Mimik Çizgilerine Dolmayan Fondöten Sürme Teknikleri

Ten makyajında doğru uygulamalar ile tüm gün doğal, genç ve pürüzsüz görünen cildinizin tadını çıkarın!

Yeterince özen gösterilmeyen bir ten makyajı, en kaliteli fondötenler kullanıldığında dahi günün ilerleyen saatlerinde fark edilir derecede ince çizgi ve kırışıklık görünümüne neden olabilir. Bu nedenle birçok kadın, ten makyajının kusurları gizlemek yerine daha da fark edilir kıldığını düşünür. Oysa makyaj öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken birkaç basit uygulama ile tüm gün ışıltılı ve pürüzsüz cilt görünümüne ulaşmak mümkün!

Adım Adım Fondöten Nasıl Sürülür? 

Adım Adım Fondöten Nasıl Sürülür?

  1. Cildinizi Mutlaka Nemlendirin

Cildi nemlendirmek, ten makyajının cilde uyum sağlayarak daha esnek bir yapı kazanması için oldukça önemli. Aksi takdirde her mimik hareketi, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü hiç olmadığı kadar artırabilir. Bu nedenle makyaja başlamadan önce, cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz.

  1. Makyaj Bazı Kullanın

Makyaj bazları, bir yandan ten makyajının kalıcılığını artırırken diğer yandan gözeneklerin ve kırışıklık görünümünün de maskelenmesini sağlıyor. Tüm gün boyunca pürüzsüz görünen bir ten makyajı için makyaj bazlarından yardım alabilirsiniz.

  1. Temiz Aplikatörler Kullanın

Hem cildinizi korumak hem de daha iyi bir makyaj uygulaması sağlamak amacıyla makyaj aplikatörlerinizi sık sık temizlemeli ve makyaj sıklığınıza bağlı olarak yedeklemelisiniz.

  1. Cilt Tipinize Uygun Fondöten Seçin

Cildin nemsiz veya yağlı olması, ten makyajını doğrudan etkiliyor. Dolayısıyla pürüzsüz ten makyajına sahip olmak için kullanılan ürünlerin yapısının da cilt ile uyumlu olması gerekiyor. 

  1. Mevsimlerin Etkisini Göz Önünde Bulundurun

Tıpkı nemlendiriciniz gibi makyaj ürünlerinizi de mevsime göre değiştirmelisiniz. Yaz aylarında daha ince yapılı matlaştırıcı etkili ürünleri, cildin nem kaybettiği kış aylarında ise yoğun yapılı ve yumuşak formüllü ürünleri kullanabilirsiniz.

  1. Kapatıcılardan Yardım Alın

Cildinizdeki ton eşitsizliklerini ve kusurları gizlemek amacıyla kat kat fondöten uygulamaktan kaçınmalısınız. Fondöteni yeterli miktarda uyguladıktan sonra bölgesel problemler için kapatıcılardan yardım almalısınız.

  1. Pudra ile Sabitleyin

Pudra kullanımı, ten makyajının kalıcılığını artırmak ve mimik çizgilerine dolmasını önlemek için çok büyük önem taşıyor. Ancak bunun için yoğun pigmentli pudralar yerine transparan pudraları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde makyaj cildinizde kalın bir katman oluşturarak çizgi ve kırışıklık görünümüne yol açabilir. 

  1. Makyaj Sabitleyici Kullanın

Makyajınızın tüm gün yeni uygulanmış gibi kalması ve taze görünmesi için makyaj sabitleyicilerden yardım alabilirsiniz. Böylece ten makyajınız cildinize daha iyi tutunacak ve mimik hareketlerinden minimum derecede etkilenecektir.

Lancôme Fondötenler ile İkinci Teninizi Keşfedin!   

Lancôme Fondötenler ile İkinci Teninizi Keşfedin!

Lancôme’un yoğun kapatıcı fondötenleri ile cildinizdeki mükemmel görünümün ve konforun tadını çıkarmaya hazır mısınız? Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondötenler, ten makyajında kusursuzluğa bir adım daha yaklaşmanız için farklı seçenekleriyle sizi bekliyor!

Yoğun Kapatıcılık ve Kusursuz Uyum!

Yoğun Kapatıcılık ve Kusursuz Uyum!

Suya dayanıklı formülüyle 24 saate* kadar kalıcı etkiye sahip Teint Idole Ultra Wear fondöten, 40 farklı renk tonuyla cildinize birebir uyum sağlıyor. Bu mat bitişli likit fondöten, yoğun kapatıcı formülünün yanı sıra hafif yapısıyla da konforlu bir kullanım sunuyor.

*109 kadın tarafından yapılan kişisel değerlendirme

Hafif Formül ve Etkili Kapatıcılık!

Hafif Formül ve Etkili Kapatıcılık!

Ultra hafif yapısı sayesinde ciltte ikinci bir ten hissi uyandıran Teint Idole Ultra Wear Nude, 24 saate kadar kalıcı formülüyle yoğun tempoda bile etkisini sürdürüyor. Suya dayanıklı formüle sahip bu ince yapılı fondöten, cilt tonunu etkili bir şekilde eşitlerken mat bitişiyle ise doğal bir görünüm sağlıyor.

Yüksek Kapatıcılık ve Yumuşaklık Hissi!

Yüksek Kapatıcılık ve Yumuşaklık Hissi!

Yüksek kapatıcı yoğun formülüyle gün boyu rötuş gerektirmeden kalıcılık sağlayan Teint Idole Ultra Cushion likit kompakt fondöten, aynı zamanda cilde yumuşak ve pürüzsüz bir his veriyor. Ürün, özel yastık aplikatörüyle ise profesyonel bir kullanım sunuyor.

Fondöten ve Kapatıcı Bir Arada!

Fondöten ve Kapatıcı Bir Arada!

Yoğun formülü ve yumuşak dokusuyla hem fondöten hem de kapatıcı olarak kullanılabilen Teint Idole Ultra Wear Stick Fondöten, gün boyu kalıcı etkisiyle ten makyajınızın vazgeçilmezi olmaya aday! Açık ve koyu tonlarını kontürleme amacıyla da kullanabileceğiniz bu stick fondöten, 15 faktör güneş korumasıyla cilde etkin bir koruma sağlıyor.