Hangi makyaj uygulaması için nasıl bir fırça seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Gerek felsefi gerekse de somut bir kavram olarak, “sanat” için aşağı yukarı şu tanım yapılır: Güzel olanı görünür kılmak için yapılan tüm teknik ve tasarımsal uygulamalar… O halde makyajın da bu güzellik arayışının önemli bir parçası olduğu inkar edilemez değil mi? Tabii diğer görsel sanatlar gibi makyajda da en iyi sonuçları almak için belirli tekniklerin uygulanması gerekiyor. Bu konuda en iyi yardımcıları ise elbette makyaj fırçaları oluşturuyor. 

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir?

Makyaj fırçası seçimi

Nasıl ki her uygulama için farklı ürünler mevcutsa, makyaj fırçaları da buna göre çeşitleniyor. Makyaj ürününün yapısı ve uygulama alanına göre seçeceğiniz fırçalar ile daha belirgin ve profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Öyleyse ihtiyacınız olan en temel makyaj fırçalarına birlikte göz atalım.

  1. Fondöten FırçasıFondöten fırçası

Fondöten uygulayacağınız fırçanın sıkı ve yoğun kıl yapısına sahip olması gerekiyor. Bunun için oval, kesik uçlu, dar veya geniş hacimli farklı seçenekler bulunuyor. Yoğun bir uygulama tercih ediyorsanız oval ve dar formdaki fırçaları, daha doğal ve hafif bir görünüm sağlamak istiyorsanız da geniş ve keskin hatlı fondöten fırçalarını tercih edebilirsiniz.

Pürüzsüz ve Kalıcı Bir Fondöten Deneyimi için…Lancome fondöten

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten, kolay uygulanabilen pürüzsüz dokusu ile ideal bir uygulama sunuyor. Yüksek kapatıcılığa sahip bu Lancôme fondöten, cilde nefes aldıran yapısıyla konforlu bir kullanım sağlıyor. Üstelik tere ve bulaşmaya dayanıklı formülü sayesinde ten makyajına 24 saate* kadar kalıcı bir yapı kazandırıyor.

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

  1. Pudra FırçasıPudra fırçası

Pudra uygulamasını ten makyajını sabitlemek ve doğal bir görünüm kazandırmak amacıyla yapıyorsanız, sünger yerine pudra fırçalarından yardım almalısınız. Geniş hacimli, hafifçe yuvarlatılmış kesime sahip ve uzun kıllı pudra fırçaları, ürünün tene eşit ve pürüzsüz bir şekilde uygulanabilmesi için ideal bir kullanım sunuyor.

Mat ve Doğal Görünümlü Bir Uygulama için…Lancome transparan pudra

Lancôme’un parlama karşıtı transparan pudrası Long Time No Shine, ciltte nemsizlik hissi oluşturmadan kalıcı bir ten makyajı deneyimi sunuyor. Hafif renkli yapısı ile cilt kusurlarının görünümünü azaltan bu Lancôme pudra, tüm cilt tonlarına yumuşak bir uyum sağlıyor.

  1. Allık FırçasıAllık fırçası

Orta boy ve yumuşak kıllı fırçalar, allık uygulaması için en uygun formu sunuyor. Yoğun allık uygulamaları için kesik uçlu açılı fırçaları, daha hafif ve doğal bir görünüm için ise yuvarlak uçlu fırçaları tercih edebilirsiniz.

Canlı Bir Görünüm ve Kalıcı Renkler için…Lancome allık

Lancôme Blush Subtil toz allık, ipeksi dokusu sayesinde kolay uygulama imkanını konfor hissi ile buluşturuyor. Yoğun pigmentli soft renkleri ile elmacık kemiklerini doğal bir şekilde belirginleştiren bu Lancôme allık, yanaklarda uzun süre kalıcı taze bir görünüm sağlıyor.

  1. Far FırçasıFar fırçası

Far uygulamasında daha boyutlu ve etkileyici bir görünüm elde etmek için birden fazla fırça kullanmalısınız. 

  • Farın en açık tonunu tüm göz kapağına uygulamak için düz, büyük far fırçası (yerleştirme fırçası)
  • Farın orta tonlarını göz kapağının katlanma çizgisi ve daha alt kısımlara uygulamak için sivri uçlu far fırçası (crease fırçası)
  • Farın en koyu renklerini kirpiklere en yakın kısımlara uygulamak için gölgelendirme fırçası
  • Uygulanan renklerde doğal ve pürüzsüz bir geçiş sağlamak için karıştırma fırçası

Uyumlu ve Zengin Renklerle Bakışlarınızı Öne ÇıkarınLancome göz farı

Birbiri ile kusursuz uyuma sahip beş farklı rengi ile Lancôme Hypnôse Palette, göz makyajında çarpıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlıyor. Yoğun pigmentli ve ışıltılı renkleriyle göz kapaklarına nefes kesici bir boyut katan bu Lancôme far paleti ile siz de göz makyajınızda uzun süre kalıcı etkinin tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Kaş FırçasıKaş fırçası

Kaş makyajınızı daha iyi dağıtmak ve doğal bir görünüm elde etmek için açılı, sert kıllı ve dar uçlu kaş fırçalarını kullanmalısınız. Tarama ve sabitleme işlemi için ise maskara fırçası formuna sahip küçük fırçaları tercih edebilirsiniz.  

Doğal Görünümlü ve Belirgin Kaşlar için…

Lancome suya dayanıklı kaş farı

Suya dayanıklı formülü ile 20 saate kadar kalıcı bir uygulama sunan Sourcils Gel kaş farı, kolay uygulanabilen yumuşak yapısı ile doğal görünümlü ve belirgin bir kaş formu elde etmenizi sağlıyor. Kaşlarınızda hayal ettiğiniz etkileyici görünüme kavuşmak için Sourcils Gel’in renk alternatiflerine göz atabilirsiniz.