Işıltısıyla gözlerimizi belirginleştiren kirpiklerimiz, ne kadar belirgin ve hacimli olursa etki alanı ve fark edilmesi de o kadar artıyor. Çekici bakışların başrol oyuncusu kirpikler, kadınların en etkileyici özellikleri arasında yer alıyor.

Simsiyah, sıra sıra dizilmiş ve hacimli görüntüsü ile makyajın belki de en çok zaman alan ama en etkili sonucu olan kirpikleri gökyüzüne kadar çıkaracak tavsiyelerimizi sizler için derledik.

Her Şeyin Başı Bakım

Uzun vadede bile bakışlarınızın etkisini kaybetmek istemiyorsanız kirpiklerinizin bakımına önem göstermeniz gerekiyor. Yüzün en hassas bölgesinde olduğu için yanlış bakım yapılması hem kirpiklerin dökülmesine hem de göz bölgesinin iltihaplanmasına neden olabiliyor. Kirpikleriniz için doğru bakım yağlarını ve kirpik serumlarını kullanmanız, beslenmeleri açısından önem taşıyor.

Zahmetsiz Uzunluk

Zahmetsiz Uzunluk

Kirpiklerinizin uzaması için küçük kirpik fırçası ile her gün dipten uca tarayarak köklerini uyarabilirsiniz. Maskara sürülmemiş hali bile uzun olan kirpikler, maskaranın etkisi ile daha iyi hacimleniyor.

Çekici Bakışların İlk Kuralı Kusursuzluk

Çekici Bakışların İlk Kuralı Kusursuzluk

Hacimlendirmek için iki kereden fazla maskara uygulamak hem kirpiklerinizin nefes almasını engelliyor hem de topaklanmasına neden oluyor. Kat kat maskara uygulamak yerine yüksek hacimlendirme etkisi olan maskaraları tercih etmeniz daha kusursuz bir görünüm sağlayacaktır.

Zamana Meydan Okuyun

Zamana Meydan OkuyunGün içinde yorulan veya toz kaçan gözlerimiz kendini dinlendirmek ve yenilemek için gözyaşı salgılıyor. Salgılanan gözyaşı maskaranın akarak göz pınarlarında ve alt kirpik diplerinde birikmesine neden oluyor. Suya dayanıklı maskara tercih ederek maskaranızın bozulmasını engelleyebilir, gün içinde sürekli temizleme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Sahilde, Festivalde Hatta Yağmurda Bile

Sahilde, Festivalde Hatta Yağmurda Bile

Suya dayanıklı maskara kullanmak her an çekici bakışlara ve hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor. Denizden çıktığınızda yanaklarınızdan süzülen simsiyah görüntüye neden olmaması için tatilde bile maskaradan vazgeçmenizi engelliyor.

Tüm Püf Noktaları Tek Bir Maskarada

Hacimli kirpiklerin ihtiyacı için tek bir ürün, Monsieur Big Waterproof Maskara!

Tüm Püf Noktaları Tek Bir Maskarada

24 saate kadar kalıcı ve suya dayanıklı Monsieur Big Waterproof Maskara, özel fırçası ile kirpikleri tek tek kavrıyor, tarıyor ve kıvırıyor. Yoğun siyah renk pigmentleri ile ekstra hacimli görünmesine yardım ederken, özel formülü sayesinde 12 kata kadar daha hacimli kirpiklere kavuşmanızı sağlıyor.

Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskara

Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskara

İçeriğinde bulunan yağlar sayesinde kirpiklere bakım uygularken suya dayanıklı olması sayesinde denizde, havuzda, nemli ve sıcak ortamda ilk sürüldüğü andaki gibi kalıcılığını koruyor.


Kolay Teknikler İle Daha Fazla Hacim

Kolay Teknikler İle Daha Fazla Hacim

Maskara sürmenin püf noktaları

  • Lancôme Monsieur Big Waterproof Maskarayı kirpik diplerinden uçlarına doğru zikzak şeklinde uygulayarak kirpiklerinizi tek tek ayırabilir ve daha fazla hacim kazandırabilirsiniz.
  • Etkileyici bakışlar için maskarayı kirpiklerinize aşağıdan yukarıya doğru uygulamak yerine göz pınarlarından diğer tarafa yana doğru kaydırarak sürebilirsiniz.
  • İki kat rimel uygulamak istiyorsanız ilk katın kurumasını bekledikten sonra ikinci katı sadece kirpik uçlarına uygulayarak daha doğal ve hacimli görünüm elde ederken topaklanmaya neden olmasını da önleyebilirsiniz.
  • Alt kirpiklere yoğun maskara uygulamak bakışlarınızı aşağı çekebilir. Buna engel olmak için maskara fırçasının ucunu dik tutarak dipten uca doğru hafifçe uygulayabilirsiniz.