Hayattaki yolculuğunuz kalbinizde hep güzel izler bıraksın… Cildinizdekileri ise Lancôme’a bırakın!

Hayat, edindiğiniz deneyimlerin toplamından oluşuyor. Tüm bu deneyimlerin peşinden giderken yaşamla karşılıklı olarak iz bırakma yarışına giriliyor. Siz kendinizden bir iz bırakmak için çabalarken, deneyimlerinizin de sizde bırakacağı izler var. Fakat bu izlerin bir kısmı pek de istenilecek nitelikte olmuyor.

Yaşamın bıraktığı izler arasında en can sıkıcı olanlarından biri de cilt lekeleri. Peki cilt lekeleri neden olur? Çevresel faktörlerin ya da yaşlanmanın etkisiyle ciltte leke görünümü oluşabiliyor. 

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Ciltte koyu lekelerin oluşumuna neden olan pek çok faktör bulunuyor. Fakat bunlardan ilk akla geleni, yetersiz ve dengesiz beslenme oluyor. Vücuttaki bütün sistemlerin birbiriyle ilişkili olduğunu unutmamak gerek. Sizin yeterli besin almamanız, cildinizin de ihtiyaç duyduğu beslenmeden mahrum kalması anlamına geliyor.

Hayatın getirdiği doğal bir süreç olan yaşlanma da cilt leke görünümünün oluşumuna yol açabiliyor. Bununla birlikte hava kirliliği ve güneşin yaydığı UV ışınları, cilde leke görünümünü peşinden getirebiliyor. Ayrıca yaşlanma belirtilerinin görünümünü de hızlandırabiliyor.

Cilt Leke Görünümüne Karşı Savaşmak Mümkün

Cilt Leke Görünümüne Karşı Savaşmak Mümkün

Genellikle ciltte leke görünümü estetik kaygıya yol açabiliyor. İster çevresel faktörler isterse doğal süreçle ilişkili olsun, leke görünümünü azaltmak aslında oldukça kolay! Beslenmenize dikkat etmenin yanı sıra leke görünümü karşıtı cilt bakım ürünlerinin de desteği ile daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Leke görünümüne karşı için yapmanız gereken ilk şeylerden biri, güneş koruyucu edinmek. Güneşin yaydığı UVA ve UVB ışınları, yalnızca leke görünümüne değil farklı istenmeyen etkilere de sebep olabiliyor. Bu nedenle mevsim gözetmeksizin mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekiyor.       

Birden Fazla Etki Bir Arada Birden Fazla Etki Bir Arada

Cildiniz, maruz kaldığı her etki için ayrı bir bakıma ihtiyaç duyar. Bu sebeple her bir ihtiyacınız için ayrıca araştırma yapmanız gerekir. Bu da ekstra bir efor ve zaman kaybı anlamına geliyor. Fakat Lancôme, ürettiği Renergie Multi Lift Ultra SPF 20 ile cildinizin çevresel etkiler nedeni ile ihtiyaç duyduğu çok yönlü bir bakım sunuyor! 

Renergie Multi Lift Ultra SPF 20, hem güneşin istenmeyen koruyor hem de yaşlanma karşıtı etki gösteriyor. Koyu leke görünümünü azaltan krem, bunun yanı sıra cildin daha sıkı bir görünüm kazanmasını ve kırışıklıkların görünümünün azalmasını sağlıyor. Keten tohumu özleriyle zenginleştirilmiş formülü ile çok yönlü bir etki sunan bu nemlendirici krem, adeta bir hazine niteliğinde! Üstelik SPF 25 faktörlü likit krem alternatifi de mevcut.

Cildin Sıkı Görünümünü Koruyun

Cildin Sıkı Görünümünü Koruyun

Cildin sıkı görünümünü zamanla azalmaya başlayabiliyor. Maruz kalınan çevresel faktörler de buna eklenince yaşlanma belirtileri ve kırışıklık görünümü daha hızlı şekilde artabiliyor.

Lancôme size mükemmel bir tercih olarak Genifique Repair gece kremini sunuyor! Tazelenmiş ve daha genç görünen bir cilt için tasarlanan gece kremi, güne daha nemli bir cilt ile başlanmasına yardımcı oluyor.

Mükemmel Etkiye Hazır Olun

Mükemmel Etkiye Hazır Olun

Işıl ışıl bir cilt görünümü için Lancôme’un ürettiği bir başka harika bakım ürünü ise Absolue L'Extrait Elixir Concentrate. Bu mükemmel serum, gül özlerinin kullanıldığı formülü ile büyülü bir iksiri andırıyor!  Absolue L'Extrait Elixir Concentrate sayesinde cildinizdeki ışıltılı görünümle herkesi büyüleyeceksiniz!