçayı, kirpiklerinizin dibinden uç kısmına doğru zikzak hareketlerle ilerletmelisiniz. Bu şekilde fırça tüm kirpiklerinizi kolaylıkla ayıracak ve eşit yoğunlukta belirginleştirecektir.

Tek Tek Ayrılmış Kirpik Görünümü için…

Tek Tek Ayrılmış Kirpik Görünümü için

Kısa sürede hacimli görünen kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, Hypnôse Drama Maskara tam size göre! Mükemmel fırçası ile hacim sağlayan bu maskara, kirpiklere uzun bir görünüm kazandırıyor. Onunla siz de dramatik bakışlara kolayca sahip olabilirsiniz! 

3) Kirpik Diplerini İhmal Etmeyin

Kirpik Diplerini İhmal Etmeyin 

“Maskara nasıl sürülür?” sorusunun en keskin yanıtlarından birini de “dipten uca uygulama” oluşturuyor. Ancak söz konusu göz olunca, bazen onu kendimizden dahi sakınabiliyoruz. Bu nedenle bazı durumlarda maskarayı kirpik diplerimize temas ettirmekten kaçınıyoruz. Fakat bu kez de kirpik diplerindeki boşluk görünüm can sıkıcı olabiliyor. Üstelik kirpikler istenen kıvrımlı ve hacimli görünüme de ulaşamıyor. Bu nedenle maskarayı dipten uca doğru eşit dağıtmanız çok büyük önem taşıyor. 

Dipten Uca Yoğun Kirpikler için… 

Kirpik diplerinizi kavrama konusunda hala çekinceleriniz varsa iyi haber! Lancôme, Grandiôse Maskara ile kirpiklerinizi dipten uca rahatlıkla kavramanız için size mükemmel bir seçenek sunuyor. Grandiôse Maskara’nın yelpaze etkili fırçası, kirpiklerinizi dipten uca taramanızı sağlayarak ayrılmış ve kıvrık bir görünüm veriyor. Ekstra hacim görünümü için Grandiôse Extrême Maskara’yı tercih edebilirsiniz. 

4) Uzun Süre Kalıcı Etki için Waterproof Maskara Kullanın

Uzun Süre Kalıcı Etki için Waterproof Maskara Kullanın

Waterproof maskaralar, dayanıklı yapısı ve kalıcı etkisi ile makyajın en büyük kurtarıcıları arasında yer alıyor. Fakat waterproof maskara seçiminde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. Topaklanmayan maskaralar, suya dayanıklı olma özelliği ile bir araya gelince hem uzun süre kullanım hem de uzun görünen kirpikler sağlayabiliyor. Böylece kirpikleriniz, hacimli görünümünü uzun süre koruyor. 

Dolgun ve Kıvrımlı Kirpikler için… 

Dolgun ve Kıvrımlı Kirpikler için

Kıvrık ve hacimli görünen kirpiklerle bakışlarınızda taş bebek etkisi yaratmaya ne dersiniz? Öyleyse Hypnôse Doll Eyes Maskara ile tanışın! Hypnôse Doll Eyes Maskaranın, kolay uygulanan fırçası ile kirpikleriniz daha kıvrımlı ve hacimli görünüyor.

Bu ipuçları ile çevrenizdeki herkes, kirpiklerinizdeki göz alıcı etkinin sırrını soracak!