Çok sevdiğiniz güneş, cildinizde istenmeyen görünümlere yol açarak sizi mutsuz mu ediyor? O halde şimdi güneşle barışmanın tam vakti!

Çevresel faktörlere sıklıkla maruz kalan cilt, bunlar arasında özellikle güneşle hayat boyu etkileşim halinde oluyor. Bu etkileşimin sonuçlarının olumlu ya da olumsuz izler bırakması ise sizin elinizde!

Güneş ışınları, cilde temas ettiğinde D vitamini sentezi sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabiliyor. Aynı zamanda enerjiyi yükselterek iyi hissetmeye de yardımcı olabiliyor Fakat tüm bunları sağlayan güneş, enerjisiyle birlikte ultraviyole (UV) ışınlarını da dünyaya yansıtıyor ve bu da uygun önlemler alınmadığında istenmeyen görünümlere yol açabiliyor.

UV Işınlarının Cilde Etkileri 

UV Işınlarının Cilde Etkileri

Güneşin yansıttığı gözle görülmeyen UV ışınları, farklı dalga boylarında dünyaya ulaşıyor. Dolayısıyla güneşe maruz kalınan her an, bu ışınlar cilt ile de temas ediyor ve cilde nüfuz ediyor. Dalga boylarına göre UVA, UVB ve UVC olarak adlandırılan bu ışınlar, uzun süre ve korunmasız şekilde maruz kalındığında ciltte istenmeyen etkiler bırakıyor.

Güneş Kaynaklı Leke Görünümü

Güneş Kaynaklı Leke Görünümü

Özellikle yüz, boyun ve eller üzerinde oluşan kahverengi leke görünümlerinin sebepleri arasında, UV ışınlarına uzun süre maruz kalmak başı çekebiliyor. Cilt bu ışınlarla karşılaştığında savunma mekanizması renk değişimlerine sebep olabiliyor. 

Güneş Kaynaklı Yaşlanma Belirtilerinin Görünümü

Ciltte yaşlanma görünümü, tüm kadınların korkulu rüyası… Bunun önüne geçmek için de her şeyden önce cildi güneşin istenmeyen etkilerine korumak gerekiyor. Çünkü UV ışınlarının etkileri arasında yaşlılık belirtilerinin görünümünü artırmak da yer alabiliyor. Bu ışınlara uzun süre maruz kalan cilt, buna bağlı olarak kırışıklık görünümü artırıyor. 

Güneşten Sizi Lancôme Korusun

Güneşten Sizi Lancôme Korusun

Peki, güneşin tüm bu olumsuz etkilerine karşı savunmasız mısınız? Elbette hayır! Yaz aylarında güneş kremi kullanmayı günlük bakım rutinlerinize dahil ederek en büyük adımı atabilirsiniz. İkinci önemli adım ise bu alışkanlığı her mevsimde sürdürmek. Bu sayede güneşin tadını doyasıya çıkarırken cildiniz için gereken korumayı da sağlayabilirsiniz. 

Cildi UV ışınlarından korurken bir yandan da ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayacak bir güneş kremi ne harika olurdu değil mi? Lancôme tam da bu ihtiyaca yönelik, çok yönlü bakım sağlayan birbirinden etkili güneş bakım ürünlerini sizler için bir araya getiriyor!  

UV Işınlarına Karşı Uzman Koruma

UV Işınlarına Karşı Uzman Koruma

Cildinizin uygun şekilde korunduğundan emin olarak, gönül rahatlığıyla günlük aktivitelerinizi gerçekleştirmek için Lancôme UV Expert serisi ile hemen tanışmalısınız! Bu Lancôme güneş kremleri, SPF 50 değeri ile güneşin istenmeyen etkilerine karşı yüksek koruma sağlıyor. Üstelik ihtiyacınıza yönelik tercih edebileceğiniz farklı seçenekleri ile de cildinize çok yönlü bir bakım sunuyor. 

  • Aydınlık Bir Cilt Görünümü İçin

Aydınlık Bir Cilt Görünümü İçin

Lancôme güneş karşıtı koruma ürünlerinden biri olan UV Expert Youth Shield Milky Bright SPF 50 PA++++, uygulama sonrası cildinizde konforlu ve nemli bir his bırakıyor. Hafif ve sütsü dokusuyla kolaylıkla uygulanan bu krem, düzenli uygulandığında cilde günden güne daha pürüzsüz, aydınlık ve genç bir görünüm kazandırıyor.

  • Yaşlanma Karşıtı Etki

Yaşlanma Karşıtı Etki

UV Expert Youth Shield Aqua Gel SPF 50 PA++++, UV ışınlarına karşı filtreleme sistemi barındıran formülü ile güneş kaynaklı leke görünümü karşıtı bakım yapıyor. Ayrıca cildi çevresel kirliliğe karşı korumaya da yardımcı bu krem, daha pürüzsüz ve aydınlık görünen bir cilt vadediyor.

İkonik Bronz Ten Tutkunlarına Özel

İkonik Bronz Ten Tutkunlarına Özel

Güneşin UV ışınları yayıyor olması elbette ki bronz tenden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.  Lancôme, aynı anda hem bu istenmeyen etkilerden korunmayı hem de istenilen bronz tene ulaşmayı mümkün hale getiriyor!

Soleil Bronzer Dry Touch Face Cream SPF 50, yüz bölgesini zararlı UV ışınlarından koruyarak daha pürüzsüz bir görünüm sağlarken, ışıltılı bronz bir ten görünümüne de imkan tanıyor. Siz ışıltılı bronz teninizle yaz stilinizi yansıtırken, Lancôme da bu yüz kremi ile cildinizi güneşin istenmeyen etkilerinden koruyor!