Son zamanlarda cildiniz eskisinden daha mı kuru? Bunun için bir çözümümüz var.

Kuru bir cilt çoğumuzun karşılaşmış olduğu bir sorun. Yüzünüz gergin ve solgun görünürken kullandığınız fondöten de istediğiniz gibi görünmeyebilir. Bazılarımız kış döneminde veya stresli zamanlarımızda bu sorunu yaşarken bazılarımız yılın 365 günü kuruluk sorunu yaşıyoruz. İyi haber: kuru cilt için çözümün oldukça basit! Cilt kuruluğunun sebeplerini ve üstesinden gelmenin yollarını keşfedin.

Kuruluk ve Nemsizlik Arasındaki Farklar

Cildinizin kuruluğunun sebebini anlamak için, kuruluk ve nemsizlik arasındaki farkı anlamak gerekir. Kuru cilt, yağlı ve karma bir cilt gibi kalıtsal bir cilt tipidir.

Diğer yandan nemsizlik cildin üst tabakasında su kaybından dolayı oluşan bir cilt problemidir ve kuru bir cildin yaygın belirtilerindendir. Dış etkenler de cildinizin nem seviyesinde etkili rol oynayabilir. Zorlu hava koşulları, mevsim değişiklikleri, kirlilik, güneş yanıkları, yolculuklar, yeterli sıvı almamak ya da nemlendiricinizi atlamak ciltte nemsizliğe yol açabilir.

Neden Nemsizlik Cildinizde Yaşlanma Belirtilerine Yol Açar?

Nemsizlik, cildi rahatsız hissettirmenin yanında cildin daha hızlı bir biçimde yaşlanmasına sebep olur. Cildiniz vücudunuzdaki en büyük organınızdır ve suya ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulan nem olmadan cilt görevini yerine getiremez. Bunun sebebi cildinizin yapısının yağları ve suyu yeterince muhafaza edemiyor olması, çevresel etkenler veya yeterli desteği cildinize sağlamıyor oluşunuz olabilir. (Mesela nemlendiricinizi günlük olarak kullanmayı unutuyor olabilirsiniz.) Bunun sonucunda cildiniz daha cansız ve solgun görünür, gergin ve rahatsız hisseder.

Kuru Cilt Döngünüzü Nasıl Kırabilirsiniz?

Kuru cilt sorunu yaşam tarzınızdan dolayı dönemsel bir döngüye girebilir. Yeterli uykuyu almamak, yeterli su içmemek, yetersiz beslenme, sigara içmek, stres ve cildinize uygun olmayan cilt bakım ürünlerini kullanmak cildinizde kuruluğa yol açabilir. Cildiniz düzelme aşamasındayken cildinize iyi bakmazsanız süreç hızlı bir şekilde tersine dönebilir. Yeterli uykuyu almak, günlük sıvı ihtiyacınızı takip etmek, düzenli cilt bakımını alışkanlık haline getirmek kuruluk sorunlarınızın üstesinden gelmek için çok önemlidir. Her gün düzenli olarak yüz serumu kullanmak ve günde iki kere cildinizi nemlendirmek sorunlarınızın çözümü olabilir.

Aşırı sıcak veya soğuk hava ve kirlilik cildinizi olumsuz etkileyebilir. Bu etkenler kontrolünüz dışında gerçekleşse de iyi bir cilt bakım rutiniyle üstesinden gelinebilir. Kuru ciltler için nemlendirici bir serum cildinizi bu tür etkenlere karşı korumaya ve cildinizdeki nem kaybını önlemeye yardımcı olur.

Kuru Cildiniz İçin İlk Çözüm: Cilt Bariyerinizi Güçlendiren Bir Serum

Kuru ciltlere uygun bir yüz serumu, cildiniz ekstra bir nemlendirmeye veya nem kaybını önlemeye ihtiyaç duyduğunda güzellik rutininizin vazgeçilmezi olacaktır. Konu nem kaybını önlemek olduğunda, ilk adım cilt bariyerini güçlendirici bir ürün uygulamak olmalıdır. Bunun için vazgeçilmezimiz Advanced Génifique Onarıcı Serum'u rutininize ekleyebilirsiniz. Advanced Génifique cildinizin savunma özelliğini güçlendirmeye yardımcı olur. Fakat cildinizin hassaslık seviyesinde kuruysa, hassas ciltler için uygun yüz serumumuz Advanced Génifique Sensitive gibi bir serum daha doğru tercih olacaktır.

Advanced Génifique Sensitive yüz serumu, ikonik Advanced Génifique serum ile uyum içerisinde çalışır. Cildiniz hassaslaştığında, gece cilt bakım rutininizde cildinizi temizledikten sonra ve nemlendirici kreminizi kullanmadan önce Advanced Génifique Sensitive'i uygulayabilirsiniz. Bu serumun inovatif çift konsantreli zengin formülünde probiyotik türevi ve antioksidanlar (E vitamini ve Ferulik Asit) mevcuttur. İki formülün kullanılmadan önce birleştirilmesiyle hassasiyet hissini azaltan nemlendirici serum oluşur. Bu formülü ciltteki yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede müttefikiniz olarak görebilirsiniz.

Sonrasında Nemlendirici Bir Serum Kullanarak Cildinize Canlı Görünüm Kazandırın

Cilt bariyerinizi güçlendirdikten sonra, rutininize nemlendirici etkiye sahip bir yüz serumu da ekleyebilirsiniz. Kuru ciltler için tavsiye ettiğimiz Absolue Oleo-Serum turunçgil, Japon gülü ve babasu yağları içeren formülü ile cilde ışıltı kazandırırken cildinizi nemlendirir ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltır. Sonrasında yoğun nemlendirici kremimiz Absolue Soft Cream'in şımartıcı dokusuyla rutininize noktayı koyabilir, bebeksi cildinizin tadını çıkarabilirsiniz!