Yüz hatlarınız ister düz isterse de dolgun olsun, kontürleme teknikleri sayesinde belirgin elmacık kemiklerine sahip olabilirsiniz! 

Tıpkı dolgun dudak ve hacimli kirpikler gibi belirgin elmacık kemikleri de estetik görünümün değişmezlerinden biri. Ancak nasıl ki her insan farklı beden yapısına sahipse, yüz hatları da kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Tabii bu elbette çıkık elmacık kemiği görünümüne ulaşmaya engel değil!

Yüz kontürleme teknikleri ile hatlarınızı belirginleştirerek istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız olan, doğru uygulanmış bir elmacık kemiği makyajı. Çünkü elmacık kemiklerini öne çıkarmak adına yapılan dokunuşlar yüzü doğrudan boyutlu bir görünüme kavuşturmaya yetiyor. O halde daha fazla beklemeden, yüz şekillendirme adımlarına hemen başlayalım!

İlk Kural: Doğru Fondöten Seçimi 

Doğru Fondöten Seçimi

Doğru fondöten seçimi, yüz şekillendirme makyajının ilk şartını oluşturuyor. Çünkü yüze istenen görünümün verilebilmesi için önce cilt tonunun eşitlenmesi ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturulması gerekiyor.

Cildinizde yoğun kusurlu bir görünüm ve ton eşitsizlikleri varsa Teint Idole Ultra Wear Fondöten’i; cilt tonunuzun hafif bir şekilde dengelenmeye ihtiyacı varsa da Teint Idole Ultra Wear Nude’u tercih edebilirsiniz. Tere ve bulaşmaya karşı dayanıklı formülleriyle bu Lancôme fondötenler, 24 saate kadar kalıcı bir makyaj deneyimi sunuyor. Nefes alabilen yapılarıyla ise gün boyu konforlu bir his veriyor. 

a.   Stick Fondötenle Yüz Şekillendirme

Stick Fondötenle Yüz Şekillendirme

Cildinizin görünümüne en uygun fondöteni seçerek tüm yüzünüze uyguladınız. Ancak fondöten fırçanızla yapabileceğiniz bir uygulama daha var: Elmacık kemiklerinizin bitiş noktasını bulmak. Bu işlemi parmağınızla bastırarak yaparsanız fondöteninizin bozulmasına neden olabilirsiniz. Ancak fırça yöntemini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

  • Fırçayı elmacık kemiklerin en tepe noktasından başlayarak aşağıya doğru yuvarlayın. 
  • Fırçanın işaret ettiği girintili kısma, kulak hizasından başlayarak dudak kenarlarınızın yakınına doğru ince bir çizgi halinde stick fondöten sürün. 
  • Fondöteni uyguladıktan sonra, fırça yardımıyla yukarı-aşağı hareketlerle iyice dağıtın. (Bunu yaparken çizgi görünümünü korumaya da özen göstermelisiniz.) 

Editör Önerisi: Bu uygulama için Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten’in 055 Beige Ideal rengini kullanabilirsiniz. 

b.  Bronzer ile Yüz Şekillendirme

Bronzer ile Yüz Şekillendirme

Gölgelendirme işlemini stick fondöten yerine bronzer’la da yapabilirsiniz. Bunun için ürünü kontür fırçasının dar açılı kısmıyla yanak çukuru çizginize yoğun bir şekilde uygulamalısınız. Ardından fırçanın geniş kısmı ile yukarı aşağı dağıtarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Hem bronz ve ışıltılı bir ten makyajı hem de kontür uygulaması için kullanacağınız bir ürün arıyorsanız, Belle de Teint şeffaf pürüzsüzleştirici pudranın 07 Belle de Moka rengi tam size göre! Kafein içeren formülü ile ile cilde enerji veren bu Lancôme bronzer, kayısı ve domates yağları içeren formülü ile sayesinde cildin beslenmesine ve korunmasına yardımcı oluyor. Üstelik profesyonel fırçası ile pratik ve kusursuz bir uygulama sağlıyor. 

Teint Idole Ultra Compact

Editörün Notu: Teint Idole Ultra Compact pudra, matlaştırıcı özelliğe sahip perlit ile zenginleştirilen formülü sayesinde kontürünüzü sabitlemek için harika bir seçenek sunuyor! Bu Lancôme pudra ile ten makyajınızda mat ve çok daha kalıcı bir etki sağlamanın yanı sıra, kontür çizginize de doğal bir görünüm verebilirsiniz. 

Elmacık Kemiği Makyajının Vazgeçilmezi: Allık 

Elmacık Kemiği Makyajının Vazgeçilmezi: Allık

Yüze sıcak ve enerjik bir görünüm veren allıklar, aynı zamanda elmacık kemiklerinin daha belirgin bir şekilde öne çıkmasını sağlıyor. Ancak bunun için ışıltılı allıkları seçmelisiniz. Böylece allığın ışığı yansıtması sayesinde elmacık kemiklerinize çıkık bir görünüm verebilirsiniz. Ünlü makyaj artistlerinin tekniklerinden esinlenerek tasarlanan Lancôme Blush Subtil allık, bu konuda tam ihtiyacınız olan uygulamayı sunuyor. Lancôme allık ile yanaklarınız hem aydınlık hem de doğal bir görünüm kazanacak!

Allığı uygulama aşamasına geçmeden önce elmacık kemiklerinizin en tepe kısmını belirlemelisiniz. Dudaklarınıza önce öpücük şekli vermeniz ve ardından geniş bir şekilde gülümsemeniz bu konuda yardımcı olacaktır. Sonrasında allığı kulağın üst köşesinden başlayarak, çene hattına paralel olacak şekilde elmacık kemiğine kadar olan bölgeye uygulamalısınız. 

Ve artık elmacık kemikleriniz hiç olmadığı kadar belirgin ve çekici!