Cildinizin görünümünün yenilenme süreci doğrultusunda sürekli olarak ölü yüzey hücreleri ürettiğini biliyor muydunuz? 

Cilt görünümünün yenilenmesini bir sonucu olarak canlı cilt dokusunun üzerinde oluşan ölü yüzey hücreleri, düzenli olarak arındırılmadığında kir ve makyajla bir araya gelerek cildin nefes almasını zorlaştırabiliyor. Cilt yüzeyini arındıran peeling uygulamaları ise bu konuda hem pratik hem de nazik bir temizleme imkanı sunuyor.

Şeker peelingleri, evde cilt bakımı için en çok tercih edilen ürünler arasındaki yükselişini sürdürüyor. Peki, şekeri bu konuda vazgeçilmez kılan nedir dersiniz? Bu sorunun yanıtı ve çok daha fazlası, Lancôme cilt bakımı önerileri ile birlikte sayfanın devamında sizi bekliyor.

Neden Şeker Peelingi?Şeker peelingi faydaları

Şekerin cilde çok faydalı olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Tabii harici kullanımda… Kristal bir yapıya sahip olan şeker, cilde masaj yaparak uygulandığında ölü yüzey hücrelerinin ciltten uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Ayrıca cilt ısısı ile birlikte eriyerek, içeriğindeki bileşenlerle cildin beslenmesi için de gereken takviyeyi sağlıyor. Ancak konu şeker peelingi olduğunda şunu da hatırlatmakta fayda var:

Evinizde gıda amaçlı tüketim için bulundurduğunuz toz şekeri peeling yapmak için kullanmamalısınız. Aksi takdirde cildinize zarar verebilir ve hassasiyetini artırabilirsiniz. Bunun için cilt dokusuna özel olarak formüle edilen şeker peelinglerinden yardım alabilirsiniz. Bu ürünlerin cilt yüzeyine zarar vermeyen küçük partikülleri ve bakım yapan aktif bileşenleri ile siz de cildinizdeki farkı kısa sürede gözlemleyebilirsiniz.   

Rose Sugar Scrub ile Cildinize Tatlı Bir Bakım YapınRose Sugar Scrub

Güzelliği bir yaşam felsefesi olarak benimseyen Lancôme, mükemmel formüle sahip cilt bakım ürünlerindeki iddiasını şeker peelingi ile de sürdürüyor. Lancôme Pink serisinde yer alan Rose Sugar Scrub şeker peelingi, cilde nazikçe bakım yapan formülüyle hassas ciltlerde dahi konforlu ve yumuşak bir his bırakıyor. Cildi etkili bir şekilde arındıran bu Lancôme peeling, nemlendirici ve besleyici etkisi sayesinde ise cilde hem pürüzsüz hem de ışıltılı bir görünüm kazandırıyor.   

Rose Sugar Scrub’ın Değerli İçerikleri ile Cildinizi ŞımartınLancome peeling

Rose Sugar Scrub, gül özleri ile zenginleştirilen formülü ile ciltte yatışmış ve rahatlamış bir his uyandırıyor. Aynı zamanda bal özleri ve tatlı badem yağı içeren formülü ile cildin beslenmesi için ihtiyaç duyduğu bakımı da sunuyor. Doğal kaynaklı meyve asitleri içeren formülü ile cilt yüzeyini hassas bir şekilde arındıran bu Lancôme şeker peelingi, gliserin içeren formülüyle sayesinde ise nemin cilde tutunmasını sağlıyor. Böylece geride tertemiz, ışıltılı, aydınlık ve pürüzsüz görünen bir cilt bırakıyor.

Cilt Bakımınızı Hydra Zen Jelly Mask ile TamamlayınLancome maske

Şeker peelinginden sonra cildiniz nemlendirilmeye hazır hale geldi. Peki, cildiniz tamamen arınmışken, etkili bir yoğun bakım ile çok daha göz alıcı sonuçlar elde etmeye ne dersiniz? Lancôme Hydra Zen Jelly Mask, işte tam da bunun için var! Nemi cilde hapsederek yumuşak ve dolgun bir his veren Hydra Zen Jelly Mask, stresin cilde olan etkilerini azaltarak ışıltılı ve canlı bir görünüm sağlıyor.

Ferahlatıcı etkisi ile cildi yatıştıran Hydra Zen Nemlendirici Jel Maske ile cildinizdeki gerginlik gibi tüm sorunları geride bırakabilirsiniz. İçeriğinde gliserin, gül özleri, tatlı badem yağı ve bal özleri bulunan bu nemlendirici maske, Rose Sugar Scrub ile tamamlayıcı bir bakım sunarak cildi daha yumuşak, aydınlık ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor.

Rose Sugar Scrub ve Hydra Zen Jelly Mask ile cildinizdeki hassasiyete dair tüm endişelerinizle artık vedalaşma zamanı!