Lancôme’un stres kaynaklı cilt sorunlarına yönelik geliştirdiği Hydra Zen serisi ile şimdi cildinizin ışıltısını geri kazanma vakti! 

Yaşam, olumlu ve olumsuz birçok getirisiyle bize her gün yeni şeyler öğretmeye devam ediyor. Bu olağan iniş çıkışların bize değerli tecrübeler olarak geri dönmesi bir yana, stresi de beraberinde getirmesi kaçınılmaz oluyor. 

Strese çok sık maruz kalmak, psikolojinin yanı sıra vücuttaki tüm hayati sistemleri etkiliyor. Bunun sonucunda ise sadece ruhsal değil, fiziksel olarak da hızlı bir olgunlaşma süreci başlıyor. Yani stres, cilt problemlerinin oluşmasına ve yaşlanma belirtilerinin çok daha erken ilerlemesine neden oluyor.

Stres Cildi Nasıl Etkiliyor?

Stres Cildi Nasıl Etkiliyor?

Stres sonucu sinir sistemi ve hormonal dengelerdeki değişim, dolayısıyla cilt bariyerini etkiliyor. Bu da ciltteki nem dengesinin bozulmasına neden oluyor. Ciltteki nem kaybı, başta gergin ve rahatsız bir his olarak kendini belli ediyor. Ardından cilt ışıltısını ve esnekliğini kaybediyor. Bunları ise cilt tonu eşitsizliği, ince çizgi görünümü ve göz çevresinde koyu halkalar gibi diğer sorunlar takip ediyor.  

Strese Meydan Okumanın En “Güzel” Yolu

Strese Meydan Okumanın En “Güzel” Yolu

Cildinizde doğrudan stresin yol açtığı sorunları hedef alan bir cilt bakımı düşünün. Kulağa çok cazip geliyor değil mi? Lancôme’un Hydra Zen Serisi, cildi rahatlatıcı, nemlendirici ve besleyici etkisiyle stresin tüm etkilerine karşı koyuyor. Cildinize hassas bir şekilde bakım yaparak ışıltısını geri kazandıran bu seriyle, siz de stresin cildinizdeki yansımalarına “Dur!” diyebilirsiniz.  

Peeling Yaparken Cildinizi Beslemenin Formülü

Peeling Yaparken Cildinizi Beslemenin Formülü

Cildi kalıntı ve yüzey hücrelerinden etkili bir şekilde arındırırken nazik bir bakım yapan besleyici peeling ile tanışın! Şeker granülleri ve gül suyu içeren formülüyle Rose Sugar Scrub, ciltte beslenmiş ve yumuşacık bir his bırakıyor. Böylece her kullanım sonrası cildiniz, daha pürüzsüz ve eşitlenmiş bir görünüme kavuşuyor. Bunun için peeling işlemini haftada iki ila üç kez, cildinize dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak uygulamanız ve ardından ılık suyla durulamanız yeterli.

Bonus: Hydra Zen Stres Karşıtı Nemlendirici Jel Krem ile peeling işlemi sonrası cildinizi çok daha nemli ve taze bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Aloe Vera'nın Nemlendirici Etkisini Cildinizde Hissedin

Aloe Vera'nın Nemlendirici Etkisini Cildinizde Hissedin

Stres ve nem kaybının neden olduğu yorgun cilt görünümü ile vedalaşma zamanı! Amino asitler, aloe vera, hyaluronik asit ve gül özleri içeren formülü ile Hydra Zen Glow, cilde yatışmış bir his vererek stresin gözle görülür etkilerini hafifletiyor. Hafif dokusu ve 24 saat nemlendirme özelliği ile tüm cilt tipleri için uygun olan bu likit nemlendirici, yalnızca bir kullanımda cildi neme doymuş ve yumuşak bir görünüme ulaştırıyor. Düzenli kullanımda ise eşitlenmiş ve aydınlık cilt görünümü sağlıyor. Bunun için ürünü, sabah ve akşam temiz cildinize uygulamanızı öneriyoruz.

Not: Cildinizi nemlendirirken göz çevresi bakımını da ihmal etmemelisiniz. Hydra Zen Stres Karşıtı Nemlendirici Göz Bakımı ile göz çevrenizdeki stresten kaynaklanan yorgunluk izlerine karşı tamamlayıcı bir bakım uygulayabilirsiniz.

Gül Suyundan Gelen Ferahlık ve Nem

Gül Suyundan Gelen Ferahlık ve Nem

Stres karşıtı ve nemlendirici bir maskeye ne dersiniz? O halde Hydra Zen Jelly Mask ile tanışın. Gül özleriyle formüle edilen serinin öne çıkan bu maskesi, cildi anında nemlendirmesiyle biliniyor. Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olan bu ferahlatıcı jel maske de ışıltılı, nemli ve canlı bir cilt görünümü sunuyor. 

Haftada iki kez kullanmanızı önerdiğimiz bu ürünü, geceleri yatmadan evvel temiz cildinize bir tabaka halinde uygulayarak, ürünün gece boyunca cildinize nüfuz etmesine izin verin. Sabah uyandığınızda ise normal cilt bakım rutininizi uygulayarak cildinizi temizleyebilirsiniz.Canlı ve zahmetsizce güzel görünen bir cilde sahip olmak işte bu kadar kolay!

Canlı ve rahatlamış bir cilt görünümü için siz de Hydra Zen ürünlerinden oluşan Pink Time ailesini cilt bakım rutininize dahil edin, en yoğun tempoda bile günün her anında ışıltınızla göz kamaştırın!